Skocz do zawartości

Dom stu szeptów - Masterton Graham


delphi

Rekomendowane odpowiedzi

-- TEMAT MOŻE ZAWIERAĆ LEKKIE SPOJLERY! --

 

dom-stu-szeptow-b-iext127953586.jpg

Dom Stu Szeptów - Graham Masterton

image.png

 

 Jest to jedna z dość najnowszych książek Mastertona, bo została wydana w 2021 roku. Nazywana jest powieścią grozy, a sam jej autor jako brytyjski mistrz horroru. Dlaczego warto zainteresować się tą książką? Jest to jedna z nielicznych książek podczas których czytania odczuwałem lekki niepokój, czasem przerażenie, a jednocześnie jej historia wciągała mnie do tego stopnia, że nie mogłem przestać jej czytać. Po skończeniu pomyślałem sobie.. Dlaczego była taka krótka? Moje zdanie podziela kilka osób znanych bardziej z świata literatury oraz gazet, m.in:

 

"Pierwsze miejsce na mojej liście książek, które koniecznie muszę przeczytać w tym roku!"Stephen King

 

"Przerażająca i jedyna w swoim rodzaju. Masterton to jeden z najoryginalniejszych i najbardziej przerażających powieściopisarzy naszych czasów."Peter James

 

"Jeden z najlepszych brytyjskich autorów horrorów." ~ Daily Mail

 

"Opowiadanie historii przychodzi mu naturalnie. Masterton ma wyjątkowy dar do zmieniania tego co prozaiczne w przerażająco prawdziwe."New York Journal of Books

 

"Wyjątkowe ujęcie klasycznej opowieści o nawiedzonym domu." ~ Grimdark Magazine

 

image.png

O czym opowiada książka..

Książka opowiada o historii nawiedzonego domu, do którego wprowadza się rodzina byłego naczelnika więzienia, który umiera w tajemniczych okolicznościach.. Jednak to co spotyka osoby, które chciały przygarnąć spadek po zmarłym ojcu sprawia o dreszcze. Tajemnicze dźwięki, inne niepokojące sygnały, a na sam koniec znikający ludzie.. Co skrywa tajemnica tej jakże wspaniałej posiadłości? Czytając tą książkę odkryjesz coś, czego bohaterowie tej książki w życiu by nie przewidzieli.. 

 

image.png

Reasumując.. Moja osobista opinia.

Książka trafiła w moje grono najbardziej lubianych.. Nie tylko z tego powodu, że przeczytałem ją w ledwo 1 dzień.. A może dlatego? Historia była na tyle wciągająca, że po chwili odpoczynku nadal wracałem, żeby dowiedzieć się w czym tkwi całe zamieszanie. Bardzo przyzwoicie oraz przemyślanie stworzona historia, ciekawe postacie, oraz całokształt książki sprawił, że chciałbym zapomnieć o niej i przeczytać ją jeszcze raz. Kiedy już sądziłem, że wiem jak opowieść się skończy.. Książka plątała mi figle i zmieniała sytuację o 180 stopni. Nie mówiąc już o zakończeniu, które według mnie zasługuje na miano jednego z największych "cliffhangerów" w książkach które czytałem.. A może autor przekona się i napisze drugą część? Zakończenie dla mnie było o tyle niepokojące, że nie wiem co mogło się dalej stać.. A niepewność sprawia, że ciężko zapomnieć o tej historii..

 

Przechodząc do meritum.. Polecam książkę każdemu kto jest fanem horrorów. Jedna z nielicznych książek, które pokochałem i nie zapomnę na długo..

 

image.png

Gdzie kupić?

https://www.empik.com/dom-stu-szeptow-masterton-graham,p1275291269,ksiazka-p

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4936173/dom-stu-szeptow

https://www.taniaksiazka.pl/dom-stu-szeptow-graham-masterton-p-1560440.html

 

Źródło wypowiedzi o książce oraz zdjęcie: https://www.empik.com/dom-stu-szeptow-masterton-graham,p1275291269,ksiazka-p 

  • Lubię to! 3

dx7pGVB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam to czytać, ale czym dłużej to czytałam czułam większy niepokój związany z tym, co wydarzy się kartkę dalej. Jestem pusia i przestałam to czytać.

Bardzo fajnie, że jest jeszcze ktoś kto interesuje się książkami 😺 Świetna praca!

  • Super! 1

source.gif

Tyle, że nie chcę być jak inne kwiatki
Takie, z których często odrywano płatki...

- chivas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aRR zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.