Skocz do zawartości

The vikings 2013-2020 (serial)


Ewka

Rekomendowane odpowiedzi

Vikings-PNG-HD.thumb.png.077d851396237d4fdb891c330ba3c0e7.png

original.gif

Fabuła

Akcja serialu rozgrywa się w Skandynawii u schyłku VIII w. Wiking Ragnar Lodbrok jest sfrustrowany polityką lokalnego jarla Haraldsona, który co roku wysyła wojowników na łupieżcze wyprawy na wschód, który – jak ocenia Lodbrok – jest uboższy, niż ziemie na zachodzie. Prosi szkutnika Flokiego o zbudowanie łodzi, dzięki której udaje im się dopłynąć do Anglii[2]. Ujawniające się zdolności przywódcze i organizacyjne Ragnara oraz powodzenie pierwszej wyprawy na obce ziemie budzą w panującym jarlu zazdrość, a jednocześnie obawy o własną pozycję i autorytet. Chęć pozbycia się rywala prowadzi go jednak do zguby i ginie w pojedynku z Ragnarem. Ten zaś zajmuje jego miejsce i zostaje jarlem. Jako nieustraszony wojownik jest ucieleśnieniem nordyckiej tradycji i oddania się bogom. Legenda mówi, że jest on bezpośrednim potomkiem Odyna, boga wojny i wojowników.
 

*KLIK*
 

 

AKTORZY Z CZOŁÓWKI SERIALU

Travis Fimmel 
 - Ragnar Lodbrok    
Katheryn Winnick  -  Lagertha Lothbrok    
Clive Standen  -  Rollo   - wiking, wojownik, brat Ragnara
Jessalyn Gilsig  -  Siggy Haraldson  -  żona Jarla Haraldsona   
Gustaf Skarsgård   - Floki  -  szkutnik, przyjaciel Ragnara  
George Blagden  -  Athelstan  -  anglosaski mnich   
Alyssa Sutherland  -  księżniczka Aslaug  -  córka pogromcy smoków Sigurda i wojowniczki Brunhildy, druga żona Ragnara   
Alexander Ludwig  -  Björn Żelaznoboki  -  syn Ragnara    
Linus Roache  -  Król Egbert  -  król Wesseksu   
Donal Logue  -  Król Horik   - król wikingów    
Ben Robson  -  Kalf  -  jarl    
Gabriel Byrne  -  jarl Haraldson  - jarl   
 

 

Gorąco polecam! Mój top 1 ze wszystkich seriali.
 

original.gif

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem , polecam mocno!!!

ragnar GIF

  • Super! 1

punisher GIF by Marvel's Daredevil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Srebrny Typer ME

Powiem tak próbowałem 2 razy oglądać zaraz po obojrzeniu gry o tron, co było błędem, ten serial go nie przebije przecież..

Doszedłem do 6 odcinka nudny jak flaki z olejem, dajcie mi jakiś powód dlaczego miałbym znowu wrócić do niego :monkaHmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, aRR napisał:

Powiem tak próbowałem 2 razy oglądać zaraz po obojrzeniu gry o tron, co było błędem, ten serial go nie przebije przecież..

Doszedłem do 6 odcinka nudny jak flaki z olejem, dajcie mi jakiś powód dlaczego miałbym znowu wrócić do niego :monkaHmm:

Serial nie jest dla wszystkich. Możliwe, że nie twoje gusta. Gra o tron ostatni sezon kiszka straszna, więc ja bym nawet nie porównywała gry o tron do Vikingów. Ten serial skradł moje serducho i żaden sezon mnie nie zawiódł. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.