Skocz do zawartości

#2740 Pytanie na dziś


Rekomendowane odpowiedzi

  • Junior Administrator

czwpyt.png.5e47d68a289db5ee7f3bdb6d60a761ce.png

Czy zgadzasz się z tezą "gotówka to wolność"? Jaką formę płatności preferujesz?

Alcantara dziękuje za pytanie

  • Lubię to! 1

12MAPS/FFA
193.33.176.51:27085

sygnatura.png.0e98c281082ca3e0b73c266b6b5121d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gotówce możesz płacić i nikt w banku czy w rządzie o tym nie wie. Karta płatniczą wszystko o tobie wiedzą nawet jakim papierem lubisz się podcierać. "Ci którzy rezygnują z Wolności w imię odrobiny tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. "

  • Lubię to! 1
  • Haha 1

szamanalpha.png.dec1d07f0711bf465011515432974921.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuje płatność kartą, gdyż jest ona po prostu wygodniejsza. Tak, zgadzam się z tezą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, że kartą bo jest łatwiej o oszustwo. :EZ:

dark,en,badge,bg-000,badges,games

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wspierający

Zależy xD ale zawsze mam i jakieś pieniążki w portfelu,jak i na karcie ☺️ chodź częściej płacę kartą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, notHappy. napisał(a):

Proste, że kartą bo jest łatwiej o oszustwo. :EZ:

Zaraz jakie oszustwo 🤔

szamanalpha.png.dec1d07f0711bf465011515432974921.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Admin CS 1.6 [Only DD2 #1]

Karta 

yMl95l5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co zakazywać ludziom jednego i drugiego. Chcesz płacić gotówką bo Ci łatwiej to płać, chcesz kartą to płać kartą

Beznazwy-1.png.d2c64787502db93b5ed85169eee0920e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam gościa 

https://steamcommunity.com/id/rejeshi/

 

 

a person or thing that can no longer hope to succeed or be changed for the better.

per aspera ad astra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Premium

Oczywiscie gotoweczka tylko i wylacznie nie dajmy sie zniewolic placac karta placmy gotowka . jesli bedziemy placic karta rzad i wszyscy beda widzieli co kupujecie i beda mieli jeszcze wieksza kontrole nad nami pozdroo.. open eyes 

hcyAX5S.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maniak CSM

No tak gotówka daje wolność i wolę te metodę płatności, jakby chuy to kogo obchodzi na co ja wydaje swoje pieniądze, płacąc karta, blikiem itp... Skarbówka wszystko wie 😛

ShQ1brS.gif

https://cs-maliver.pl/topic/43091-artykuł-shrek-i-piosenka-„all-star”/#comment-275024
https://cs-maliver.pl/topic/43226-artykuł-o-marihuanie/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wspierający

Płacę tak i tak, nie ma znaczenia co kto myśli, bo i tak wszystko mogą sobie sprawdzić 

borowka.png.eaa051a76ab9d8722bfb64ab02824d19.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę i tak i tak, ale staram sie jak najczęściej używać gotówki. Gotówka to wolność!

3fdJ5mA.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę tylko i wyłącznie bezgotówkowo, bo jest szybciej, bezpieczniej i wygodniej. Gotówka mnie ogranicza i wymaga ode mnie w każdej sytuacji fizycznej obecności przy płatności, a kartą mogę zapłacić będąc w domu. Robię różne transakcje i w dobie Internetu oraz mobilności, nie wyobrażam sobie wrócić już do gotówki. Fakt jest taki, że moja prywatność jest pogwałcona, ale nie mam z tym problemu, by Państwo wiedziało gdzie robię zakupy, za ile i co dokładnie kupuję, bowiem nie ma to wpływu na moje codzienne życie i nie wstydzę się swojej listy zakupów, przelewów, czy tego ile mam pieniędzy na koncie, choć skoro mam wszystkie oszczędności w banku, to de facto nie mam nic, bo to nie moje pieniądze, a banku - ja jestem tylko wierzycielem,🤷‍♂️ ale niestety tak funkcjonują te instytucje i nie mamy na to wpływu, a nakręcanie się odnośnie inwigilacji, włamań na konta, magicznych bloków kont przez banki i innych historii kreowanych przez przeciwników tego systemu, jedynie działa na moją szkodę i funkcjonowanie w społeczeństwie oraz potęguje zamartwianie się wirtualnymi oszczędnościami, które są na tyle dobrze zabezpieczone, że ryzyko ich utraty jest znikome, więc uważam, że nie jest to warte zachodu, czego o gotówce powiedzieć nie można, bo dużo łatwiej mogę ją stracić.

Oczywiście przykładów "za" gotówką jest ogrom - choćby prozaiczny problem z terminalem w sklepie co w konsekwencji sprawia, że bułki nie możemy sobie kupić na śniadanie, ale realnie ile razy mi się to przytrafiło? Zero, co nie zmienia faktu, że jak najbardziej warto mieć w portfelu gotówkę - parę drobniaków awaryjnie trzymam, lecz nie pamiętam sytuacji bym musiał ich potrzebować bardziej niż karty. 

Podsumowując, nie zgadzam się z postawioną tezą, pomimo że gotówka daje poczucie posiadania pieniędzy oraz anonimowość, lecz ogranicza finalizowanie transakcji (być może to kwestia wygody - fakt, jestem leniem i wolę sobie ułatwiać życie niż utrudniać), zatem czy płatności bezgotówkowe to wolność? Nie. Wolność to wybór - niech każdy płaci czym chce i to jest kluczowe, ponieważ spotkałem się z miejscami, w których nie przyjmują płatności kartą i często są to miejsca, które umyślnie nie nabijają na kasę, propagując gotówkę jako jedyną, słuszną formę płatności...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartą 

dark,en,badge,bg-000000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.