Skocz do zawartości

#2607 Pytanie na dziś


Rekomendowane odpowiedzi

  • Junior Administrator

wtopyt.png.c90dc9e89a93136d9f091e593cd9f18e.png

Pytanie od @ Nescio

Lepiej jest dochować wierności człowiekowi czy zasadom? Co jest ważniejsze według Ciebie?

 

Wybierzemy najlepszą odpowiedź spośród wszystkich, której autor otrzyma kluczyk z grą na steam. 

 

  • Lubię to! 2

12MAPS/FFA
193.33.176.51:27085

sygnatura.png.0e98c281082ca3e0b73c266b6b5121d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatnia odpowiedź

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

  • Wspierający

Lepiej jest dochować wierności człowiekowi!!   "zasady można zawsze łamać..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

Wierność człowiekowi i przestrzeganie zasad stanowią fundamenty budowy zdrowych relacji i moralnego postępowania. Ich harmonijne połączenie pozwala nam osiągnąć równowagę w życiu i prowadzić je zgodnie z naszymi wartościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak spojrzymy na sprawę, w której trzeba wybrać pomiędzy jednym, a drugim. Myślę, że człowiek posiadający jakiś swój system zasad jako pierwsze ma za zasadę wierność. I ot się zagadka rozwiązuje.

 

 

sygnatura.png.cf880d54163691facaf3cba5cc7c6652.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, odpowiedź na pytanie, co jest ważniejsze - wierność człowiekowi czy zasady, zależy od indywidualnych przekonań, sytuacji życiowych oraz kontekstu moralnego. W niektórych sytuacjach może być bardziej właściwe trzymanie się zasad, podczas gdy w innych przypadkach wierność wobec drugiej osoby może być priorytetowa. Moralność sytuacyjna może być kluczowa w podejmowaniu decyzji, ponieważ okoliczności mogą wpłynąć na to, co uznajemy za właściwe działanie.

Mrs.Fuksiara ,

Wygrywasz klucz! Zgłoś się do @ Nescio

moodchloesmile.gif.881b91bb0a4f719a02d1da5760e16b2e.gif
"Yup, yup, I'm fucking insane in the brain!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wspierający

Jak dla mnie jedno z drugim się uzupełnia. Dla mnie słowo - zasady, jest szeroko pojęte. Każdy człowiek wyznacza sobie ich zakres i co najważniejsze wybiera, jak one mają funkcjonować w jego życiu. Dlatego, u kogoś wierność, może być wpisana w kanon zasad, więc dla mnie kierowanie się dobrymi zasadami w życiu, zaowocuje tym, że wierność, zawsze będzie w tej hierarchii zajmowała początkowe miejsca, bo jak wspomniałem, bez zasad nie ma poczucia, że zachowujemy się wobec kogoś fair. Zasady dają Nam podparcie, bezpieczeństwo i nadają kierunek w życiu, czyniąc go spójnym, ciekawszym i przede wszystkim rodzi w Nas poczucie czystego sumienia, a także nienagannej moralności.  Reasumując, myślę, że zasady są ważniejsze niż sama wierność, bo zasady są bardziej rozgałęzione i mogą mieć w swojej strukturze tzw. kamień węgielny, który będzie miał w sobie wpisane trzy cnoty boskie - wiara, nadzieja, miłość.

borowka.png.eaa051a76ab9d8722bfb64ab02824d19.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.