Skocz do zawartości

[#17 W OGNIU PYTAŃ] GeforceX2230 - ADMIN AIM/AWP


Mrs.Fuksiara

Rekomendowane odpowiedzi

  • Junior Administrator

pomaranczowy.png.804be8222802a7f1592ec6ffa2b47724.png
W dzisiejszym 🔥 wystąpi kolejny admin, tym razem z AIM/AWP. 
Przed wami @ GeforceX2230

 

 1. Kiedy pierwszy raz zawitałeś na serwer AIM/AWP i jak wspominasz swoje początki?

Pierwszy raz na serwer AIM/AWP zawitałem od razu kiedy powstał. po przejściu z PB. Moje początki na serwerze były trudne ponieważ nigdy nie grałem na takim trybie. Mając na uwadze że większość czasu w cs będę spędzał na tym serwerze postanowiłem się podszkolić by lepiej mi było spędzać tam czas.

 

2. Jakie nawyki jako admin posiadasz podczas przesiadywania na serwerze?

Rutynowo wchodząc na serwer sprawdzam nick każdego gracza w poszukiwaniu potencjalnych znaków czy słów które łamią regulamin.
 

3. Co skłoniło Cię do złożenia podania, a w konsekwencji do zostania adminem?  

To było bardzo spontaniczne, przypomniały mi się czasy dzieciństwa w których to rzadko kiedy miałem możliwość podjęcia takich czynności jak pilnowanie porządku na serwerze. Po szybszym zastanowieniu postanowiłem napisać podanie z powodu właśnie małego marzenia z dzieciństwa oraz chęci do należenia do ciekawej grupy w społeczności CS-Maliver.

 

4. Czego się najbardziej obawiałeś po przyjęciu na stanowisko na admina i dlaczego?

Najbardziej obawiałem się zachowania graczy co do mojej rangi admina, często bywa tak że gracze widząc admina próbują zgrywać wielkich doświadczonych którzy tylko by wytykali błędy w opryskliwy sposób, zamiast zwrócenia kulturalnie uwagi. Admin też człowiek, tylko ma obowiązki ostrzegania i karania za łamanie regulaminu.

 

5. Co jako admin chciałbyś w sobie zmienić lub poprawić?

Nie jestem idealny i nigdy nie będę, lecz w chwili obecnej jestem pewny że spisuję się dobrze i nie mam nic do poprawy. Nie spotkałem się jeszcze z żadną skargą czy też poważniejszymi uwagami ze stron graczy.

 

6. Jakie odczuwasz różnice między bycia adminem, a graczem danego serwera? 

Myślę, że jako gracz jedynymi zasadami które muszę wykonywać, to trzymania się regulaminu serwera. Jako Admin trzeba nie dość że trzymać się tych zasad to jeszcze je pilnować na serwerze. Pamiętając że błędy mogą skutkować złą opinią admina czy też złą opinią na całą sieć. Będąc Adminem trzeba być przede wszystkim odpowiedzialnym za decyzje podejmowane na serwerze kosztem opinii.
 

7. W jakich momentach jako admin odczuwasz presje ze strony graczy i jak sobie z tym radzisz?

Największą presją jest dla mnie brak szacunku i kultury ze strony gracza podczas upomnień, konwersacja jest chaotyczna i nie prowadzi do porozumienia co skutkuje większą agresją oraz w najgorszym wypadku kickiem czy banem z serwera.  Rozwiązaniem jest oczywiście kulturalne oraz wręcz dyplomatyczne podejście do gracza i próby nawiązywania z nim miłej rozmowy która przypomina bardziej uwagę od kolegi niż upomnienie.

 

8. Co sprawia u Ciebie największą trudność w pełnieniu funkcji i dlaczego?

Największą trudność sprawia mi dawanie banów osobą które po kilkunastu upomnieniach i prośbach o zmianę zachowania bądź innych wykroczeniach. Jest to dla mnie trudne ponieważ często poprzez takie zachowanie tracimy graczy co nie jest głównym celem sieci. 

 

9. Co najbardziej Cię wkurza na serwerze jako admina i co jest tego powodem?  

Wkurzają mnie gracze którzy nie przestrzegają regulaminu albo nie reagują na upomnienia.

 

10. Co Ci się najbardziej podoba w byciu adminem i dlaczego to?
Najbardziej podoba mi się pilnowanie porządku i kontroli nad tym czy gracze czują się dobrze. Kiedy czysty z programów gracz widzi admina na serwerze to czuje się komfortowo i wie że zawsze może zgłosić jakiś problem, a ja mam uśmiech na twarzy że komuś pomogłem.

 

11. Jakie miałbyś rady dla początkujących adminów, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę na AIM/AWP? 

Po pierwsze zawsze dawać drugie szansy. Po drugie nie dawajcie upomnień w stylu rozkazującym tylko przybierajcie to w postać uwagi od kolegi co mógł by poprawić.
Po trzecie, pamiętajcie że admin, gracz, właściciel, opiekun i @ Los Kos to też ludzie i trzeba zawsze być kulturalnym mimo różnych nie zgodności zdań.

 

12. W jakich sytuacjach karanie graczy przychodzi Ci z łatwością, a kiedy miewasz chwilę zawahania? Czemu tak się dzieje?

Z łatwością przychodzi mi banowanie ludzi którzy perfidnie używają cheatów. Z trudnością banuje ludzi którzy poprzez np. wyzywanie dostają permy po upomnieniach. Jest to spowodowane tym że chetowanie jest najgorszym możliwym powodem do bana i często ludzie którzy je wykonują mają to gdzieś, ale za to osoby które dostają bana za takie błahostki co wyżej " wyzywanie " jest trudne ponieważ wystarczy więcej nie wyzywać i powiedzieć przepraszam. Każdy może mieć gorszy dzień i trzeba mieć to na uwadze.

 

13. Czego się nauczyłeś dzięki pełnieniu tej funkcji? 

Nauczyłem się żeby robić to, co uważa się za stosowne. I tak zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa inaczej.

 

14. Co Cię najbardziej motywuje do działania na serwerze?

 Największą motywacją dla mnie jest porządek na serwerze oraz zaufanie graczy.

 

15. Czy myślałeś o zostaniu właścicielem bądź opiekunem serwera?  

Myślałem na początku by zostać opiekunem, ale postanowiłem nabrać większego zaufania i znajomych na posadzie admina.

 

16. Jakie cechy według Ciebie musi posiadać admin serwera? 

Admin powinien cechować się empatią, chęcią niesienia pomocy, opanowaniem, zrównoważeniem i musi kontrolować swoje decyzje, by nie wpływały dezorganizująco na jego zaufanie czy opinie.

 

17. Na co zwracasz szczególną uwagę podczas sprawdzania podejrzanego gracza?

Jeśli chodzi o cheatownanie to spędzam dłużą chwilę na spec doszukując się częstych przypadków latania celownika czy częstych perfidnych strzałów przez ścianę w innego gracza. Z wyzywaniem oraz nie miłym zachowaniem czy też brakiem reakcji na upomnienia, stosuje szybką ocenę czy dana osoba potrafi przyznać się do błędu, potrafi przeprosić, czy też zachowuje się kulturalnie po dostaniu upomnienia.

 

18. Jakim adminem jesteś?

Jestem Adminem który wykonuje polecenia przełożonych, strzeże regulaminu i sumiennie podejmuje decyzje.

 

19. Masz możliwość przekazania kilku słów do graczy serwera. Co byś im powiedział?

Drodzy gracze, pamiętajcie że admin to osoba która ma za zadanie pilnować regulaminu, to nic osobistego. Jeśli admin da wam upomnienie zachowajcie kulturę i grzecznie dopytajcie o szczegóły jeśli wam coś nie pasuje. Zawsze powtarzam że "praca" admina nie jest kolorowa i zawsze będą dwie strony. Jedna to taka która będzie zawsze uważać że admin ma kija w tyłku a druga że wykonuje swoje obowiązki i nie ma za co jej obwiniać. Jeśli widzicie że któryś z adminów zrobił coś nie tak to proszę o tym niezwłocznie informować zachowując się kulturalnie i przyjacielsko.
 

Kto następny? 

  • Lubię to! 1
  • Super! 1

12MAPS/FFA
193.33.176.51:27085

sygnatura.png.0e98c281082ca3e0b73c266b6b5121d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.