Skocz do zawartości

#2 w ogniu pytań - malypalestynczyk


Nescio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel

8aG2cen.png

 

Na drugi ogień idzie: @[Urlop] malypalestynczyk

Admin z czteromiesięcznym stażem, który ceni sobie spokój i porządek.

Grający często o późnych porach, a funkcja admina, to dla niego nie pierwszyzna.

 

1. Kiedy pierwszy raz zawitałeś na serwer i jak wspominasz swoje początki?

Bodaj w styczniu 2018? Początki były tragiczne, bo był to powrót po ok. 5-6 latach przerwy. Do tego zaskoczyły mnie zmiany na serwerach CS - przygniatająca większość to DD2 only, wyłączony FF, wyłączone oślepianie graczy z własnej drużyny. To spowodowało, że CS stał się grą bardziej zręcznościową.

 

2. Jakie nawyki jako admin posiadasz podczas przesiadywania na serwerze?

Chyba nie mam żadnych nawyków w tym względzie.

 

3. Co skłoniło Cię do złożenia podania, a w konsekwencji do zostania adminem?

Tak jak pisałem w moim okropnym podaniu ;), namówił mnie Marcin. Ale poważniej - oczywiście nie to był jedyny powód i powiedzmy, że pobudki były w sporej części egoistyczne ;). Sporo grywam późnym wieczorem lub w nocy. W okresie poprzedzającym złożenie podania, adminów o tej porze na serwerze ciężko było uświadczyć. A czasami robił się bajzel. A ja lubię względny porządek. I spokój. I jak ludzie zachowują się kulturalnie.


4. Czego się najbardziej obawiałeś po przyjęciu na stanowisko i dlaczego?

Tzw. "układów" na serwerze. Nie ma się co oszukiwać - każdy serwer CS, który posiada własne forum, to społeczność rządząca się swoimi prawami i każdy ma w tej strukturze jakąś pozycję. Niektórzy uprzywilejowaną i powiedzmy sobie wprost, na więcej im się pozwala. Nie chcę tego tu jakoś specjalnie oceniać, po prostu stwierdzam fakt. No i nowy admin musi się w tej sytuacji jakoś odnaleźć i czasem można nie mieć pewności jak się właściwie w pewnych sytuacjach należy zachować.

 

5. Co jako admin chciałbyś w sobie zmienić lub poprawić?

Przydałoby się trochę więcej podzielności uwagi :).

 

6. Jakie odczuwasz różnice między bycia adminem, a graczem danego serwera?

Nic nadzwyczajnego, poza "oczywistą oczywistością" - pełnienie obowiązków rozprasza w czasie gry ;).

 

7. W jakich momentach jako admin odczuwasz presje ze strony graczy i jak sobie z tym radzisz?

Presja to za dużo powiedziane, ale nieco irytują mnie płacze pt. "cziter, zbanuj", tylko dlatego, że ktoś gra wyraźnie lepiej od pozostałych graczy obecnych na serwerze. Albo gdy wiem, że to zweryfikowany, stały bywalec serwera.
 

8. Co sprawia u Ciebie największą trudność w pełnieniu funkcji i dlaczego?

Ocena, czy ktoś gra na haxach, czy nie. Nie mam w tym względzie doświadczenia - poza sytuacjami oczywistymi - a nie mam też tak naprawdę czasu na to, żeby się w tym temacie dokształcać...

 

9. Co najbardziej Cię wkurza na serwerze jako admina i co jest tego powodem?

Po pierwsze, to o czym pisałem w pkt. 4 - tzw. układy. Czasami po prostu aż świerzbi, żeby dać bana, ale nie ma to sensu, bo mam pewność, że ten ban zostanie zdjęty, a wokół całej sytuacji rozpęta się gównoburza.

Po drugie, gdy inny admin w rażący sposób narusza regulamin. Patrz np. historia gdy pewien admin do pewnego gracza płci żeńskiej wyskoczył per "Ty sz**to"...  Na szczęście, przynajmniej z mojej perspektywy, takie sytuacje na Maliverze to margines.

Po trzecie - wyśmiewanie zółtodziobów i osób, które grają słabo, bo nie mają predyspozycji.

 

10. Co Ci się najbardziej podoba w byciu adminem i dlaczego to?

Nie wiem, czy coś mi się podoba. Robię to powiedzmy, w poczuciu pewnej "misji". Trzeba za to płacić ;), zawracają człowiekowi głowę w czasie gry. Gdzie tu przyjemność ;). A poważnie - uczucie, że w razie jakichś problemów mogę interweniować i zrobić porządek.

 

11. Nie każdy był adminem i nie wie z czym to się je, dlatego napisz krótko jak wygląda i na czym polega Twoja "praca" na serwerze?

Na pilnowaniu porządku w czasie gry. Jeśli komuś się wydaje, że bycie adminem polega na tym, że jest się "sławnym" i wszyscy się będą z tego tytułu kłaniać w pas, to jest w błędzie ;).

 

12. Jakie miałbyś rady dla początkujących adminów, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę na Only DD2?

Trzeba mieć dystans - jak do wszystkiego w życiu. I trzeba być wyrozumiałym dla graczy słabych/początkujących. Nie każdy ma talent i każdy kiedyś zaczynał, niewiele potrafiąc.

 

13. W jakich sytuacjach karanie graczy przychodzi Ci z łatwością, a kiedy miewasz chwilę zawahania? Czemu tak się dzieje?

Właściwie nie mam z tym żadnych problemów, nie licząc kwestii czitów - jak wyżej. Musiałbym mieć pewność, a tak naprawdę nieczęsto widzę coś, co wygląda jak ewidentna jazda na haxach.

 

14. Jakie nowe rzeczy poznałeś lub czego się nauczyłeś dzięki tej funkcji? 

Niczego nowego, bo nie robię tego pierwszy raz w życiu :).

 

15. Co jest Twoim motorem napędowym do działania na serwerze?

Ciężko mi wskazać coś ponad kwestie poruszone w pkt. 3 i 10.

 

16. Jakie cechy według Ciebie musi posiadać admin serwera? 

Nie będę oryginalny - musi być maksymalnie obiektywny. I opanowany.

 

17. Na co zwracasz szczególną uwagę podczas sprawdzania podejrzanego gracza?

Trudno mi wskazać jakiś konkretny element.... Zwracam po prostu uwagę na to czy przypadkiem "nie widzi za dużo" i na ewentualne nienaturalne skoki celownika. Ale jak już wspominałem wielokrotnie, to nie do końca moja bajka.

 

18. Jakie według Ciebie są minusy oraz plusy bycia adminem?

Minusy? Rozpraszanie się w czasie gry i... Składka 😉. Tu nie chodzi oczywiście o wysokość opłat, która nie jest przecież wygórowana. Po prostu zawsze mnie to trochę bawiło, bo na ogół w życiu jest tak, że gdy wykonujemy jakąś pracę, to nam za to płacą. W najgorszym wypadku nie płacą 😉. Ale żeby pracować i jeszcze do tego dopłacać, to już jest prawdziwa rzadkość ;). Ale żarty na bok. Wiadomo - rola admina to jednak pewnego rodzaju przywilej. I za ten przywilej się płaci. Normalne :).

 

19. Jakim adminem jesteś?

Spokojnym, z dystansem do siebie i dbającym o możliwie najlepszą atmosferę na serwerze.
 

20. Masz możliwość przekazania kilku słów do graczy Only DD2. Co byś im powiedział?

Pamiętajcie - jeśli nie robicie tego zawodowo, a większość z nas gra amatorsko, to jest to tylko ZABAWA. Nie warto traktować tego zbyt poważnie :).
 

  • Lubię to! 3
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super wywiadzik 🤓

punisher GIF by Marvel's Daredevil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Fundator

Super leci plusik 

3sGOnkv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.