Skocz do zawartości

#59 Wywiad z Senpai IMPO


Nescio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel

Witam.

Już dziś macie możliwość przeczytania rozmowy na luzie, którą miałem okazję przeprowadzić z osobą o ukrytym talencie, którego efekty możemy ujrzeć na naszym forum. Jest to człowiek, który mimo przeciwności losu i drobnych przeszkód nie rezygnuje ze swojego zamiłowania do grafiki, a gorące przysmaki są jego motorem napędowym do dalszego działania.

Zapraszam w rejs do poniższego wywiadu, a jeżeli uda Wam się dobić do brzegu pozostawcie po sobie jakiś ślad!  

 

Redaktor: Nescio

Gość: Senpai IMPO

 

 Gościem dzisiejszego wywiadu jest nie kto inny jak @Senpai IMPO, witam Cię serdecznie! 

S: Witam wszystkich bardzo serdecznie z tej strony ja.

 Na wstępnie chciałem podziękować Ci za to, iż wyraziłeś chęć uczestniczenia w naszej rozmowie, dzięki czemu nasza społeczność będzie miała okazję bliżej poznać Twoją osobę. Jednakże zanim przejdziemy do dalszej części wywiadu, chciałbym abyś się nam przedstawił. Powiedz skąd pochodzisz, ile to już lat upłynęło oraz jak Ci na imię? 

S: Mam na imię Kamil i przeżyłem już 18 wiosen. Mieszkam w Sokółce na Podlasiu. Sokółka to małe miasto, w którym dosłownie nie ma co robić ani gdzie pójść na piwo czy coś. 

 A więc Kamilu twierdzisz, że Sokółka to miasto bez większych atrakcji. W takim razie powiedz nam jak taki chłopak w młodym wieku jak Ty spędza swój wolny czas? 

S: Wolny czas na ogół spędzam w domu przed komputerem, bo próbuję jak najwięcej nauczyć się grafiki co z resztą jest moim hobby i lubię to robić. Oczywiście żeby nie było, że przez rok nie wychodzę z domu to jak już gdzieś wychodzę to siedzimy u któregoś kolegi, bo jak pisałem nie ma ciekawych miejsc do posiedzenia. 

 W porządku. Wydaje mi się, że nawet taki wyskok do znajomych jest zdecydowanie lepszy niż siedzenie samemu w domu, aczkolwiek ceni się to, że masz swoje hobby, w którym próbujesz się rozwijać. Skoro już wspomniałeś o swoim zainteresowaniu to pozwól, że na chwilę zatrzymamy się przy tym temacie. Z racji tego, że grafika jest tym czym się interesujesz, więc chciałbym abyś nam trochę więcej o niej opowiedział. Jak zaczęła się z nią Twoja przygoda oraz co Cię do tego skłoniło?

S: Moja przygoda z grafiką zaczęła się ponad 4 lata temu przez pewną osobę której nicku nie pamiętam. Gościu był grafikiem na pewnej sieci CS i tak bardzo podobały mi się jego prace, że sam postanowiłem zacząć tworzyć. Pewnie wiele osób sobie pomyśli, że 4 lata ponad stażu, a takie słabe pracę. No to tu moim jedynym i prawdziwym wytłumaczeniem są częste przerwy przez problemy z komputerem oraz brak pomysłów. Od początku, aż do teraz jestem samoukiem. Często inspirowałem się czyimiś pracami i starałem się odtwarzać różne efekty po swojemu. W przyszłym roku planuje kursy graficzne. Ogólnie to nie wyobrażam sobie w przyszłości innej pracy, niż tworzenie grafik. 

 Bardzo fajne jest to co piszesz, a różnego rodzaju przeszkodami się nie przejmuj, ponieważ zawsze będą występować wraz z Twoim rozwojem inaczej byłoby za prosto. Najważniejsze jest to, aby działać dalej i nie rezygnować mimo rzucanych kłód pod nogi, a na pewno odpowiednie kursy Ci to ułatwią. Korzystając z okazji bycia przy Twoim hobby, nie mogłem nie spytać również o Twoje inne fascynację, ponieważ z pewnością takowe posiadasz, więc może zechciałbyś się nimi pochwalić? 

S: Ogólnie jeżeli chodzi o jakieś inne zainteresowania poza grafiką to ogólnie cała informatyka, elektronika, jakoś w tych klimatach czuje się najlepiej. Nie interesuję się sportem i innymi takimi rzeczami. Od dziecka tak mam, że najbardziej jara mnie wszystko związane z komputerami itp.

 Rozumiem. Wspomniałeś wcześniej, iż grafika może stać się Twoim źródłem dochodu oraz sposobem na przyszłe życie, więc biorąc pod uwagę fakt, iż również Twoje zainteresowania wiążą się z informatyką to być może będziesz mógł powiązać te dwie dziedziny ze sobą, dzięki czemu miałbyś większy wachlarz możliwości odnośnie przyszłej pracy. Mimo wszystko, życzę powodzenia, abyś znalazł takie miejsce zatrudnienia, które będzie Ci służyło. Przejdźmy do następnego pytania, które dla Ciebie przygotowałem, a mianowicie chodzi o sieć na której się obecnie znajdujemy. Powiedz naszym forumowiczom jak to się stało, że możemy Cię widzieć wśród naszej społeczności i jakie było Twoje pierwsze wrażenie gdy się tu pojawiłeś?

S: No ogólnie to już jakiś czas temu zrezygnowałem z rang na poprzedniej sieci, więc byłem free agentem. Jakoś tak się złożyło całkiem niedawno, że napisałem do Hunusia, który po dłuższej rozmowie zaczął mnie namawiać żebym przyszedł do Was na sieć i składał podanie na grafika. Jak widać podania na grafika nie złożyłem, ale zostałem redaktorem naszego fanpage znajdującego się na facebooku na którego wszystkich zapraszam.😄 Co do pierwszego wrażenia no to pozytywnie zareagowałem na ludzi na forum jak i sam wygląd strony, która wygląda bardzo estetycznie i mile dla oka.

 Czyli Twoją gościnność poniekąd możemy zawdzięczać Hunusiowi, dobrze. Swoją drogą ja również widząc Twoje prace spodziewałem się, że niebawem będziesz świecił ciemniejszym kolorem na forum, aczkolwiek jak się okazało zostałeś redaktorem co mnie lekko zdziwiło. Jednakże jak już jesteśmy przy owej randze redaktora fanpage na którego oczywiście wszystkich zapraszamy, powiedz nam jak Ci się pracuję pełniąc daną funkcję oraz co mógłbyś przekazać osobom, aby zachęcić ich do zajrzenia na naszą stronę, którzy nie mieli jeszcze okazji jej odwiedzić?

S: Praca nad fanpage to nic nadzwyczajnego no to tu się nie ma co dziwić. Wstawianie postów dla zasięgu oraz zachęcanie ludzi do naszej sieci to taka podstawa dla mnie, bo od tego m.in. jest fanpage. W tym roku jeszcze nie będzie, ale żeby tchnąć życie na fanpage'u w przyszłym roku planuję konkursy ze skromnymi nagrodami. 

 O! Zaczyna robić się ciekawie. Jakiś mały konkurs mógłby się przydać aby zachęcić ludzi do aktywności, a zbliżające się święta mogłyby być odpowiednim czasem na zorganizowanie takowego konkursu, żeby sprawdzić jakie efekty oraz zaangażowanie towarzyszyłoby przed kolejnymi, przyszłymi konkursami. Mimo to decyzja należy do Ciebie, a jeżeli chodzi o rolę grafika na forum to zawsze można spróbować, ponieważ bycie redaktorem nie zamyka innych dróg prowadzących do rang, więc możesz próbować swoich sił na innych posadach.😄 Będąc przy temacie naszego forum nie omieszkam spytać Cię o Twoje przyszłe plany związane właśnie z nim, czy takowe posiadasz oraz jak Ci się na nim dotychczas przebywa? Może jest coś co byś chciał zmienić bądź polepszyć?

S: Co do grafika to raczej o podanie z mojej strony nie ma co liczyć, bo jakoś nie sprawia mi to już frajdy. Zlecenia na forach są zbyt "proste?" przez co nie czuję żebym się jakkolwiek rozwijał. Wolę robić grafikę dla samego forum, dla CS-MALIVER co widać po bannerach itp.

Przyszłe plany z forum to próba ożywienia w jakiś możliwy dla mnie sposób, bo jak widać na pierwszy rzut oka to ruch jest mały jak i ilość serwerów co może uda nam się w przyszłości zmienić. Mam coś takiego w sobie, że krótko na sieci nie siedzę. CSM to moja 5 lub 6 sieć od 2008 roku, więc jeśli panująca tu atmosfera się mocno nie zepsuje to prędzej sieć upadnie, niż stąd odejdę. 

Co do zmian lub polepszenia samej strony, bo stan serwerów to dla mnie zagadka, bo po prostu w CS'a praktycznie nie gram na społecznościowych to według mnie Młody T powinien jednak dodać te ikony rang i ustawić najlepsze kwadratowe avatary!

 Rozumiem i szanuje Twoją decyzję oraz cieszy mnie fakt jak i również pewnie naszą administrację, iż nie będąc grafikiem starasz się tak jak wspomniałeś realizować pracę dla samej sieci co widać po Twoich pracach, które cieszą oko. Wiadome jest, że jeżeli na sieci panuję pozytywna atmosfera i każdy jest w jakiś sposób zaangażowany to nie ma potrzeby rezygnowania, a z tego co możemy zauważyć na chwilę obecną jest dobrze i oby było jeszcze lepiej! Jeżeli uważasz, że zmiana wyglądu obecnych avatarów byłaby na plus, to nie zwlekaj dłużej tylko zaproponuj zmiany, a wtedy przekonamy się jakie zdanie ma na ten temat większa ilość osób naszej społeczności. Sam przebywałem na forach gdzie panował inny wygląd i również nie było źle, ale dość już porozmawialiśmy o sieci! Myślę, że możemy przejść do kolejnej części naszej rozmowy, a mianowicie zapytam z ciekawości czy jest coś co stawia Cię na nogi oraz sprawia, że jesteś pełen energii i chęci do działania?

S: Szczerze to z natury jestem ospałym i leniwym człowiekiem. Jedyne co może mnie postawić na nogi to ciepło dobre jedzonko, ciekawe zlecenie graficzne lub zaproszenie na piwerko.😄 

 Z tego co widać dużo nie trzeba, aby Cię zmotywować do działania, ponieważ jedzonko czy piwko to jest do zrobienia chyba, że jesteś dość wybredny, tym bardziej jeżeli chodzi o piwko to pewnie schłodzone najlepiej.😁 Skoro mamy to już za sobą pozwól, że wrócę na chwilę do tego o czym napisałeś chwilę temu, a mianowicie chciałbym się dowiedzieć co było powodem dla, którego przestałeś praktycznie grać w cs'a, ponieważ jak wiemy owa gra poniekąd wiąże się z forum oraz całą siecią, więc dlaczego taka decyzja?

S: Ogólnie to w samego CS'a grałem od 2008 roku co wiadomo po 10 latach już się trochę przejadło. W 2014 roku jak zacząłem grać w CS:GO postawiłem sobie cel wbicia Global Elite. Na początku tego roku udało mi się osiągnąć swój cel i jakoś więcej mnie nic nie trzymało przy tej grze. Osiągnięcie tej rangi nie było jedynym jednak powodem odejścia od takiego "nałogowego grania", ale też samo to jak Valve olewa społeczność. Co do 1.6 to mimo przegranych lat czasem sobie i w tę "prawdziwą wersję CS'a" też pogrywam. Mimo faktu, że nie gram w tego CS'a tyle co kiedyś, bo teraz maniacze w LoL'a, to nic nie zatrzymuje mnie przed przesiadywaniem na sieci CS.😄 

 Tak czytam i widzę, że sporo czasu poświęciłeś na tą grę, ponieważ 10 lat to kupa czasu, więc nie dziwie się, że nie ciągnie Cię do tego już aż tak jak kiedyś, aczkolwiek czasem fajnie przypomnieć sobie stare czasy i pokarać na jakiejś mapce. Skoro jesteśmy przy grach, to powiedz nam czy prócz cs'a, w którego zdążyłeś przegrać większość swojego życia oraz lol'a o którym nie omieszkałeś wspomnieć grywasz jeszcze w jakieś inne tytuły niekoniecznie jeżeli chodzi o rozgrywkę online? 

S: Ja na ogół nie grałem w dużo gier. CS pochłaniał za dużo czasu jednak z tych które pamiętam to: Metro 2033, Battlefield 3, OSU, Metin2, GTA 4. To gry, które mi na teraz do głowy wpadły, bo tych z przed kilku lat nie pamiętam.

 To trochę ich było. Szczerze powiedziawszy również miałem okazję zagrać we wszystkie, które wymieniłeś pomijając metina, jednakże z tego co pamiętam to najwięcej w gta oraz bf'a. Dobrze, jeżeli nie masz nic przeciwko to przejdziemy teraz do bardziej poważniejszych pytań, więc mniej się na baczności.😄 Mianowicie o czym marzyłeś jak byłeś dzieckiem i czy miałeś kogoś kogo uważałeś za wzór do naśladowania?

S: Jak byłem mały marzyłem o tym by być bogatym biznesmenem z willą i Mustangiem w garażu i to bez kappy.😄 

Nigdy nie miałem żadnego wzoru do naśladowania. Jedyną tego typu osobą był właśnie ten grafik z przed ponad 4 lat, który zainspirował mnie do tworzenia, jednak nie był on jakimś wielkim wzorcem.

 O kurczaki, wysoko mierzyłeś marząc o takich rarytasach, aczkolwiek podobno marzenia się spełniają, także nigdy nic nie wiadomo.😄 Z racji tego życzę Ci aby Twoje marzenie z przed lat się spełniło, a co do Mustanga to nie chodzi tu przypadkiem o Shelby GT 350? Chociaż mogę się mylić. Skoro już mowa o autach to skorzystam z okazji i zapytam Cię czy posiadasz na chwilę obecną swoje autko, którym chciałbyś się pochwalić?

S: Teraz dokładnie Ci nie powiem jaki to był model, bo to było dawno to wiesz. Aktualnie takiego swojego swojego autka nie mam, ale takie w połowie bardziej bym powiedział i jest to Mercedes C klasa W-204 AMG.

 Merol też fajne auto. W porządku! Moje kolejne pytanie dla Ciebie brzmi, czy posiadasz jakieś zwierzątko bądź czy masz jakieś swoje wymarzone, którym chciałbyś się zaopiekować w przyszłości?  

S: Aktualnie nie mam jednak chciałbym mieć w przyszłości jakiegoś psa.

 Dobrze. Pozwól, iż będąc przy sferze bardziej prywatnej nie omieszkam zapytać o Twoją drugą połówkę, oczywiście nie mam na myśli tutaj vodki.😄 Powiedz nam, czy znalazła się już taka kobieta, która skradła Twoje serce oraz korzystając z pytania powiedz również jakie cechy cenisz sobie u kobiety najbardziej?

S: Od długiego czasu jestem singlem. Prawdopodobnie to przez to, że jestem mangozj3bem i nerdem. Cechy jakie cenie u kobiet najbardziej to szczerość, spokój i ważne żeby była miła oraz nie marudziła 24/7.😄 

 Ależ wymagania! Z tym marudzeniem to różnie może bywać, aczkolwiek to indywidualna sprawa każdej osoby.😄 Także Drogie Panie nasz Kamil jest wolny jak konik polny, więc nic tylko łapać w swoje sidła.🤭 Jednak pozostawmy tematy sercowce i skupmy się na Muzyce. Z tego co widziałem od czasu do czasu wrzucasz jakieś kawałki na forum. Z racji tego gdybym zapytał czy muzyka towarzyszy Ci w codziennym życiu oraz czy posiadasz swoich ulubionych artystów co byś odpowiedział?

S: Muzyki słucham nieustannie. Nie mam swoich ulubionych artystów ani gatunku. Słucham wszystkiego co wpadnie mi w ucho i bez muzyki nie wyobrażam sobie życia.

 Czyli co Ci się przypodoba to może lecieć bez większego znaczenia jaki to utwór, rozumiem! A jeżeli chodzi o filmy, lubisz czasem wygodnie rozłożyć się na kanapie jak żaba na liściu i obejrzeć ciekawy dla Ciebie film? 

S: Rzadko oglądam filmy. Jestem bardziej za oglądaniem anime ale jak już jakiś film oglądać to tylko komedie.😄 

 Skoro mowa o anime to powiedz jaki gatunek wybrałbyś na swój ulubiony i czy masz jakąś ulubioną postać z tym związaną oraz pokrótce mógłbyś przedstawić naszym czytelnikom co to takiego to anime, ponieważ możliwe, że nie każdy miał z tym do czynienia?

S: Nie mam ulubionego gatunku anime, to zależy od samej fabuły, która jest najważniejsza. Moja ulubiona postać to Ichigo z Bleach, a moja waifu (dla wtajemniczonych zrozumiałe hehe) to Rem z Re:Zero. Jakby ktoś nie wiedział - anime to Japoński serial animowany stworzony zazwyczaj na podstawie mangi czyli komiksu. 

 Jasna sprawa. A jak u Ciebie z imprezowaniem? Z racji tego, iż jesteś już w takim wieku gdzie mogę zadać Ci to pytanie, więc ciekawi mnie fakt czy lubisz czasem wyskoczyć na jakieś piwko do baru bądź na coś mocniejszego, czy wolisz bardziej kameralne miejsca jak w domu przed komputerem w tak chłodne i ciemne wieczory jak ten dzisiejszy?

S: Jeżeli mowa o tym to powiem Ci, że 50/50. Piwko wolę bardziej, niż siedzenie w domu ale jak jest zimno to średnio chce się butować i marznąć. 

 W porządku, wiadomo jak jest taka pogoda jak teraz to nie uśmiecha się gdziekolwiek wychodzić, aczkolwiek dla chcącego nic trudnego.🙂 Korzystając z tego, iż jesteśmy przy temacie imprez, powiedz mi jak i naszym forumowiczom czy miałeś okazję kiedykolwiek być na koncercie jakieś Polskiej bądź zagranicznej gwiazdy? Ewentualnie czy chciałbyś bądź masz w planach wybrać się na tego typu event?

S: Ostatni koncert na jakim byłem to był koncert Guziora. Ogólnie jeździłbym na każdy jaki się da, ale nie zawsze jest czas i za co. 

 No proszę, co prawda nie miałem okazji być na jego koncercie, aczkolwiek słuchałem kilku jego kawałków. Wiemy już, że słuchasz wszystkiego co wpadnie Ci w ucho, ale jeżeli miałbyś wybrać taki swój jeden z ulubionych jego utworów to jaki by to był? 

S: Jeżeli chodzi o ulubiony utwór Guziora to jest nim Ninja ze Szpakiem na feat'cie. Natomiast moja aktualnie ulubiona nutka, którą mocno replay'uje to Jake Hill & Josh A - Suicidal Thoughts. Polecam serdecznie wszystkim odsłuchać na dobrych słuchaweczkach.😄 

 "Te chińskie znaczki, niby je kumam, a nie..." Przesłuchane i również wpada w ucho, a co do Twojej aktualnej nutki skoro polecasz to właśnie w tej chwili odpalam youtube i będzie słuchane.😄 Kontynuując temat imprezowania jeszcze jedno pytanie przyszło mi na myśl odnośnie uzależnień. Co prawda uzależnienie nie musi być związane stricte z alkoholem, więc zapytam ogólnie czy borykasz się z jakimś mniejszym bądź większym uzależnieniem, którego chciałbyś się pozbyć? 

S: Jedyne uzależnienie to palenie. Ogólnie to nie pale zwykłych, a e-fajke lecz jak się liquid skończy to deszcz i burza mnie nie zatrzyma przed pójściem do sklepu (historia oparta na faktach). Na razie nie mam w planach pozbycia się tego nałogu. Z alkoholem i innymi rzeczami "hehe" nie mam żadnych problemów, więc jest spoko. 

 Palenie szkodzi wariat, także warto ograniczyć do minimum albo skończyć z tym. Aczkolwiek wiem, że jak się do czegoś przyzwyczaisz to ciężko to rzucić, dlatego warto wcześniej to zrobić niż zwlekać z tym. Drogi Kamilu chciałem poinformować Cię, iż powoli nasza rozmowa dobiega końca, lecz zanim to nastąpi mam dla Ciebie przygotowane tak jak na pozostałych moich wywiadach serię szybkich pytań. Chciałbyś się zmierzyć z kilkoma z nich? 

S: Oczywiście!😄 

 W porządku, aczkolwiek pamiętaj, że zgadasz się na własną odpowiedzialność!😄 A więc:

 * szklanka czy kufel?

S: Kufel.

* Gumisie czy Smerfy?

S: Smerfy.

* Na górze czy na dole?

S: Na górze.

* Krzesło czy Fotel?

S: Fotel.

* Suche czy Mokre?

S: Suche.

 Ta odpowiedź jest ostatnią, którą nasi czytelnicy będą mogli przeczytać, więc oznacza to, iż nasz wywiad również dobiegł końca. Czy korzystając z okazji chciałbyś na koniec powiedzieć kilka słów od siebie?  

S: No cóż na koniec to ja pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.😄 

 A ja dziękuje jeszcze raz za możliwość rozmowy z Twoją osobą i powodzenia w dalszych działaniach. Trzymaj się. 

 

 

  • Lubię to! 3
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, fajnie się czyta 🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Nescio zmienił(a) tytuł na #59 Wywiad z Senpai IMPO
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.