Skocz do zawartości

314 bomb w Grecji


Mrs.Fuksiara

Rekomendowane odpowiedzi

  • Junior Administrator

PIATEK(2).png.66435cdd3074548581358081e1b7b6b0.png

 

spacer.png

 

 

W mieście Eliniko pod Atenami podczas prac budowlanych znaleziono 314 bomb z czasów drugiej wojny światowej - poinformowały miejscowe władze.

Ładunki odkryto na głębokości dwóch metrów, między innymi pod obiektami zbudowanymi przy okazji igrzysk olimpijskich w 2004 roku.

 

- Na szczęście nie doszło do wybuchów ani żadnych innych wypadków. To zaskakujące, że całe lotnisko i wiele obiektów miejskich oraz lotniczych działało na takim polu minowym

- podkreślił Jannis Konstantatos, stojący na czele władz gminy Eliniko-Arjirupoli. Utylizację ładunków zlecono saperom.

W Eliniko znajdowało się ateńskie lotnisko międzynarodowe Hellinikon, które otwarto w 1938 roku. Niemieckie wojsko wykorzystywało je do swoich misji w Grecji - przypomina portal Greek Reporter. Lotnisko działało do 2001 roku. Na tym terenie zbudowano kompleks olimpijski przed igrzyskami w 2004 roku.

 

/tvn

  • WOW! 1

12MAPS/FFA
193.33.176.51:27085

sygnatura.png.0e98c281082ca3e0b73c266b6b5121d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele takich miejsc jest na świecie, gdzie zalegają bomby. U mnie w lesie, gdzie szedł ruski front, też można znaleźć ciekawe rzeczy. Trzeba uważać, bo nikt do końca sam nie wie, ile milionów sztuk zostało porozrzucane po świecie i tylko czeka, żeby jebnąć w najmniej spodziewanym momencie XD Ostatnio nawet czytałem artykuł, bądź oglądałem jaki reportaż, gdzie ludzie mieszkali w domu, który miał pod podłogą bombę, chociaż byli cały czas uświadamiani opowieściami babci to zignorowali to. Kiedy wreszcie chcieli zrobić generalny remont, ich oczu ukazała się 100kg bomba pod drewnianą podłogą - haha

  • Lubię to! 1

borowka.png.eaa051a76ab9d8722bfb64ab02824d19.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.