Skocz do zawartości

Propozycja Zbiórki na serwerach


Dranzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przychodzę do Was z pomysłem, który niejednokrotnie się sprawdził i przy małych nakładach finansowych można zdobyć full frekwencji - o ile jest dużo ludzi dobrej woli.
Mianowicie chodzi o tak zwane "Zbiórki" - żeby zorganizować zbiórki graczy na serwerze i nagrodzić osoby,które aktywnie biorą w nich udział  pomagając w rozkręceniu serwera. Im więcej graczy, tym więcej graczy. 
Psychologicznie jest rozkminione, że ludzie chętniej wbijają na serwery gdzie już jest dużo graczy. Mniej wolą wbijać na serwer gdzie oprócz HLTV nikogo nie ma. Dlatego, jeśli społeczność CS-Maliver zbierze się do kupy i zapełni trochę slotów, to swoją obecnością zachęci ludzi spoza forum, do wejścia na serwer. Im bardziej też kuszące nagrody będą, tym więcej będą chcieli przebywać na serwerze i więcej znajomych będą mogli ściągnąć :) 

Pomysł zapoczątkowany przez mojego dobrego kolegę, ale bardzo rozkminiona inicjatywa. 
O co chodzi w "Zbiórkach", n
a czym będą polegać i jak to się będzie odbywać?

Codziennie (do odwołania) od godziny 19:00 do 21:00 (może być 18-20 itd.) zapraszamy wszystkich chętnych do rozkręcania wieczornych gierek.
Warto dać plugin na serwerze z wiadomością o konkursie i spamować na czatboxie o inicjatywie. 
W tych godzinach, w losowych momentach, admin/opiekun konkursu/op. serwera wykona od 3 do 6 screenów tabeli wyników, z nickami graczy.
Na każdym screenie będą widoczne osoby, które grają na serwerze.
Co 7 dni będzie zrobione podsumowanie i 5 najaktywniejszych osób zostanie nagrodzonych
(czyli ci, którzy znajdą się na największej ilości screenów).
Będą to nagrody za aktywną grę i pomoc.
Prosta zasada - jeżeli chcesz zostać nagrodzony- graj na serwerze w danych godzinach.

Jakie będą nagrody?
( oczywiście tu wolna ręka dla właścicieli i tylko przykłady nagród, które powinny się zwrócić)

1. VIP 30 dni na wybranym przez siebie serwerze CS-Maliver lub vip 30 dni na forum.
2. VIP 20 dni na wybranym przez siebie serwerze CS-Maliver lub vip 20 dni na forum.
3. VIP 14 dni na wybranym przez siebie serwerze CS-Maliver lub vip 14 dni na forum.
4. VIP 7 dni na wybranym przez siebie serwerze.
5. VIP 3 dni na wybranym przez siebie serwerze.

UWAGI OGÓLNE
*Nagrody przyznawane będą co tydzień. Wyniki będą ogłaszane w postach pod danym tematem (najlepiej w każdą niedzielę).
*Nagrody kumulują się
*Osoby na spect nie będą brane pod uwagę.


(To tylko tyle co pamiętam. W razie pytań czy niejasności piszcie priv) 

( Każego z rangą moderacyjną lub wyższą, proszę przenieść temat do odpowiedniego działu! Przepraszam i dziękuję :) ) 

  • Ulalala! 1
  • Super! 2

dranzer1.png.3542687d78b1cc3f9a050c52920997cc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak pomysł fajny !

Oczywiście by to mogło wypalić jam najbardziej tylko trzeba zachęcić po prostu ludzi z forum do tego 😉 Póki co chyba jest 1 serwer zapelnikny dd2#1  wiec trzeba rozkręcić resztę serwerow ! Jestem za ! 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z jednej strony bardzo banalny, ale trzeba liczyć na społeczność forum. Bez tego ani rusz tak naprawdę.

Czasami po znajomych ciężko zwołać 2/3os a co dopiero +10-15, ale jeśli byśmy się zebrali.. jest szansa. 

Nagrody lekko przesadzone za kilka godzin grania -moim zdaniem, ale to temat ruchomy, więc można się dogadać. 

Robię konkurs na /TOP15, więc jakoś to połączę żeby nagrodzić też tych słabszych, którzy będą aktywni, ale nie mają szans na TOPke serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ BRYLANT 32  piękno tkwi w prostocie, a na najbardziej banalne pomysły najciężej wpaść, dlatego przychodzę z pomocą 😉 
Oczywiście tu właśnie trzeba się zjednoczyć pro public bono (dla wspólnego dobra) aby uzyskać zamierzony efekt. Nawet niech wbije tylko kilka (Np. 7) osób i trochę z przymusu pogra przez te 2h, w godzinach gdzie najwięcej ludzi gra ogólnie w cs'a, to zacznie to rodzić owoce. Nie od razu Rzym zbudowano, ale konsekwentne i systematyczne murowanie cegły po cegle, może zbudować coś wielkiego :) Aby zebrać plony najpierw musisz zasiać ziarno i je trochę pielęgnować. 

Co do nagród, to tu się nie zgodzę. Jeśli byś był ekonomistą, to wiedziałbyś, że czasem lepiej wydać 10 tysięcy złotych, by za miesiąc, dwa, trzy zarobić 100 tysięcy. Nawet jeśli w tej chwili uważasz, że nagrody są przesadne i Cię bardzo na to nie stać, to nie ma co się szczypać za kieszenie. Jeśli nic nie włożysz, to nic nie wyjmiesz, a kto grubo gra, grubiej wygrać musi.

Co do konkursów typu /top15, to jestem tego absolutnym wręcz przeciwnikiem. Jest to najpowszechniejszy i najbardziej stronniczy/ krzywdzący innych graczy rodzaj konkursów. Jest tak powszechny, że aż się tym rzygać chce. Stałych graczy masz powiedzmy kilkunastu i ciągle oni będą zdobywać nagrody. Nie każdy ma tyle czasu by siedzieć na serwerze więcej niż 2h dziennie, a tym konkursem tylko wspierasz jakichś maniaków, zapaleńców i nolife'ów, których wg mnie jest mniej niż 8% w społeczności cs'a. Reszta to normalni ludzie, którzy chcą się chwilę odprężyć po pracy/szkole, by za kawałek wrócić do jakichś innych swoich realnych przyjemności czy coś w ten deseń.
Nie lepiej stworzyć konkurs typu:
"nocne fragowanie" - osoba lub top3 osób, które najwięcej nabije fragów w nocy zyska vipy czy coś. (Tutaj konkurs dla nocnych marków, co nie ma co ze sobą zrobić w nocy) 
"zabij admina z kosy/granata" - za każde zabicie admina z kosy ( lub granta) i wrzucenie dowodu w postaci screena, dostajesz 1 dobę vipa (za opiekuna/ właściciela 3 doby) - tutaj każdy ma szansę coś zyskać, a nie tylko no-life'y. Masz skilla/szczęście wygrywasz - spontaniczna nagroda czasem bardziej cieszy i daje większą satysfakcję niż wygrana na którą długo pracowaliśmy, ale jest nieadekwantna do wysiłku.
"top gt" - tutaj nie trzeba mieć skilla, a po prostu grać. Osoby, które nie są prograczami, albo są świeże w csie, mogą samą swoją obecnością na serwerze wygrać nagrody. 

Mam też kilka innych pomysłów na konkursy, ale wg. mnie najważniejsze by nie docierać tylko do tych stałych bywalców i dobrych graczy, ale by jak najwięcej ludzi miało podczas grania fun. Trzeba im zapewnić fajną rozrywkę i całą otoczkę by na serwerach miło spędzali czas 😉
 

dranzer1.png.3542687d78b1cc3f9a050c52920997cc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Pomysl dobry i przez nas w jakimś stopniu stosowany, bo nieraz organizujemy noce serwerów z nagrodami oraz zabijanie np na swieta ze śnieżki admina co można wymieniać na dni vipa. 

Kwestia aby robic poboczne zbiórki jak najbardziej systematycznie. 🙂

sygna-malina.png

qlU3lUK.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ UQYPW2f.png Dranzer  Jestem Handlowcem, myślę nieco inaczej hah. To nie jest tak, że żałuję nagród za aktywność. W tym przypadku trochę "sztucznie" nabijamy aktywność na serwerze dzięki swoim ludziom z forum. Oczywiście oni zasługują na nagrodę jeśli dołożyli się do rozwoju serwera, tylko pojawia się proste pytanie.

KTO ZOSTANIE Z FORUM DALEJ AKTYWNY a kto uzna, że skoro się udało to już nie trzeba. VIP na 30 dni "przepadnie" a mógł go wygrać random z neta, który nie będzie zdawać sobie trochę sprawy z tego co zrobił. Uważam po prostu, że jeśli wygra osoba z forum to ta nagroda powinna być nieco mniejsza niż dla randoma, ale to moje zdanie. 

 

Konkursy/TOP15 były od zawsze formą nagrody dla graczy za ich aktywność. Aktywność automatycznie przekłada się na statystyki. Jak grasz to zabijasz. Oczywiście tutaj pojawia się różnica w talencie itd, ale nie każdego da się zadowolić. Jeden gra dla przyjemności a drugi dla nagrody.

Zawsze robiłem konkursy tak, że w miesiącu X wygrał gracz Y nagrodę np na miesiąc to jeśli w kolejnym miesiącu był konkurs i on znowu wygrał to dostawał tylko połowę nagrody, żeby nagrodzić kogoś innego. Jeśli nagroda była na dłużej to gracz Y nie był brany pod uwagę przy wynikach. 

 

Wszystko w tych konkursach można dopracować, zmieniać czy regulować, więc nie trzeba krzywdzić słabszych czy mniej aktywnych, bo oni też mogą dostać "cukierka" za swój wkład w rozwój serwera/społeczności. 

Nocne fragowanie wspiera tak samo pewien % graczy, którzy mogą sobie pozwolić na takie granie, bo nie idą do pracy/szkoły itp, więc krzywdzi tych, którzy nie mogą grać = nie mogą wygrać. 
Zabij admina - to fajny przykład, jednak ma sens przy pełnym serwerze. Mam na myśli stałą liczbę graczy.
GT -  Sztuczne nabijanie GT, nie do zweryfikowania czy ktoś grał czy grzał specta - JEŚLI NIE MASZ PLUGA, KTÓRY KICKUJE. (co też można obejść) 


Koniec końców.. Widać potencjał, można to wszystko zrobić i czekać na efekty. Kwestia szczegółów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ BRYLANT 32  w wielu sprawach się niestety z Tobą nie zgodzę. Mam wykształcenie i doświadczenie w handlu - skończone studia wyższe o specjalności Międzynarodow Polityka Handlowa, 5 lat pracy w międzynarodowej korporacji handlowej i kilkatygodni w handlu door2door, choć ostatecznie wolałem wbić w rynek usług i od kilku lat z powodzeniem w tej branży sprzedaję swoje talenty. Nie chodzi tu o licytację, ale byś nie lekceważył tego co Ci mówię, a przyjął to, co Ci piszę jako poradę lub konstruktywną krytykę, nad którą się warto zastanowić (nie mam zamiaru Cię hejtować i pouczać, ale mogę mieć doświadczenie i pomysły, które przyczynią się do Twojego sukcesu)

Słuchaj wg. mnie KAŻDA osoba, która w ciężkich chwilach przyczyniła się do Twojego sukcesu, jest warta nagrody. Nawet jeśli był to niewielki wkład, możlwie że dała maksymalnie tyle ile mogła - chciała pomóc i to zrobiła. Dając jej choć małą wygraną, na bank będzie Cię dobrze wspominała, a poczta pantoflowa jest w XXI wieku więcej warta niż reklama.  Nagrody symboliczne, lojalnościowe itp. są czasem więcej warte jak zostaną dobrze rozreklamowane, niż te pojedyncze pieniężne czy o większej wartości.  W kwestii zbiórki nagradzasz osoby w perspektywie TYGODNIA, więc jednorazowe przypadki tu wykluczasz. Nawet jeżeli kogoś nagrodzisz miesięcznym vipem, a ta osoba przestanie grać, to w następnych tygodniach inni użytkownicy zdobędą ową nagrodę, którzy grają częściej i to oni będą się cieszyć vipem. W zasadzie konkursu w ciągu tygodnia osoby powinny grać ciągle przez 2h Sama ich obecność zwiększy Ci statystyki i graczy. Kolejnym punktem regulaminu jest to, że codziennie jest robionych np. 5 screenów, więc nie zawsze dana osoba na wszytkich np 35.  będzie. Z doświadczenia wiem, że przeważnie to randomy są na tych screenach, albo osoby, które się mega angażują w rozwój serwera.  Tu jest temat rzeka i mogę Ci bez końca nie mal przedstawiać dowody, na opłacalność tego rozwiązania, ale zrobisz jak uważasz. Sprawdził się ten sposób kilkukrotnie i moim zdaniem oprócz tego, że trzeba zaangażować społeczeństwo z sieci, to nie ma większych wad. 

Tak. Owszem, tak jak wspomniałem te konkursy /top15 to rodzaj konkursów, którymi aż rzygam. Czy tylko na tyle stać właścicieli serwera, by kopiować, moim zdaniem, zbyt powszechny i bezsensowny pomysł? Czy nie macie kszty kreatywności by stworzyć coś swojego, oryginalnego, co zachęciłoby graczy? Top15. przeważnie przez pewien czas dominuję pewna grupa graczy. Nawet niech w ciągu pół roku będzie to rotacja 30-50 graczy, to jaki to jest procent dla 10 000 graczy w ciągu miesiąca? Pamiętaj, że osoby, które teraz są w topce, za pół roku, rok, dwa itd. mogą przestać grać, a gloryfikując je i robiąc konkursy pod nie, możesz zniechęcić 100, 500, 1000 ranodmowych graczy. Ta topka u Ciebie nie kupi vipa, tylko będzie się starała zdobyć go w jakiś sposób. Ale jeśli zachęcisz choć 10 procent z tych randomów do zakupu vipa, wtedy będziesz mieć kapitał na potencjalne ruchy itd. Jako handlowiec wolałbym celować w bardziej przekminiony target, niż w PSY (wg. macierzy BGC) gdzie jest tu słaba rentowność i wiąże się z małymi potrzebami finansowymi, ale reklamy i inne kwestie też swoje kosztują więc...

Moim zdaniem, takie postępowanie ssie. To trochę takie socjalistyczne. Nauczyciel do ucznia - nie dam CI 5 ze sprawdzianu, bo już jedną dostałeś, więc dam CI trójkę, a podwyższę na 4 dzieciakowi, co miał wyjebane i się nie uczył i powinien dostać pałę! Myślisz, że zatrzymasz obu graczy? Obu raczej zniechęcisz, tzn. Ten co się starał pier*olnie serwer i pójdzie gdzieś gdzie jest więcej sprawiedliwości, a ten co miał wyje8kę pewnie jest tymczasowym graczem i serwer opuści. 

Jasne, nocne fragowanie wspiera tylko pewien procent graczy, ale nota bene jest sporo nocnych marków, które skacze po serwerach, więc może warto ich zachęcić do gry u siebie jakimś konkursem niż mają grać bez ambicji na innym serwie? 

Tak, zabij admina z kosy/granatem jest dobre jak jest kilku adminów na serwerze i często grają. Tu tylko pomysł na przyszłość dla Ciebie i pozostałych włodarzy.

Co do konkursu GT, to chyba zapominasz przyjacielu, że możesz wbić na gametrackera i zobaczyć stosunek killi do minut gry danego gracza. Jeśli ten stosunek nie oscyluje w granicach 1/1, to ktoś nabijał minuty. Więc takie osoby są z automatu skreślane z konkursu. Oczywiście mogłem, to napisać wcześniej, że podstawą weryfikacyjną było by sprawdzwenie w gt stosunku killi do minut gry. Wybacz, że to przeoczyłem. 

I na koniec, chcę zaznaczyć, to co napisałem wyżej, że to nie hejt, nie próba wywyższenia się tylko próba pomocy i przedstawienia swojego zdania w celu pomocy Ci przy bujnięciu serwera. Wszystko ma charakter pomocniczy a nie ofensywny i jeśli coś tak odebrałeś, to przepraszam. Czasem używam mocniejszych słów dla podkreślenia pewnych, moim zdaniem, kluczowych kwestii. 


 

  • Lubię to! 2

dranzer1.png.3542687d78b1cc3f9a050c52920997cc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBIJAM TEMAT @ Malinaa.  @ Nescio  @ K4Bum   @ frytA  @ aRR  i cała reszta. Chcemy to wprowadzić, zmotywować ludzi z forum, z Facebooka, discorda i innych źródeł, żeby rozkręcić NOWE oraz "stare" serwery?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Tak jak pisałam pomysły dobre i niejednokrotnie stosowane juz u nas na sieci. 

Uważam, że każdy wlasciciel serwera czy opiekun powinien indywidualnie organizować konkursy i dbać o serwer, patrząc na swój czas. Ja oczywiście mogę wbić jak bede dostępna ale nie podejmę się organizacji bo sama na swoje serwery mam czas ograniczony. 

Warto pamiętać, że aby nasza pomoc i wchodzenie na serwer miala sens trzeba jednak reklame miec wykupiona bo nawet nasze zaangażowanie gdy wbije 8 osob na nic, gdyż nikt z zewnątrz nie wejdzie. Przy zakupie reklamy mozna kontaktować się ze mną a ja zawsze mogę pociągnąć temat z setti. 

Przy takich eventach najlepiej dokupić GroupBoosta, aby ruch byl solidny. 

Każda inicjatywa, ktora idzie w rozwój serwerów cieszy tym bardziej, jak widac zaangażowanie właścicieli oraz opiekunow. 

Ja oczywiście daje zielone światło do działania. 🙂

sygna-malina.png

qlU3lUK.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • brvtal zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.