Skocz do zawartości

Podyskutuj vol. 3


Mi3L0nK4

Rekomendowane odpowiedzi

podyskutuj.thumb.png.dfd777b9aee50d6ab4891e0f5faf43a7.png

 

Po dłuższej przerwie wracamy, trzecia odsłona może przyniesie więcej dyskusji.

 

pytanie brzmi: " Czy "bezwzględne pierwszeństwo pieszych", na pasach to dobry pomysł?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatnia odpowiedź

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

  • Właściciel

"W polskich przepisach nie ma i nie będzie mowy o bezwzględnym pierwszeństwie pieszych.

Owszem, od początku czerwca pieszy zyskał większe pierwszeństwo na zebrach.

Przed 1 czerwca miał pierwszeństwo w momencie przechodzenia przez przejście, teraz ma je już w momencie wchodzenia."

Patrząc na to co się dzieje na przejściach ale również spoglądając na rowerzystów nigdy nie powinno być bezwzględnego przejścia dla pieszych. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze, odnosi się to również w przypadku przejść dla pieszych, gdzie ludzie wchodzący, a najbardziej kobiety z wózkami czują się jak święte krowy. ; ) 

sygna-malina.png

qlU3lUK.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak jest bezwzględny, ponieważ ja jako kierowca widząc metr przed pasami pieszego, mam nakaz zatrzymania, co po części jest idiotyzmem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Malinaa. napisał:

a najbardziej kobiety z wózkami czują się jak święte krowy. ; ) 

Dokladnie, jak ja widzę jak matka pcha wózek, a jeszcze jedna lub dwie pociechy przed nią sobie biegają i prosto na pasy to mi się aż slabo robi. Jak dla mnie to pieszy powinien się 5 razy rozejrzeć i dopiero jeśli można wejść na pasy! Nie wiem jak u Was ale u mnie (z moich obserwacji) to chyba i tak na jezdni/chodniku najbardziej kozaczą dzieci na hulajnogach i to nie ważne czy elektryk czy zwykła - te dzieci są wszędzie i na nic nie patrzą! Co do pierwszeństwa to dla mnie debilizm, bo to tak jakby wpuścić do ringu słonia i zajączka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Who Cares? napisał:

Dokladnie, jak ja widzę jak matka pcha wózek, a jeszcze jedna lub dwie pociechy przed nią sobie biegają i prosto na pasy to mi się aż slabo robi. Jak dla mnie to pieszy powinien się 5 razy rozejrzeć i dopiero jeśli można wejść na pasy! Nie wiem jak u Was ale u mnie (z moich obserwacji) to chyba i tak na jezdni/chodniku najbardziej kozaczą dzieci na hulajnogach i to nie ważne czy elektryk czy zwykła - te dzieci są wszędzie i na nic nie patrzą! Co do pierwszeństwa to dla mnie debilizm, bo to tak jakby wpuścić do ringu słonia i zajączka...

 

Powiem Tobie, że dziadki to też, tym bardziej teraz po 1.06 wchodzą jak chcą, bo jaśnie pan ma pierwszeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, OgnisTy MielCar napisał:

Powiem Tobie, że dziadki to też, tym bardziej teraz po 1.06 wchodzą jak chcą, bo jaśnie pan ma pierwszeństwo

Właśnie nie zauważyłem u mnie żeby starsi się pchali tak jak młodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Who Cares? napisał:

Właśnie nie zauważyłem u mnie żeby starsi się pchali tak jak młodzi. 

U mnie starsi, młodzi na rowerach, nie dość,że przejeżdżają to potrafią typowo przed maskę

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Zgodzę się @ OgnisTy MielCar starsi również co nie zmienia faktu, że nie ma bezwzględnego pierwszeństwa. :festivepepe:

sygna-malina.png

qlU3lUK.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Malinaa. napisał:

Zgodzę się @ OgnisTy MielCar starsi również co nie zmienia faktu, że nie ma bezwzględnego pierwszeństwa. :festivepepe:

Skoro jako kierowca mam nakaz zatrzymania się gdy pieszy jest metr przed przejściem, to co to jest? Dla mnie bezwzględne gdyż za brak zatrzymania się masz od ręki mandat karny, oczywiście jak policja Ciebie trafi. 

Teoretycznie nie ma w przepisach zapisu o bezwzględnym pierwszeństwie, mimo to biorąc pod uwagę wszystkie przywileje, mają bezwzględne pierwszeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
18 minut temu, OgnisTy MielCar napisał:

Skoro jako kierowca mam nakaz zatrzymania się gdy pieszy jest metr przed przejściem, to co to jest? Dla mnie bezwzględne gdyż za brak zatrzymania się masz od ręki mandat karny, oczywiście jak policja Ciebie trafi. 

Teoretycznie nie ma w przepisach zapisu o bezwzględnym pierwszeństwie, mimo to biorąc pod uwagę wszystkie przywileje, mają bezwzględne pierwszeństwo.

Ja rozumiem, możesz to tak interpretować ale zapis jest inny. 😉 

sygna-malina.png

qlU3lUK.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Malinaa. napisał:

Ja rozumiem, możesz to tak interpretować ale zapis jest inny. 😉 

Co do naszych przepisów, to absurd goni absurd, absurdem pogania 😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.