Skocz do zawartości

Ogólny poradnik do CSGO


impowered

Rekomendowane odpowiedzi

 

XipbLYm.png

 

 

 

SPIS TREŚCI:

1. Przydatne komendy

2. Bindy i Aliasy

3. Jak zwiększyć FPS'y

4. Najlepsza rozdzielczość

 

 

 

 

1. Przydatne komendy

Komendy niby nie potrzebne jakoś szczególnie mogą nam znacząco pomóc w samej rozgrywce.

Przykładowo gdy zostajemy sami z drużyny dzięki komendom możemy wyciszyć naszych sojuszników oraz tym samym podgłośnić samą grę co może nam już w jakimś stopniu pomóc.

Kolejnym przykładem są granaty dymne. Możemy ustawić pod którymś klawiszem bind dzięki któremu będziemy mogli włączyć specjalny celownik do rzucania granatów.

 

 

 

Oto kilka przygotowanych przeze mnie bindów:

 

1. Bind do clutchowania

bind "KLAWISZ" "voice_enable 0; volume X" - X to wartość jaką chcecie aby była ustawiona. Każdy ma inne ustawienia głośności, więc nie będę narzucał swojej.

bind "KLAWISZ" "voice_enable 1; volume X" - X to wartość domyślna waszej głośności aby przywrócić ustawienia do poprzednich.

 

 

2. Bind na czyszczenie mapy (z krwi, śladów po strzałach itp.)

bind "Q" "lastinv; r_cleardecals" - moim zdaniem Q jest dobrym klawiszem z powodu częstego używania tego klawisza przez większość graczy ale oczywiście nikt nie zabrania zmienić na inny.

 

 

3. Bind na celownik do granatów

Tu czeka was trochę zabawy. Musicie na samym początku w folderze z waszym cfg dodać nowy plik .cfg o nazwie jaką sobie tam wymyślicie.

Jakby ktoś nie znał ścieżki do folderu z cfg to podaję: Steam > userdata > numer waszego konta > 730 > local > cfg (i w tym folderze dodajcie ten plik .cfg)

No dobrze ale zanim .cfg mamy .txt w którym dodajemy te komendy:

 

bind "KLAWISZ" "+smokecrosshair"
alias "-smokecrosshair" "cl_crosshairsize X" -
X oznacza rozmiar waszego celownika na którym obecnie pogrywacie.
alias "+smokecrosshair" "cl_crosshairsize 1000"

 

Po dodaniu tego zapisujemy plik właśnie w formacie .cfg

Teraz gdy już to mamy żeby było szybciej dodajcie sobie bind na exec tego też pliku: bind "KLAWISZ" "exec NAZWA_WASZEGO_PLIKU".

Jak wszystko zrobiliście dobrze to podczas trzymania przycisku na którym ustawiliście "bind "KLAWISZ" "+smokecrosshair" będziecie mieli właśnie ten celownik do granatów. Po puszczeniu przycisku przywraca się wasz stary rozmiar celownika.

 

0cFpVTK.jpg

 

2. Bindy i Alisay

 

Teraz zajmiemy się omówieniem i zasadą działania bindów oraz bardziej ciekawych aliasów.

 

 

Bindy są to komendy przypisane na dany klawisz, a tworzymy je w ten sposób: bind "KLAWISZ" "KOMENDA"

 

Aliasy natomiast są to "słowa" które wywołują nam inne komendy.

 

Jak tworzymy aliasy?

Aliasy tworzymy w bardzo prosty sposób: alias "SŁOWO" "KOMENDA".

Przykład często podawany w poradnikach jest to alias "dc" disconnect".

Teraz wyjaśnienie:

Po wpisaniu takiego aliasu jak wyżej podany po wpisaniu "dc" w konsoli będzie wywołana komenda disconnect

Przydatne w moim przypadku zastosowanie dla aliasu znalazłem w uruchamianiu mapy. Chodzi mi o to, że mam sporo map z workshopu które bardzo długo po uruchomieniu CSGO się ładują. Często nie chce mi się czekać i szukam mapy konsolą. Jak pomaga tu alias? Zbindowałem sobie mapę pod komendą "bots" (alias "bots" "skrót do mapy z konsoli - w moim przypadku map workshop\243702660\aim_botz).

 

 

3. Jak zwiększyć FPSy

 

Oprócz znanych nam metod na niskie detale i rozdzielczość są też metody w Windowsie.

 

1. Zmienienie planu zasilania na "Wysoką wydajność".

2. Ustawienia w panelu karty graficznej.

Nie będę tu wam nic podawał, bo na youtube jest to łatwiej obejrzeć, niż czytać to z poradnika.

3. UNPARK CPU (link) - program który "odblokowuje" rdzenie waszego procesora. Tutaj również nie będę rozpisywał dokładnego działania programu, bo nie jest to konieczne. Program działa i pomaga(pomógł w przypadku moim i moich kolegów)

4. Komendy startowe: -nod3d9ex -novid -nojoy -nosplash +cl_forcepreload 1 +cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128  +fps_max 0 +mat_queue_mode 2

Są to moje komendy startowe które mi najbardziej pomogły z problemem FPSów.

5. Oczywiście na koniec proste przypomnienie o tym żebyście pamiętali: programy w tle, zapchany pulpit, masa programów lub zaniedbane układy naszych maszyn - to wszystko wpływa na nasze FPSy.

 

 

4. Najlepsza rozdzielczość

 

Na początku zadajmy sobie pytanie czy w ogóle istnieje coś takiego jak najlepsza rozdzielczość.

Moim zdaniem nie, ale istnieje nasza własna najlepsza rozdzielczość.

Chodzi mi o to, że najwygodniej się gra na tym co my uważamy za najlepsze.

 

Dobrze ale przejdźmy do rzeczy.

Ogólnie to nie chodzi tu o samą rozdzielczość, a bardziej o aspect ratio.

Głównie nasze monitory posiadają do wyboru dwie opcje: 4:3 oraz 16:9.

 

Na obrazku poniżej zobaczycie jakie są różnice pomiędzy 4:3, 16:9 i innymi.

 

tdaHHta.jpg

 

Jak widzicie różni się to kątem widzenia, więc można by stwierdzić, że im większe tym lepsze.

Prawda jest nieco inna i to przedstawia również obrazem poniżej.

 

3UN6YOe.jpg

 

Tutaj możecie zauważyć, że takie 4:3 ma bardziej rozciągnięte modele, niż 16:9 przez co ''łatwiej'' trafić naszego przeciwnika.

 

Tak też najlepsza rozdzielczość to wasz wybór. To czy wolicie bardziej rozciągnięte postacie, a może jednak większy kąt widzenia to wasz wybór.

 

 

 

Na teraz to koniec poradnika jednak będzie on aktualizowany za każdym razem gdy wpadnę na jakiś pomysł aby coś dodać.

Pozdrawiam 😄

 

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 08:55

  • Lubię to! 3
  • Super! 1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Wygląda to bardzo ładnie i przejrzyście. Sama w zasadzie nie korzystam z komend, ale plusa zostawiam. 😉

  • Super! 1

sygna-malina.png

qlU3lUK.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.