Skocz do zawartości

#1 Międzynarodowy Dzień Gwiezdnych Wojen


Nescio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel

632924936_Nowyprojekt(50).png.469c6d60729cc053d1e6eb2cbf6d0a6f.png.2f59051e9cb8156335aa55a9a54b0e5c.png

 

Międzynarodowy Dzień Gwiezdnych Wojen 

 

Myślę, że każdy z Was choć raz obejrzał lub przynajmniej słyszał o tym tytule. 4 maja jest dniem nieoficjalnego święta wszystkich wielbicieli Star Wars. W tym czasie wielu z nich na całym świecie rozmaicie celebruje ten dzień, chociażby organizując wspólne eventy, także wirtualne gdzie jednym z przykładów jest tzw. Star Wars Day w Opolu.

Owa data nie jest przypadkowa, ponieważ została wybrana ze względu na zwrot pt. "May the force be with you" i brzmi podobnie do "May the 4th be with you", które zostało użyte w 1979 roku przez Brytyjskiego dziennikarza podczas gratulowania Margaret Thatcher zostania premierem Wielkiej Brytanii, której kadencja rozpoczęła się właśnie tego samego dnia.

 

636269011_Nowyprojekt(71).png.5520b3ce5e

 

Ponadto maj jest znaczący dla sagi gwiezdnych wojen, ponieważ do 2005 roku, każda premiera odbywała się w tym miesiącu.

Istnieje jeden wyjątek a propos daty tego święta. W Los Angeles dzień ten jest obchodzony dopiero 25 maja ze względu na datę premiery 4 części filmu,
która ciekawostką jest to, iż była ona pierwszą produkcją, ale finalnie została nazwana czwartą z kolei.

 

636269011_Nowyprojekt(71).png.5520b3ce5e

 

Pierwsze obchody dnia gwiezdnych wojen miały miejsce w 2011 roku w Toronto. W ramach tego wydarzenia odbył się pokaz gier z trylogii sagi, a także nie zabrakło licznych przedstawień epizodów oraz parodii, a także konkursów kostiumowych. Imprezy takie jak ta, odbywają się również w Disneylandzie oraz Walt Disney World, dzięki zakupionym w 2012 roku praw do star wars przez Disney.

 

636269011_Nowyprojekt(71).png.5520b3ce5e

 

Wówczas zwrot "moc niech będzie z tobą" po raz pierwszy został wypowiedziany przez Kenobiego w rozmowie do Luke'a Skuwalkera. Stał się tak kultowy, że był on wykorzystywany przez inne postacie w dalszej fazie tego dzieła. Stąd również wzięło się wspomniane "May the 4th be with you", z przekształcenia zwrotu użytego w filmie z uwagi na podobny wydźwięk, dzięki czemu powstało May the fourth, w skrócie May the 4th, czyli odpowiednia data dla tego święta.

 

A czy Ty wiedziałeś/aś o tym nietypowym święcie? Daj znać w komentarzu. 

źródło informacyjne: wikipedia

Wolicie, aby pojawiało się to w formie jeden temat-jedno święto tak jak teraz czy jeden temat-kilka świąt z mniejszymi opisami? Pomogłoby mi to w dalszej pracy, więc fajnie jakbyście dali znać.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Szczerze nie wiedziałam o takich szczegółach odnośnie tego święta, bo ogólnie słyszałam o nim. 😄

Chyba lepiej, aby było 1 święto w 1 temacie. 😄

 

 

Zostawiam serducho bo fajna praca! 

  • Lubię to! 1

sygna-malina.png

qlU3lUK.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ciekawa sprawa z tym świętem, ponieważ nigdy o nim nie słyszałem a tym bardziej jeżeli mówimy o moim mieście, fajna sprawa 👌

 

Jestem podobnego zdania jak gagatka, żeby w każdym nowym temacie było zawarte jedno święto. 

 

Wystawiam plusik za czas włożony w pracę. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.