Skocz do zawartości

Kącik muzyczny Fuxa. Mix muzyki świata.


Fux Elife

Rekomendowane odpowiedzi

Więc, w piątek zaszedłem do sklepu hi-fi w moim małym miasteczku i nabyłem reedycję albumu Sama Cooke. Album został wydany niedawno przez Analogue Productions.

Dwa winyle, 45RPM. Jeszcze nie położyłem na talerzu, dlatego też nie mogę wam zaprezentować jak się kręci oraz opisać wrażenia słuchowe, a zapowiadają się świetnie.

 

Sam Cooke i utwór "Chain Gang". W latach 60-tych święcił triumfy na listach przebojów. Warto sprawdzić na wiki okoliczności jego powstania.

 

 

 

Po typowo popowym utworze zabieram was w świat Pata. Cover "And I Love Her". Chyba najpiękniejszy jaki w życiu słyszałem.

 

 

Angelique Kidjo. Utwór "Olofoofo" z albumu "Black Ivory Soul". Na razie to tyle...

 

 

 

Nie wiem czy istnieje drugi taki charyzmatyczny artysta jakim jest bez wątpienia Tom Waits.

 

 

 

 

 

"The phone's off the hook, no one knows where we are
It's a long time since I drank champagne
The ocean's blue, as blue as your eyes".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obadajcie cover utworu "Long Way Home" w wykonaniu Nory Jones.

 

 

 

Dulce Pontes

 

 

Viktoria Tolstoy - From Above

 

 

Leszek Możdżer, Danielsson, Fresco...

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie wiem czy ktoś z was odwiedził Alfamę. Polecam polecieć do Lizbony i posłuchać muzyki fado na żywo.

 

 

 

Grudzień...

 

 

 

Moja ulubiona pora roku...

 

 

 

Ooo na ri na, o na ri na. O na ri na, nu ta brinka so iá iá...

Kiedy usłyszałem tę piosenkę po raz pierwszy, nie mogłem się od niej oderwać.

Początek jest dość zabawny, a jej głos słodki jak naturalny miód prosto z pasieki...

"Jako dziecko chciała być tancerką. Później uczyła pływania. W końcu muzyka wyciągnęła ją z basenu". Taka oto ciekawostka.

 

 

 

https://lyricstranslate.com/en/água-rainy-season.html Ten tekst powoduje u mnie gęsią skórkę...

 

 

 

Chan Chan; obadajcie Buena Vista Social Club

 

 

 

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Fux Elife zmienił(a) tytuł na Kącik muzyczny Fuxa. Mix muzyki świata.
  • frytA zablokował(a) ten temat
  • frytA odblokował(a) ten temat
  • 6 miesięcy później...
  • brvtal zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.