Skocz do zawartości

#2315 Pytanie na dziś


Mrs.Fuksiara

Rekomendowane odpowiedzi

  • Junior Administrator

pytanieniedziela.png.ecc228c619054de5bce25c9dcb2cc4a4.png

Pytanie od @ O808G

Według Ciebie w którym roku zaczął raczkować polski hip-hop?

Który numer uważasz za pioniera w polskim hip-hopie?

  • Lubię to! 1

12MAPS/FFA
193.33.176.51:27085

sygnatura.png.0e98c281082ca3e0b73c266b6b5121d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Srebrny Typer ME

Molesta ewenement i powstanie hemp gru!

Choć takiej muzyki nie słucham to wtedy wydaje mi się że w Polsce narodził się ten typ muzyki

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem słuchać Peję, ale wiem, że ikoną jest Liroy ale nie umiem odpowiedzieć o dacie a  co do kawałka to nie wiem bo to zależy od gustu 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie od Liroya słuchałem u niego scyzoryka ale kiedy to już inna para kaloszy.

 

  • Lubię to! 1

                                                                                                   98B30zo.gif.ff1fcff8d81e93fa3b92e020222cffa7.gif                   

                                                                        utvhbPQ_d.webp.3d0ec7d358436d83f65ed36199442ecb.webp                            

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Przynajmniej dla mnie początek hip-hopu w Polsce datować mozna po roku 2000, jak jeszcze na vivie i MTV leciała muzyka i tam byly puszczane pierwsze piosenki z tego gatunku, takie jak: Peja/Slums Attack „Głucha noc” i Jeden Osiem L „Jak zapomnieć”. Przymaniej ja je pamiętam, jak koledzy biegali po podwórku i sie nimi zachwycali. Czasy, gdzie YouTube jeszcze nie bylo albo mial swoje początki i nie był tak popularny (dokladnie nie wiem).

  • Lubię to! 1

sygna-malina.png

qlU3lUK.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, nie znam się. Pionier? Oczywiste że Jeden Osiem L 

  • Lubię to! 1

https://steamcommunity.com/id/rejeshi/

 

 

a person or thing that can no longer hope to succeed or be changed for the better.

per aspera ad astra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek Kimono - "pierwszy raper, nie było jeszcze stringów"  czyli lata 80 ubiegłego stulecia.

 

Potem troche Kazik Staszewski, a następnie Liroy juz w latach 90. 

 

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Top Donator Sierpnia

Rychu peja i Liroy pamietam jego kawalem scyzoryk. A tak ogólnie nie słucham rapu polskiego. Nie wiem w którym roku polecam google nie bede zgadywal. :pepoThink: :lol:

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Przyjaciel

Peja/Paktofonika/Jeden Osiem L 😄

  • Lubię to! 2

xDSYJ0y.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co zapamiętałem to Karrambę - Vatos Locos Klan 😉 

  • Lubię to! 2

JollyNaturalAsianwaterbuffalo-size_restr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski hip hop to oczywiscie lata 90 zaczynamy od Liroya, Kaliber 44, peja. Jeden Osiem L a pozniej to juz wleciała paktofonika no i ostry juz w 2000. Kawałka jednego jedynego wybrac nie potrafię każdy jest legenda i do dziś nawet osoby których nie jara ta muzyka znaja te kawalki na pamięć "glucha noc" "usłysz moj głos" "plus i minus" "zapomniec" "jestem bogiem". Najlepsze czasy polskiego hip hopu po dzis dzień ❤️

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zaczął raczkować chyba w 83 ale to było połączenie z punkiem i chyba najbardziej kojarzy mi się Franek Kimono. Bardziej rozwinął się w latach  dziewięćdziesiątych i z tamtego czasu najbardziej kojarzy mi się Wzgórze Ya Pa 3, Liroy, SLU i oczywiście Kaliber 44 ❤️ Jako pionierów już dobrze rozwiniętego gatunku uważam właśnie K44 i Paktofonikę! A gdyby ktoś  zapytał o kolebkę polskiego rapu, to oczywiście Katowice!

 

Dzięki, że tek licznie odpowiedzieliście na te pytanie! :pepeLove:

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.