Skocz do zawartości

Przekładnie kierownicze - plakat


Numero

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy użytkownicy forum.

Dzisiaj na temat wrzucam plakat poświęcony przekładni kierowniczych, ostatnio otrzymałem plakat od firmy Turbo-Teo( oczywiście nie jest to żadna reklama czy coś na wzór reklamy) pomyślałem, że skoro mam aktualnie taki plakat to idealnie pasuje by go umieścić w tym dziale poświęcony właśnie motoryzacji.

PrzekadniaKierownicze.jpg.4e38f426517e7206a41819c959f7333f.jpg

Na owym plakacie widać rodzaje oraz z czego składają się owe przekładnie, a także napiszę jakieś są usterki przekładni ze wspomaganiem hydraulicznym i elektromechanicznym.

 

Przekładnia kierownicza ze wspomaganiem hydraulicznym.

Najczęstszymi uszkodzeniami przekładni kierowniczych ze wspomaganiem hydraulicznym są wycieki płynu z przekładni, nierównomierne wspomaganie w obu kierunkach lub całkowity brak wspomagania. Zwykle odpowiada za to zużycie takich elementów jak uszczelnienia oraz rozdzielacz i jego obudowa. Mogą się również pojawić uszkodzenia mechaniczne lub korozja listwy, zębnika, łożysk, docisku listwy lub drążków kierowniczych co często powoduje głośną pracę przekładni kierowniczej. 

 

Przekładnia kierownicza ze wspomaganiem elektromechanicznym(Moja wisienka na torcie).

W przypadku przekładni ze wspomaganiem elektromechanicznym zużycie podlegają głównie podzespoły mechaniczne oraz komponenty elektroniczne. Usterki mechaniczne dotyczą w szczególności listwy oraz zębnika, docisku listwy, łożysk i drążków kierowniczych. W efekcie uszkodzenia osłon może pojawić się korozja listwy oraz pozostałych elementów znajdujących się wewnątrz przekładni. Rezultatem są nadmierne luzy pomiędzy elementami powodujące głośną pracę przekładni.

Usterki elektroniczne dotyczą najczęściej czujnika momentu oraz sterownika układu wspomagania, rzadziej silnika elektrycznego. W rezultacie może dojść do całkowitego lub okresowego zaniku wspomagania, a także nierównomiernego wspomagania w obu kierunkach. Uszkodzenia tego typu często są sygnalizowane poprzez pojawienia się odpowiedniej kontrolki na tablicy wskaźników.

Dziękuje za przeczytanie.

Pozdrawiam

 

 

  • Lubię to! 3

                                                                                                   98B30zo.gif.ff1fcff8d81e93fa3b92e020222cffa7.gif                   

                                                                        utvhbPQ_d.webp.3d0ec7d358436d83f65ed36199442ecb.webp                            

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Przyjaciel

Fajny artykuł, zawsze można się coś dowiedzieć.

  • Lubię to! 2

borowka.png.eaa051a76ab9d8722bfb64ab02824d19.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.