Skocz do zawartości

Bitwa perspektyw - Mała_Wredna i Deduss


Malinaa.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel

TNxYLB0.png

Cześć! Postanowiłam kontynuować serie, która zaczął nasz ówczesny wtedy redaktor @ dopek, ponieważ została przez Was odebrana pozytywnie.

Pod lupę wzięłam naszą kochana Panią Admin @ Mała_Wredna oraz nowego przybysza @ Deduss!

Miłego czytania.

 

Czy kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn?

 

AKQIusB.png

Czy przyjaźń damsko-męska istnieje?

7NXeZ6m.png

Moim zdaniem nie ma takiego czegoś jak przyjaźń damsko-męska. Prędzej czy później jedna z osób coś poczuje do drugiej. Zazwyczaj tkwimy w kłamstwie, że taka relacja jest jak inne i jednak istnieje, ale to wcale nie prawda. Jest dobrze dopóki któraś osoba nie poczuje ‘’zakochania’’ bądź zauroczenia. Budujemy a potem kończy się kłótniami i urwaniem kontaktu. Sama przeżyłam takie coś dlatego pisze z własnego doświadczenia jak to wygląda. Nie wspomnę o osobach trzecich, które także mogą się pojawić. Często zdarza się ukrywanie swoich uczuć co jest złe i jeszcze gorzej się dzieje. Nie neguje oczywiście racji, że takie przyjaźnie nie mogą występować i nie funkcjonują. Pewnie znajda się osoby które by zaprzeczyły moim słowom.   

qWSUrbU.png

Oczywiście, że istnieje. Często taka przyjaźń zostaje zniszczona przez osoby trzecie.

 

Ukj2CiV.png

Jak według Ciebie wygląda idealny związek?

 7NXeZ6m.png

Każdy z nas marzy o idealnym związku. Kiedy poznajemy drugą  osobę, randkujemy, chodzimy za rączki, spacerujemy, oglądamy filmy, śmiejemy się wszystko wydaje się takie perfekt. Niestety idealny związek nie polega tylko na wymienionych powyżej rzeczy. Kiedy zaczynamy kochać drugą osobę, musimy się nauczyć wyrozumienia, akceptacji, szacunku. Przygotować się na to, że nie ma nic co jest idealne. Płacz, kłótnie, wspólne gorsze dni, to także się pojawia w codzienności którą wspólnie tworzymy, liczy się wtedy wsparcie siebie nawzajem. Nie ma nic co podlega perfekcji, musimy wspólnie do niej dążyć mimo, że nie zawsze będzie tak jak chcemy. Żeby coś mieć trzeba zacząć stawiać fundament, bo czym jest dom bez  fundamentów?

qWSUrbU.png

W idealnym związku na pewno trzeba się otaczać wzajemnymi uczuciami, dbać o siebie nawzajem. Być zaangażowanym w szczere rozmowy. Czasami miłość stwarza problemy, więc w idealnym związku trzeba umieć sobie z nimi radzić, a nie ich unikać, bo potem kończy się to zwykłym rozstaniem.

 

YxZgW6U.png

Czy warto kierować się stereotypami?

7NXeZ6m.png

Stereotypy istnieją na świecie od wielu, wielu lat. Przyjęły się one różnorodne od podziału rasowego, wyglądu, kraju, płci, zawodu  itp. Myśle, że tworzy to pewnym sensie funkcjonowanie społeczeństwa. Wydaje mi się, że po prostu ludzi zaczęli wytykać ocenę powierzchowną danej/ego  osoby, kraju, pracy czy też rzeczy. Polak złodziej spotykam się z takim czymś w Niemczech, ale prawda jest taka, że Niemcy kradną gorzej od nas. Niemki są brzydkie, ale nie są pod względem charakteru niemiłe czy też głupie. *Bynajmniej ja się z takim  spotkałam. Nie warto się kierować stereotypem i nie powinno się oceniać książki po okładce. Wiadomo, że nigdy nie zniknie to co się przyjęło, ale czasami lepiej przemyśleć cos 2 razy.

qWSUrbU.png

Myślę, że warto. Stereotypy w jakimś stopniu ułatwiają nam życie. Kiedyś gdzieś usłyszałem lub przeczytałem, że nawet dzięki nim możemy zaoszczędzić czas. Bo gdy kogoś poznajemy to możemy go posegregować do danej grupy i wtedy będziemy wiedzieć czy chcemy spędzać czas z tym osobnikiem czy nie.

 

O2WyYxZ.png

Jak najłatwiej pocieszyć kobietę?

7NXeZ6m.png

Ciężkie pytanie ! Kobiety to trudny temat. Każda z nas jest inna. Jedną łatwo pocieszyć słodkościami, jedzeniem, dobrym poczuciem humoru albo chociażby miłym słowem. Druga będzie potrzebować po prostu obecności drugiej osoby, przytulenia. Trzecia woli spokój, cisze. Jesteśmy różne, ciężko określić dokładnie co najbardziej na nas działa. Nie jesteśmy takie same to czyni nas cudowne. 😉

qWSUrbU.png

Ano są różne sposoby. Można zaplanować wspólne wakacje, pójść na spacer. Wieczorkiem przygotować romantyczną kolację lub w prosty sposób powiedzieć do niej kilka miłych słów.

 

Ea2rVi5.png

Jak powinien zachowywać się prawdziwy mężczyzna? Czym się różni mężczyzna od chłopca?

7NXeZ6m.png

Chłopiec to jeszcze młody dzieciak, który zbytnio nie myśli przyszłościowo. Nie przejmuje się tym co będzie, cieszy się głupotami, nie ma pojęcia jak postępować z kobietami. Lubi zwracać swoim głupkowatym poczuciem humoru uwagę na siebie. Unika odpowiedzialności, nie myśli o założeniu i utrzymywaniu rodziny, nie zwraca uwagi na swój ubiór czy tez potrzeby higieny osobistej. Potrafi się odciąć od ludzi i żyć swoim światem. Lubi sobie poimprezować i wypić. Zmyśla historyjki i oczekuje atencji.

Mężczyzna to facet, który myśli przyszłościowo. myśli jak utrzymać rodzinę. Stara się i daje od siebie dużo. Mało mówi dużo robi. Pracuje, dokłada się do rachunków, dba o siebie fizycznie. Szanuje i docenia swoja kobietę oraz traktuje ją jak damę. Kiedy trzeba potrafi uronić łzę. Stara się dążyć do celu i sukcesów. Pije okazjonalnie .Mówi o swoich uczuciach szczerze, nie kłamie.

Mogłabym pisać, pisać i pisać. Uważam, że w każdym mężczyźnie gdzieś w głębi duszy jest jeszcze chłopcem. Faceci dojrzewają później od płci pięknej. Zdarzają się osobowości, które maja po 30 lat i brak perspektywy na życie. Brak rodziny, damy i życie na garnuszku u rodziców. Każdy dojrzewa w swoim tempie.

qWSUrbU.png

- Mężczyzna wyróżnią się takimi cechami jak: Uczciwość, stanowczość, zaradność, troskliwość. 

Chłopiec niekoniecznie je wszystkie posiada. 

Tu parę przykładów pokazujących jak na różne sprawy patrzy mężczyzna i chłopiec:

-> Mężczyzna szanuje rodzinę, a chłopiec się czasami od niej odwraca,

-> Mężczyzna traktuje kobietę jak księżniczkę, a chłopiec jak kumpla,

-> Mężczyzna idzie o krok dalej i myśli o swojej przyszłości, a chłopcu jest to czasami obojętne i żyje z dnia na dzień.

9uuQHDs.png

Co kryję się za słowem "Dom"? 

7NXeZ6m.png

To słowo to nie tylko rzecz lecz także rodzina. Kiedy wracasz po ciężkim dniu w pracy wiesz, że ktoś tam czeka. Budynek a sprawia radość prawda? Każdy z nas lubi czuć się bezpiecznie i otoczony wspaniałymi ludźmi. To rodzina jest najważniejsza w całym pojęciu tego słowa.

qWSUrbU.png

Szczęśliwa rodzina. Dom to miejsce, w którym uczymy się kultury oraz jak żyć. Dom, raczej najbezpieczniejsze miejsce, do którego zawsze możemy wracać, bowiem jest to NASZE.

9up73qB.png

Równouprawnienie jesteś za, czy przeciw? 

7NXeZ6m.png

Proste, że jestem za. Nie należę do grupy osób, które nie dążą do równouprawnienia. Należą nam się równe prawa odnośnie zawodu, polityki itp. Nie powinnyśmy być skreślane przez płeć. Rodzić dzieci i do garów? Jak to brzmi. Skoro mężczyźni maja prawo pracować to dlaczego role nie mogą się zamienić i mężczyzna zostanie z dzieckiem a kobieta pójdzie do pracy? Facet zarabia więcej, ponieważ jest mądrzejszy i silniejszy. Bzdura totalna, nie rozumiem toku rozumowania niektórych osob. Uważam, że te głupoty i pseudo przeciwnicy mają nieźle z garem *bez urazy. Niektóre kobiety maja większe jaja od mężczyzn. Przystańmy na tym. Jestem ZA i niech tak zostanie.

qWSUrbU.png

Jestem zwolennikiem równouprawnienia. 

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi @ Mała_Wredna oraz @ Deduss!

Co do grafiki, jest zrobiona przez @ Apostrof i @ Kapi0988

  • Lubię to! 2
  • Super! 4

sygna-malina.png

qlU3lUK.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za możliwość wzięcia udziału. 😀

  • Super! 1

 

image.png.28186cb6b621902febd82bf043d642bf.png

 

Spoiler

"Nie ma znaczenia czy masz styl, reputację, czy pieniądze. Jeśli nie masz dobrego serca, nie jesteś niczego wart."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Admin CS 1.6 [Only DD2 #1]

Tak ładnie napisane że aż przyjemnie się czytało 😄 Dobra robota @ Mała_Wredna @ Deduss🤓

 

@ Kapi0988 @ Apostrof Klasa 😎 

  • Lubię to! 1
  • Super! 2

punisher GIF by Marvel's Daredevil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
1 minutę temu, Marcin.exe napisał:

@ Kapi0988Klasa 😎

Zmiana grafiki, wykonana przez @ Apostrof i @ Kapi0988

  • Super! 1

sygna-malina.png

qlU3lUK.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.