Skocz do zawartości

Wyłączenie czatu ogólnego w Patchu [11.21]


Kacper.

Rekomendowane odpowiedzi

Behavioral_Systems_September_Banner_(1).jpg

 

Chociaż w roku 2021, jeśli chodzi o systemy behawioralne, koncentrowaliśmy się głównie na zachowaniach takich jak odchodzenie od komputera i celowe ginięcie, doszły do nas opinie, że w tym roku coraz większym problemem było też obrażanie werbalne. Pracujemy nad wieloma zmianami, aby systematycznie usuwać ten problem na poziomie League i Riot, ale jedną bezpośrednią zmianę zauważycie już w patchu 11.21: całkowicie wyłączamy czat ogólny w kolejkach dobieranych.

 

Chociaż czat ogólny może być źródłem zabawnych interakcji społecznościowych pomiędzy drużynami, a także przyjaznego droczenia się, obecnie interakcje negatywne przeważają nad pozytywnymi. Ocenimy wpływ tej zmiany na podstawie raportów o obrażaniu słownym oraz współczynników kar, a także ankiet i waszych bezpośrednich opinii.

 

Czat ogólny jest jedyną wyłączoną opcją. Wrogowie w dalszym ciągu będą słyszeli i widzieli wasze emotki i maestrię bohatera (o ile nie skorzystają z wyciszenia), a także spamowanie CTRL+1/2/3/4. Czat po zakończeniu gry dalej będzie dostępny dla obu drużyn. Sojusznicy w dalszym ciągu będą mogli koordynować działania za pośrednictwem czatu drużynowego.

 

Jeśli chodzi o ten ostatni, zdajemy sobie sprawę, że obrażanie werbalne zdarza się również w czacie drużynowym, więc wyłączenie czatu ogólnego nie usunie całkowicie tego problemu. Jednak czat drużynowy odgrywa też istotną rolę w koordynacji działań drużyny, więc jego potencjalna wartość jest znacznie wyższa, nawet jeśli może stać się źródłem negatywnych doświadczeń.

Wiemy, że to wkurzające dla wszystkich tych, którzy lubią komplementować skórki przeciwników z alei lub wysyłać zaproszenia do tańca w legowisku Barona. Wierzymy jednak, że korzyści wyłączenia czatu przeważają ze względu na rosnącą liczbę negatywnych zachowań w czacie ogólnym podczas gry.

Źródło tematu.

  • Lubię to! 1

 

image.png.28186cb6b621902febd82bf043d642bf.png

 

Spoiler

"Nie ma znaczenia czy masz styl, reputację, czy pieniądze. Jeśli nie masz dobrego serca, nie jesteś niczego wart."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym ja był jakimś znawcą czy coś ale wydaję mi się, że poziom toksyczności jest dużo większy właśnie w gronie drużyny niż z przeciwnikami...Ileż to razy każdy z nas ma ochotę zwyzywać któregoś z graczy który robi staty 0/1-10, a i tak pisze, że przegrany mecz to nasza wina :O?

  • Lubię to! 1

uANLo7e.gif                               3f6ec08cf020a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Różyk napisał:

Nie żebym ja był jakimś znawcą czy coś ale wydaję mi się, że poziom toksyczności jest dużo większy właśnie w gronie drużyny niż z przeciwnikami...Ileż to razy każdy z nas ma ochotę zwyzywać któregoś z graczy który robi staty 0/1-10, a i tak pisze, że przegrany mecz to nasza wina :O?

Raczej, że w gronie drużyny jest często więcej toksyczności, ale blokowanie drużynowego czatu nie byłoby najlepszym posunięciem. 

Taki czat z przeciwnikami jest totalnie usuless. Po co on tak naprawdę jest? Żeby napisać "glhf'. "nice skin", lub cokolwiek innego co nie ma najmniejszego znaczenia. Często przez ten ogólny czat lecą prowokację, co prowadzi do wyzwisk, bo wszyscy wiemy jakie jest community Ligi, a tak to drużyny będą "odizolowane" od siebie i nie będzie między nimi żadnych zgrzytów.

 

Moim zdaniem już dawno to powinno zostać usunięte. 

 

image.png.28186cb6b621902febd82bf043d642bf.png

 

Spoiler

"Nie ma znaczenia czy masz styl, reputację, czy pieniądze. Jeśli nie masz dobrego serca, nie jesteś niczego wart."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Srebrny Typer ME

Mi mamę też obrażają częściej team mates także nie wiem po co to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.