Skocz do zawartości

Brak dowodu osobistego, a wyjazd do Niemiec.


delphi

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

 

wiecie może czy mogę bez problemu wjechać do Niemiec z nieważnym dowodem osobistym? Ważność skończyła mi się ledwo tydzień temu, złożyłem już wniosek, ale dostałem ofertę pracy i musiałbym już jutro z rana lecieć na Niemcy. Słyszałem, że można bez problemu wjechać ze starym dowodem osobistym + potwierdzeniem złożenia wniosku o dowód osobisty - lecz nie mam do tego pewności. Może są tu jacyś prawnicy/studenci prawa, którzy mają o tym pojęcie?

 

 

Z góry dziękuje :3

dx7pGVB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatnia odpowiedź

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co mi mamusia gada, prawo jazdy też są dokumentem tożsamości , jak pokażesz prawo jazdy nic się nie powinno stać :D 

GG:53968161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"" Witam

Ja osobiście bym nie zaryzykował wyjazdu z nieważnym dowodem osobistym.

Prawo jazdy nie jest dokumentem tożsamości.Dokumentem tożsamości są dowody osobiste i paszporty

Podczas pobytu na terytorium Schengen powinniśmy posiadać ważny dokument potwierdzający naszą tożsamość i obywatelstwo - ta zasada dotyczy również dzieci. Przekroczenie granicy na podstawie paszportu lub dowodu osobistego, który stracił ważność, naraża jego właściciela na karę administracyjną za przekroczenie granicy bez uprawnienia."" znalezione w necie. Do tego niektórzy pisza że wystarczy prawo jazdy ale to niestety nie jest dokument tożsamości. Tak samo piszą o paszporcie na którym nie można wyjechać jeśli nie ma ważności krótszej niż 3 miesiące. Ja osobiście nic nie wiem na ten temat ale chciałem pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi mamusia gada, prawo jazdy też są dokumentem tożsamości , jak pokażesz prawo jazdy nic się nie powinno stać :D

niestety prawo jazdy nie jest dokumentem tożsamości co jest dziwne bo wszystkie dane są. Tak samo nieważny dowód osobisty też stwierdza tożsamość ale nie działa :P jedz, może nie zwrócą uwagi na datę ważności :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"" Witam

Ja osobiście bym nie zaryzykował wyjazdu z nieważnym dowodem osobistym.

Prawo jazdy nie jest dokumentem tożsamości.Dokumentem tożsamości są dowody osobiste i paszporty

Podczas pobytu na terytorium Schengen powinniśmy posiadać ważny dokument potwierdzający naszą tożsamość i obywatelstwo - ta zasada dotyczy również dzieci. Przekroczenie granicy na podstawie paszportu lub dowodu osobistego, który stracił ważność, naraża jego właściciela na karę administracyjną za przekroczenie granicy bez uprawnienia."" znalezione w necie. Do tego niektórzy pisza że wystarczy prawo jazdy ale to niestety nie jest dokument tożsamości. Tak samo piszą o paszporcie na którym nie można wyjechać jeśli nie ma ważności krótszej niż 3 miesiące. Ja osobiście nic nie wiem na ten temat ale chciałem pomoc :P

MI to Mamcia powiedziała więc wiesz :D 

GG:53968161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał dowód ważny jeszcze powiedzmy tydzień i złożony wniosek o nowy, to wpuszczą Cię bez mrugnięcia okiem. Ale że stracił ważność, to nie ma opcji, żeby Cię puścili w czasie kontroli. Btw, paszportu nie masz?

 

Swoją drogą, po to te dowody mają taki okres ważności, by był czas na ich wymianę, gdy będzie się kończył...

ddOQGML.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał dowód ważny jeszcze powiedzmy tydzień i złożony wniosek o nowy, to wpuszczą Cię bez mrugnięcia okiem. Ale że stracił ważność, to nie ma opcji, żeby Cię puścili w czasie kontroli. Btw, paszportu nie masz?

 

Swoją drogą, po to te dowody mają taki okres ważności, by był czas na ich wymianę, gdy będzie się kończył...

Tyle, że nie miałem jak złożyć wniosku wcześniej, bo nie było mnie w Polsce. Złożyłem od razu po powrocie (jakoś 11-12 dni temu ) i muszę poczekać te 2 tygodnie. Paszportu nie mam, bo zawsze jeździłem na dowodzie osobistym.

 

 

Z tego co mi mamusia gada, prawo jazdy też są dokumentem tożsamości , jak pokażesz prawo jazdy nic się nie powinno stać :D

Pytałem się w urzędzie, czy mogę z prawkiem wjechać to powiedzieli, że musi to być dowód/paszport :<

 

 

Btw to można zamknąć. Wpuszczą mnie bez problemu z tym potwierdzeniem, dziękuje wszystkim za odpowiedź :3

dx7pGVB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.