Skocz do zawartości

[#2] - Szybki przegląd internetu


Aysza

Rekomendowane odpowiedzi

szb2.png.7c8c0959453a6b4b467e199accbd0f0e.png

mali2.png.b1f56dab401fe19d01e41909af6bc7e1.png
- ERUPCJA WULKANU NA ISLANDII
Biuro meteorologiczne podało, że do rozpoczęcia erupcji doszło w poniedziałek około godziny 22:17 czasu lokalnego.
Na półwyspie  Reykjanes w południowo-zachodniej Islandii wybuchł wulkan, w ostatnim czasie na tym terenie zaobserwowano wzmożoną

aktywność trzęsień ziemi. Powstała 4 kilometrowa szczelina, z której tryska lawa na wysokość ponad stu metrów. 
Naukowcy nie mogą określić, jak długo potrwa cała erupcja wulkanu. Wstępnie szacują, że może potrwać to tydzień lub trochę dłużej.
Całość ma nie zagrażać życiu, ale wydano ostrzeżenie szczególnie dla turystów o zachowanie bezpiecznej odległości.    
> LIVE erupcji <

źródła: 1 | 2 

mali2.png.b1f56dab401fe19d01e41909af6bc7e1.png

- ENERGETYKI PO NOWYM ROKU
O tej informacji na pewno obiło wam się o uszy, ponieważ było o tym głośno już kilka miesięcy temu.
Osoby niepełnoletnie przed nowym rokiem mogą ostatni raz w pełni legalnie wypić energetyka.
Od 1 stycznia 2024 roku osoba niepełnoletnia nie będzie mogła zakupić napoju z dodatkiem tauryny i kofeiny,  
w którego "składzie znajduje się kofeina w proporcji przewyższającej 150 mg/l lub tauryna, z wyłączeniem substancji występujących w nich naturalnie".
Całość na pewno będzie jakoś omijana przez producentów napoi energetycznych. Losowym fun factem jest to, że szklanka herbaty około 250ml
zawiera 30-40mg kofeiny, a herbaty czarnej 40-70mg. 
źródło: 1
mali2.png.b1f56dab401fe19d01e41909af6bc7e1.png

- SZLACHETNA PACZKA, PADŁ REKORD
Podczas tegorocznej edycji szlachetnej paczki, padł rekord - pomoc dotarła do 17 tysięcy rodzin.
Wartość paczek w tym roku wyniosła około 74 mln złotych o 14 mln więcej niż rok temu. Mimo ciężkiego roku, sporej
inflacji i wzrostu cen razem jako społeczeństwo możemy osiągnąć naprawdę wiele. W tym roku w akcje włączyło 700 tysięcy osób to o 100 tysięcy więcej
niż w 2022 roku. Czytelniku jeśli masz chęć, możesz wesprzeć szlachetną paczkę wpłacając datek na stronie. 

image.png.346f088a1621fd63e2b553e6104a5cca.png
źródło: 1
 

 

 

  • Lubię to! 1
  • Ulalala! 2
  • Super! 2

source.gif

Tyle, że nie chcę być jak inne kwiatki
Takie, z których często odrywano płatki...

- chivas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Junior Administrator

Nie wiem dlaczego nie widziałam pierwszej odsłony, ale świetny pomysł młoda! 😄 

  • Lubię to! 1

12MAPS/FFA
193.33.176.51:27085

sygnatura.png.0e98c281082ca3e0b73c266b6b5121d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aysza zmienił(a) tytuł na [#2] - Szybki przegląd internetu
  • Srebrny Typer ME

Też nie widziałem pierwszej, ale ta jest intrygująca. No i ja osobiście bardzo lubię erupcje różnego typu wiec wstawienie tego na pierwszym miejscu to strzał w dziesiątkę! 

:Pepe-shy:

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.