Skocz do zawartości

Felieton #4 Dokąd zmierzamy Europo?!


Student

Rekomendowane odpowiedzi

   Wpisuję w Google „Francja”. Co pierwsze pojawia się?

Znów zamieszki w Marsylii. Przed meczem Euro 2016 Rosja – Anglia. W Marsylii doszło do gwałtownych starć między chuliganami z obu krajów. W rejonie Starego Portu działy się dantejskie sceny. Kilka osób zostało rannych.” Takie o to wieści z samej słonecznej Francji dotarły do Nas.

 

Moje pytanie brzmi.. Co się kurwa dzieje z Europą?

Wstukuję na klawiaturze „Calais” , wiem że to obecnie najważniejszy port francuski z Wielką Brytanią.. co widzę? Zamieszki, dym, wbijanie się do ciężarówek, niszczenie ich.

 

EUROPO DO CZEGO ZMIERZASZ?!

 

   Droga Francjo.

Gdy pierwszy raz Cię odwiedziłem, raptem 10 lat temu, byłaś przyjazna, wielbiłaś turystów, byli dla Ciebie środkiem przychodów. Dbałaś o nich, rozumiałaś to, że owi, „czarni” obywatele rozstawiający swoje stoiska przy promenadach z owymi próbkami, byli problemem..

Nic z tym nie Robiłaś. 2 lata z rzędu odwiedzałem Cię.. nic poza ilością straganiarzy z trefnym towarem, nic się nie zmieniało..

Przeniosłem się wraz z rodziną na urlop do Hiszpanii..

Czy coś się zmieniało? NIE. Po 20-stej swoje stragany rozstawiały wszędzie wg polskiego prawa osoby niepożądane.. Jako turysta, chcący odpocząć, czułem się przytłuczony wszystkimi imigrantami hiszpańskimi, próbującymi mojej rodzinie oraz mi wcisnąć plastik szit, miast paka robane..a jedyne co chcieliśmy to przespacerować się promenadą wzdłuż morza po 22-iej.. Wiecie jaki to przepiękny widok?

 

   Ale.. Co robi el Polako? Janusz z Żoną Haliną? Biorą wszystko co się świeci..Halina swojej córce funduje plecenie włosów, toć to modne teraz.. płaci 10 euro.. niby nic, toć Janusz, specjalnie oszczędzał cały rok, by rodzina mogła odpocząć ten tydzień w Europie, a nie tylko parę dni nad Bałtykiem.

Ile wydał Janusz? Tydzień na Costa Brava własnym samochodem (ok. 2200 km w jedną stronę + apartament) = 2000 zł. Wychodzi taniej niż nad polskim morzem! Owszem. Wychodziło! 7 LAT TEMU. A teraz co jest? Na każdej granicy możesz załapać imigranta, jak już przejedziesz Francję, gdzie wiecznie tkwią Carabinieri, a nie to co za dzieciakia, co pamiętałem.. wjeżdżaliśmy w jakieś miasteczko , młoda dziewczyna myła nam szyby, z UŚMIECHEM, bo chciała coś dorobić, narysowała nam serduszko na szybie..

Rozumiecie?! UŚMIECH. Kiedyś to we Francji było powszechne. A teraz?

 

   Teraz to mimo, że kocham Francję za jej dawną delikatność, za smak(wina) muzykę (Alizee, Kate Ryan), za filmy „Taxi”, „ Ronin”, za aktorów (Jean Reno, Louis de Funes), Francja stała się jedną wielką wylęgarnią imigrantów, która chce zgwałcić Twoją przyjaciółkę, dziewczynę, córkę, czy odebrać Ci prawo do wolności..

 

   Wiesz co możesz jedynie zrobić będąc Europejczykiem? Zgłosić sprzeciw.. Że tak nie wolno, że zgłaszasz sprawę.. Ale i tak wychodzi, że to wina Twoja, bo prowokowałeś, bo jesteś rasistą i islamofobem..

 

Co zrobisz? Zabiłbyś? Wątpię. Mamy, jako ludzie swoją pieprzoną moralność, więc się łączmy, by to bydło nie raniło naszych kobiet, by wróciło tam skąd przybyło i przestało niszczyć naszą kulturę. 

 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chaosu się wkradło, czasami wyglądało to jakbyś gubił nieco wątek. Wkurzają mnie trochę te dwie kropki zamiast trzech, znalazłem też parę błędów. Ale ogólnie felieton na przysłowiową "czwórkę" - dupy nie urywa, ale jest dobrze ;).

Co do samego tematu - rzeka. Na ten temat można byłoby wysnuć 300 stronnicowy wywód, a to i tak było mało. Jedno mam do powiedzenia - Europo, nie patrz na Rosję, bój się imigrantów! Znieczulica i klapki na oczach jakie widać u włodarzy tego świata jest przygnębiająca. Oby tylko Polska nie doszła do stanu Francji, GB albo Niemczech. Do takiego stanu, że człowiek będzie bał się każdego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś na necie reportaż brytyjskiego dziennikarza, który przeprowadzał, przy użyciu ukrytej kamery, rozmowy z imigrantami, głównie z Afryki i Bliskiego Wschodu. Wiadomo jak to jest z takimi rozmowami, co osoba, to inny punkt widzenia. Ale dało się odnaleźć rzecz wspólną. Żaden z tych imigrantów ekonomicznych, bo bądźmy szczerzy, takimi są, nie powiedział, że przyjechał do Europy pracować. Oni przyjechali po socjal, oni przyjechali islamizować nasz kontynent. Co odważniejsi mówili, że za 2-3 pokolenia, my, Europejczycy, będziemy mniejszością we własnych krajach. Bo nasze rodziny mają jedno, dwoje, czasami troje dzieci. A oni, muzułmanie, mają pięcioro, dziesięcioro, czasami i dwadzieścioro dzieci. Zostaniemy stłamszeni przyrostem naturalnym. Jak nasz rząd jest krytykowany, za to co robi, tak ja biję mu brawo za postawienie twardego "NIE" ws imigrantów i szukania sposobu, by, kolokwialnie mówiąc, wymigać się od schedy po poprzednikach i kwot uchodźców. Często dyskutowaliśmy ze znajomymi nt. temat i raczej wszyscy dochodzą do tego samego wniosku. Polska może przyjmować uchodźców. Ale uchodźców wojennych, chrześcijańskie rodziny. Na zasadzie, że przez rok mieszkają w obozach wsparcia, jak ci z Donbasu, a po roku przechodzą stopniowo na samoutrzymanie.

ddOQGML.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.