Skocz do zawartości

[#7 AKTOR] HUGH JACKMAN - Kochany przez gazety


Mrs.Fuksiara

Rekomendowane odpowiedzi

  • Junior Administrator

 

wstep.png.f1d9e4d61da9f2caa0e618d7749e9588.png

Na wstępie informuje, że większość rzeczy będzie przekopiowanych, a informacje są przeze mnie wyszukane. Wstawiam takie rzeczy, ponieważ niektórzy z was są zainteresowani czytaniem informacji na temat znanych osób. - Jest to dla mnie czysta przyjemność!

Aktor znany głownie z roli Wolverine. Nieziemsko przystojny oraz kulturalny.
Specjalnie dla @ Malinaa.

 

H4586-L320492965.jpg

 

IMIE I NAZWISKO: Hugh Michael Jackman
DATA URODZENIA: 12 października 1968

ZNAK ZODIAKU: Waga
WZROST: 1,91cm
WAGA: 82kg
MIASTO: Sydney, Austria
KORZENIE: Austriackie, Angielskie, Greckie
ZAWÓD: Australijski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny
AKTYWNOŚĆ: od 1994
INSTAGRAM: @thehughjackman

FACEBOOK: https://www.facebook.com/HughJackman
TWITTER: 
https://twitter.com/RealHughJackman

 

SYGNATURA:
Hugh_Jackman's_signature.png

KARIERA:

 

Początkowo występował w teatrach, później otrzymał zaproszenie od telewizji. Grał z Angelo D'Angelo, Correlli (1995) i Mt. Thomas (Blue Heels, 1995).

Zaraz po dołączeniu do Western Australian Academy of Performing Arts, Jackman otrzymał angaż w serialu Corelli (1995) opowiadającym o losach bohaterów osadzonych w więzieniu. Serial był emitowany w ABC-TV, a na jego planie Jackman poznał swoją przyszłą żonę Deborrah-Lee Furness.

hugh-jackman-deborra-lee-furness-7-0dc70b1d43044c40ae28aabe49bff4e0.jpg

 

Oprócz kariery filmowej Jackman rozwijał także karierę aktora teatru muzycznego. W 1996 roku zagrał rolę Gastona w musicalu „Piękna i Bestia”.

Wkrótce potem zagrał w australijskiej produkcji Sunset Boulevard. Jednak jego przełom nastąpił w musicalu Oklahoma na West Endzie! ” jako Curly McLain. W 1998 roku musical stał się wielkim hitem w Londynie.

49896a8d4797f88bf967641296450c0a.jpg

 

Przed 2000 rokiem był znany tylko w Australii. Dopiero rola komiksowego superbohatera Wolverine’a w przebojowym filmie „X-Men” pomogła mu w karierze Hollywood. Jego kolejne role filmowe to: The Heart Is a Servant, Kate & Leopold, Passcode, Van Helsing, X-Men 2 i X-Men: The Last Stand.

wolverine.jpg

 

W 2004 roku zagrał w musicalu The Boy from OZ, opowiadającym o życiu australijskiego piosenkarza i autora tekstów Petera Allena.

Za tę rolę zdobył w 2005 roku nagrodę Tony w kategorii „Aktor pierwszoplanowy”. Został także doceniony za rolę gospodarza rozdania nagród Tony w 2005 roku i w tym samym roku zdobył nagrodę Emmy dla najlepszego solowego gospodarza wieczoru lub programu rozrywkowego.

_72924433_36zgg5qt.jpg

 

We wrześniu 2011 roku zapowiedział swój udział w filmowej adaptacji musicalu „Nędznicy”, a w 2013 roku był nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy aktor pierwszoplanowy” za rolę Jeana Valjeana.

hughjackman_lesmis.jpg

 

Deadpool 3 (2024)

deadpool-volw-scaled.jpg

 

ŻYCIE PRYWATNE:

Był drugim z pięciorga dzieci Grace MacNeill (z domu Greenwood) i Christophera Johna Jackmana, księgowego z wykształceniem w Cambridge. Jego rodzice są Brytyjczykami i przybyli do Australii w 1967 roku. Jeden z jego pradziadków, Nicholas Isidore Belas, był Grekiem z Imperium Osmańskiego (obecnie Grecja). Jego rodzice byli pobożnymi chrześcijanami i po ślubie zostali nawróceni przez ewangelistę Billy’ego Grahama. Rodzice rozwiedli się, gdy miał osiem lat i pozostał w Australii z ojcem i dwoma braćmi, podczas gdy jego matka wróciła do Anglii z dwiema siostrami. Matka wyszła ponownie za mąż i urodziła córkę. Rodzeństwo: Ralph Jackman, Zoe Jackman, Ian Jackman, Sonya Jackman

612534d0493203001845ad1f?width=700  07c1314e-4f0b-4561-9f98-73d07fd4452a.jpg

 

Jako dziecko Jackman uwielbiał spędzać czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza na plaży oraz podczas pieszych i szkolnych wycieczek po Australii. Uczęszczał do Szkoły Publicznej Pimble.

W 1986 roku ukończył Wahroonga United Church Boys' School Knox Grammar School.

W 1985 roku wystąpił w szkolnym musicalu My Fair Lady. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole Uppingham.

Po ukończeniu w 1990 roku Uniwersytetu Technologicznego w Sydney na wydziale dziennikarstwa i komunikacji zainteresował się aktorstwem. Na ostatnim roku studiów uczęszczał na zajęcia teatralne i wystąpił w sztuce Vaclava Havla „Powiadomienie”. Po uzyskaniu tytułu licencjata Jackman ukończył roczny kurs Journey w Actors Center w Sydney i dostał rolę w popularnej sieciowej telenoweli Sąsiedzi, która znalazła się na liście 10 najpopularniejszych seriali.

W 1994 roku studiował aktorstwo w Western Australian Academy of Performing Arts.

W 1995 na planie serialu Correlli poznał swoją przyszłą żonę, Deborrah-Lee Furness.

Para wzięła ślub w 1996.

prima-immagine-12.jpg?v=1076563

 

Niestety 15 września 2023 roku ogłosili rozstanie. - 27 wspólnych pięknych lat.
„Spędziliśmy razem prawie trzydzieści lat jako mąż i żona w cudownym, kochającym się małżeństwie. Zaszły zmiany i zdecydowaliśmy się na rozstanie, by kontynuować indywidualny rozwój"

hugh-jackman-deborra-lee-furness-684382-GALLERY_600.jpg

 

Ma dwoje adoptowanych dzieci: syna Oscara Maximilliana (adoptowany w maju 2000) i córkę Avę (ur. 2006).

hugh-jackman-and-his-wife-deborra-lee-furness-with-their-adopted.jpg   0002I100XIP4DLXT-C122-F4.jpg

 

FILMY

filmy.png.dffff5f2f0cb98ec9bde50f32a67e40d.png

 

NOMINACJE I NAGRODY
nagrodyinominacje.png.fcabd582eaed7900ce5d71ccf6a3d822.png

 

CIEKAWOSTKI


W 2019 otrzymał odznaczenie Companion Orderu Australii. - 

hugh-jackman-3.jpg&w=1200&q=75

 

W 2012 otrzymał własną gwiazdę w Alei Gwiazd w Los Angeles znajdującą się przy 6931 Hollywood Boulevard.

87505013-hollywood-california-july-26-20

 

Ma własną wytwórnię filmową Seed Productions, którą założył w 2006 roku wraz z Johnem Palermo.

john_palermo_headshot_a_p.jpg

 

Odrzucił rolę Łowcy w filmie "Królewna Śnieżka i Łowca". 

 

22 lutego 2009 roku prowadził galę rozdania Oscarów w Los Angeles (Kalifornia, USA). Był gospodarzem 81. ceremonii wręczenia Oscarów. 

0063180.jpg

 

Razem z Nicole Kidman nagrał piosenkę "Kiss-Heartbreak Hotel".

Hugh-Jackman-helped-Nicole-Kidman-Tom-Cruise-divorce.jpg?quality=40&strip=all

 

Wystąpił w następujących reklamach:
- 2004 r. - australijska telewizja Foxtel;
- 2007 r. - DirectTV;
- 2009 r. - kampania "Got Milk?";
- 2010 r. - herbata Lipton Ice Tea, japońskie piwo Asahi;
- 2014 r. - zegarki marki Montblanc;
- 2020 r. - buty marki R.M. Williams.

 

W 2013 roku Hugh Jackman wałczył z rakiem podstawnokomórkowym. Kilka lat temu aktor musiał przejść w związku ze swoją chorobą kilka zabiegów, podczas których zostały pobrane wycinki jego skóry do biopsji. Wynik badań były wówczas niejednoznaczne.

Teraz okazuje się, że Hugh Jackman znowu martwi się o własne zdrowie. - Aktor miał pięciokrotne nawroty raka skóry.

 

W wolnych chwilach aktor zajmuje się golfem i windsurfingiem. Posiada umiejętność żonglowania pięcioma piłeczkami oraz dobry głos i słuch. 

8446c20b119343d88907a27cc1efc2b5 

 

 

Jego ulubioną potrawą jest sushi.

 

Jackman jest niejednokrotnie obiektem westchnień wielu fanek. Nie bez powodu, bo trzykrotnie okrzyknięty najseksowniejszym żyjącym mężczyzną (2004r. i 2008 r. według magazynu People oraz 2009r. według brytyjskiego wydania magazynu Glamour). 

-Hugh-Jackman-Photshoot-hugh-jackman-268  a1f4237b01f04f5bb3b64c317b242164.jpg  

 

Zna język niemiecki.

 

W rolę Wolverina, Hugh Jackman wcielił się aż 9 razy.

0ba1b2587685fd27498bef1b465ed8d4

 

Wielokrotnie gościł na okładce magazynu dla mężczyzn „Men's Health”

hugh-jackman-vogue.jpg

 

Gra na pianinie, skrzypcach, gitarze oraz dużo czyta.

 

CYTATY
 

"Spotykam ludzi z kolorowymi tatuażami Wolverina na plecach. Dziękuję Bogu za to, że odtworzyłem postać Wolverine’a dobrze, bo gdy pomyślę, co by było w przeciwnym razie – pewnie pluliby na mnie na ulicy."

 

"Aktorstwo to coś, co kocham. Jest wspaniałym rzemiosłem, dla którego mam dużo szacunku. Nie uważam jednak, że jest to większe wyzwanie, niż nauczanie ośmiolatków lub jakakolwiek inna kariera. W moim życiu staram się nie robić z tego (aktorstwa) czegoś więcej, niż jest w rzeczywistości i mam nadzieję, że ten pogląd udzieli się także otaczającym mnie ludziom."

 

"Stając się ojcem, pomyślałem, że to nieuchronnie zmienia postrzeganie świata. Nie wysypiam się wystarczająco, a małe, proste rzeczy stają się zupełnie satysfakcjonujące."

 

"Jestem typowym aktorem. Ktoś rano mnie podrzuca, daje mi coś do ubrania, mówi mi co mam powiedzieć, karmi mnie i odsyła do domu."

 

"Zawsze uważałem, że kiedy unikasz strachu, duchy tego lęku nigdy nie odejdą. To umniejsza ludziom. Więc zawsze mówiłem –  tak –  sprawom, których bałem się najbardziej. To strach przed zawiedzeniem samego siebie, przed powiedzeniem –  nie –  rzeczom, które sprawiają, że się boję."

 

 

giphy.gif.7f0d97f9bddca328037d964fcdd330d2.gif

A Wy Ile o nim wiecie?

 

 

/wikipedia, filmweb, ciekawostki, życiorys,org

  • Lubię to! 3
  • Super! 2

12MAPS/FFA
193.33.176.51:27085

sygnatura.png.0e98c281082ca3e0b73c266b6b5121d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz w kogoś kogo znam to serio poczytam, bo to jest ciekawy motyw. Niby w większości skopiowane ale i tak warto przeczytać.

Mrs.Fuksiara ,

Starałam się rzeczy skopiowane przerobić pod siebie, tak aby różniło się tekstem, ale nie kontekstem! 
Dziękuje za wypowiedź i czekam aż dasz propozycję kogo 😄 

  • Super! 1

sygna.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ciasteczko przy takiej średniej kobiecie uh :1557_LULW:

Ja przeczytałam, bo ten Pan bez koszulki do mnie przemówił. Plusik za poświęcony czas :bunny_blushheart:

  • Super! 1

source.gif

Tyle, że nie chcę być jak inne kwiatki
Takie, z których często odrywano płatki...

- chivas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.