Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Dziś chcę wam przytoczyć utwór NOON'a (właściwie Mikołaj Bugajak) zatytułowany 5-10-15.
Na pewno dla większości z was jest znany z udziałem Pezet'a (Paweł Kapliński) oraz Ten Typ Mes (Piotr Szmidt). Sam beat znalazł się na albumach w projekcie Pezet/NOON „Muzyka Klasyczna” oraz „Muzyka Klasyczna Instrumentalna”, który wydał sam NOON. Oba powstały w 2002 roku.
Utwór jest stylizowany w Boom Bap'ie z gatunku Hip-Hop. Sampel pochodzi z utworu „Don't Fight My Love” od zespołu „Ohio Players”. Na początku jest też wstawka głosu Pezet'a, a w trakcie są używane też inne głosy. Za skrecze odpowiadał DJ Panda (Rafał Helsztyński).
Wspominam specjalnie wersję instrumentalną, która również ma swój klimat bez wstawek wokalnych i według mnie zasługuje na swój oddzielny temat.
Ostatnio NOON wydał ją na serwisach streamingowych po ponad dwudziestu latach od pierwszego wydania na kompakty, kasety czy winyle.

Tyle ode mnie zapraszam do odsłuchu.

YOUTUBE (MUSIC):


SPOTIFY:




W tym temacie korzystałem ze źródeł takich jak discogs, wikipedia, whosampled i szczątkowe informacje z samego google.

  • Lubię to! 1

moodchloesmile.gif.881b91bb0a4f719a02d1da5760e16b2e.gif
"Yup, yup, I'm fucking insane in the brain!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • frytA zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.