Skocz do zawartości

Ciekawostki Sportowe #6


Rekomendowane odpowiedzi

kElmmXt.png

#6

Różności Sportowe

 

Nie sposób wymienić wszystkich dyscyplin sportu uprawianych przez ludzi na całym świecie, a tym bardziej trudno zebrać wszystkie związane z nimi ciekawostki sportowe.

Mam jednak nadzieję, że tekście znajdziecie fakty, o których do tej pory nie mieliście pojęcia! Mam dla Was również kilka bonusowych informacji, których nie powstydziliby się profesjonalni komentatorzy sportowi:

Ostatnia jest moją ulubioną 😄

 

  1. Liczba 91,9 nie jest szczęśliwa dla Artura Boruca. To z takiej odległości bramkę strzelił mu Asmir Begovic przyznając Borucowi tytuł bramkarza, któremu strzelono gola z największego dystansu w historii.
  2. Średnio co 40 sekund padały bramki w spotkaniu hokejowym pomiędzy Koreą Południową i Tajlandią (U-20). Zdobywali je Koreańczycy, a mecz zakończył się najwyższym wynikiem w historii – 92:0!
  3. Podczas Mistrzostw Świata w 1994 roku wyjściowa 11-tka drużyny Bułgarii składała się w całości z zawodników, których nazwiska kończyły się na “-ov”.
  4. 5 godzin i 10 minut – tyle wynosi rekord ustanowiony przez Ari Petrofa w Szwedzkich Mistrzostwach Saunowania. Ari spędził ten czas w saunie, w której temperatura wynosiła 100 stopni.
  5. Pierwszą kobietą w historii, która poprowadziła finał męskich rozgrywek organizowanych przez UEFA została Stephanie Frappart. Na kartach historii zapisała się ona prowadząc starcie pomiędzy Liverpoolem a Chelsea FC o Superpuchar UEFA 14.08.2019 r.
  6. W Finlandii od 1992 roku odbywają się zawody w noszeniu żony na plecach. Zawodnik, który jako pierwszy pokona tor pełen przeszkód otrzymuje nagrodę w postaci piwa o objętości odpowiadającej wadze jego żony. 

 


 

Boskie zdjęcia w tle - Religijnie.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Dodano
  • Ostatnia odpowiedź

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Nie obrażając oczywiście nikogo, ale mając żonę o wadze podobnej jak Pani Gwint to ja bym nie zrobił tego toru na bank, ale tyle piwa bym przyjął 😂

  • Ulalala! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.