Skocz do zawartości

Artykuł o Nicki Minaj


Delfinek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Fundator

Cześć 😄
Dziś artykuł będzie poświęcony Nicki Minaj gwiazda amerykańskiej sceny rapu.

 

Co możemy się dowiedzieć o Nicki Minaj?

Nicki Minaj nazywa się tak na prawdę Onika Tanya Maraj. Pochodzi z wyspiarskiego państwa Trynidad i Tobago, gdzie przez pierwsze pięć lat swojego życia mieszkała z babcią, później przeprowadziła się do rodziców. Wychowała się w dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Po ukończeniu Elizabeth Blackwell Middle School Nicki Minaj dostała się do prestiżowej szkoły, gdzie uczyła się gry na klarnecie i występowała w sztukach teatralnych. To właśnie aktorstwo, a nie muzyka, było jej główną pasją. Młoda Nicki marzyła jednak o śpiewaniu.

Nicki Minaj setlista koncertu 2024

 

Pierwszy kontrakt?

Pierwszy kontrakt podpisała w 2007 roku z wytwórnią Dirty Money Entertainment wtedy wydała mixtape'y. Dwa lata pózniej dostrzegł zauroczony postacią raperki Lil Wayne założyciel wytwórni Young Money Entertainment, przyjął Nicki do wytwórni. Rok później nagrała singiel "Massive Attack", który nie odniósł większego sukcesu. Jednak pierwsze dwa albumy studyjne artystki, "Pink Friday" z 2010 roku oraz "Pink Friday Roman Reloaded" z 2012 roku trafiły na najwyższe miejsca list Billboard.

LIL WAYNE O NICKI MINAJ: "IMPONUJĄ MI JEJ METAFORY"

 

Jakie albumy wydała przez ten czas?

Pierwszy album Nicki był wydany 19 listopada 2010 roku przez wytwórnie Young Money Entertainment,Cash Money Records oraz Republic Records. Album składał się z trzynastu utworów, a singlami promującymi Pink Friday to: "Your Love", "Right Thru Me", "Moment 4 life", "Fly".

Nicki Minaj - Pink Friday (Complete Edition) [Full Album]

 

Drugim albumem Nicki był Pink Friday: Roman Reloaded który został wydany trzeciego kwietnia 2012 roku. Album składa się z dziewiętnastu utworów, a singlami promującymi są: ,,Starships", "Right by My Side", "Beez in the Trap", "Pound the Alarm"

Nicki Minaj - Pink Friday: Roman Reloaded (Full Album) - YouTube

 

Trzecim albumem Nicki był The Pinkprint wydany 15 grudnia 2014 roku. Album składa się z szesnastu utworów, a singlami promującymi The Pinkprint są: "Anaconda", "Pills n Potions", "Only".

Nicki Minaj - The Pinkprint (Album Stream) | Hypebeast

 

Czwarty albumem Nicki był Queen wydany 10 sierpnia 2018 roku. Album składa się z
osiemnastu utworów, a singlami promującymi to "Majesty", "Chun-Li", "Good Form"

Nicki Minaj - Queen [2xLP]

 

Piątym i moim zdaniem najlepszym był " Pink Friday 2.0" który został wydany 8 grudnia 2023 roku. Album składa się z dziesieciu utworów tylko ale super dopracowanych, a singlami promującymi są "Super Freaky Gril" oraz "Last Time I Saw You"
Nicki Minaj - Pink Friday 2 (lp-vinilo) Electric Blue

 

Działaność charytatywna Nicki Minaj?

W maju 2017 roku Minaj zaoferowała za pośrednictwem Twittera opłacenie czesnego za studia i pożyczek studenckich dla 30 swoich fanów. Spełnia ich prośby, ofiarując od 500 dolarów na przybory szkolne do 6000 dolarów na czesne, obiecując odpowiedzieć na więcej próśb w ciągu miesiąca lub dwóch. Ogłosiła również, że w najbliższej przyszłości uruchomi oficjalną organizację charytatywną na rzecz pożyczek studenckich i opłacania czesnego. W tym samym miesiącu Minaj ujawniła na Instagramie, że od kilku lat przekazuje pieniądze wiosce w Indiach za pośrednictwem swojego pastora Lydii Sloley. Te darowizny pomogły wiosce uzyskać centrum komputerowe, instytut krawiecki, program do czytania i dwie studnie wodne. „Z tego jestem najbardziej dumna” – powiedziała o nowych przybudówkach do wioski.Niestety próbowałam znalezć coś więcej na ten temat ale mi się nie udało więc albo działa potajemnie bez mediów albo po prostu nie wypało to.
W sierpniu 2017 r. po huraganie Harvey, który uderzył w miasto Houston w Teksasie, Minaj odpowiedziała na wyzwanie w mediach społecznościowych komika i aktora Kevina Harta i przekazała 25000 dolarów Czerwonemu Krzyżowi, mówiąc że "modli się za wszystkich tam”.
W 4 września 2018 roku Minaj wystąpiła jako gość i wykonała kilka piosenek w programie The Ellen Degeneres Show. Przez cały odcinek Minaj i Degeneres, z udziałem Walmarta, przekazali fanom ponad 150000 dolarów darowizn.
W 2019 roku Minaj wycofała się z koncertu w Arabii Saudyjskiej po tym, jak „działacz na rzecz praw kobiet Loujain al-Hathloul został zatrzymany i aresztowany za wypowiadanie się przeciwko saudyjskiemu reżimowi”. Minaj została pochwalona przez Fundację Praw Człowieka i wydała oświadczenie, w którym powiedziała: „Po dokładnej refleksji uważam, że ważne jest aby jasno wyrazić swoje poparcie dla praw kobiet, społeczności LGBTQ i wolności słowa”. W 2020 roku, po wydaniu utworu Minaj i 6ix9ine, „Trollz”, Minaj ogłosiła, że część dochodów z piosenki, wraz z zyskami ze wszystkich towarów, zostanie przeznaczona na Projekt Bail w czasie protestów Black Lives Matter wywołanych śmiercią George’a Floyda”

https://www.facebook.com/ellentv/videos/thanks-to-walmart-nicki-minaj-and-i-gave-away-250k-in-scholarships-to-four-peopl/308291889936735/

 

Nicki Minaj i Kenneth Petty spodziewali się dziecka?

Amerykańska gwiazda rapu ogłosiła swoją ciąże 20 lipca 2020r przez instagram. Kilka miesięcy pozniej urodziła małego synka. Nicki do tej pory nie powiedziała jak maluch ma na imię więc fani zaczeli mówić na malucha Papa Bear. Mały Papa Bear ma obecnie cztery latka i można go usłyszeć w utworze Nicki " Are You Gone Already"

Hardwhite on X: "Nicki Minaj & Papa Bear visit the Eiffel Tower in Paris.  💖 https://t.co/Ce5dhdM42Z" / X

 

Koncerty w polsce?

Nicki Minaj w 24 lutego 2019 roku wystąpiła po raz pierwszy Atlas Arena w Łodzi. Na scenie miał pojawić popularny raper Future ale w ostatniej chwili zrezygnował. Nicki Minaj ogłosiła nowego gościa na swoją trasę koncertową w Europie, czyli rapera Juice WRLD(*). Znalazłam kilka filmów z koncertu ale wstawię jeden tylko. 

 

 

 

Nicki Minaj po pięciu latach od występu w Łodzi wróciła do Polski aby zagrać na Orange Warsaw Festival, zaznaczyć chcę że to był jej pierwszy wystep na festivalu w Europie. Nicki spózniła się godzinę na koncert przez to wiekszość osobów z tyłów ją wybuczała i wygwizdała co mi jak wielu osobą się to nie podobało. Jako że artystkę obserwuje od ponad jednunastu lat to wiedziałam że się spózni mniej niż w Amsterdamie(trzy godziny opóznienia). To był mój pierwszy koncert Nicki Minaj i myślę że jak na festival dała dużo z siebie żeby koncert trwał najlepsze pomimo wpadek organizatorów festivalu. Przemówienie o miłości, o byciu sobą i o pragnieniach, na dole macie filmik od Nineczki! Udało mi się dla was znalezc film z koncertu!

 

 

 


Social media Nicki Minaj:

https://www.facebook.com/nickiminaj/

https://www.instagram.com/nickiminaj/

x.com/NICKIMINAJ

 

zródła: wiki/THE KINGDOM POLSKA/wiedza własna

 

Spotkaliście się kiedyś z twórczością Nicki? Jakie były wasze wrażenia? Ulubiony wasz album/piosenka?

Nicki Minaj pierwszą kobietą, która sto razy trafiła na listę Billboardu -  Muzyka

 

I za pamiętajcie Nicki nie robi muzyki dla pieniędzy tylko dla swoich wiernych fanów których ma na całym świecie.

 

 

 

  • Lubię to! 2
  • Ulalala! 1
  • Super! 3

658WrgF.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Miss Wakacji 2024

A już po tytule myślałam, że artykuł o mnie :1591_pepe_pog:

Nicki jest totalnie hot i muze ma dobrą :peepoPANTIES:

dupą kręc tak jak nickinicki

  • Ulalala! 1
  • Super! 2

hamsterPweasePinkBow Discord & Slack Emoji

                      𝒏𝒊𝒄𝒌𝒊.

Loading_Gif Discord & Slack Emoji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kid Moderator

Świetny artykuł! 

Nadałabyś się u nas w redakcji 😉 

  • Lubię to! 1
  • Super! 2

 

SyqVXAy.png

Wbijaj na naszego Discorda

>>> https://discord.gg/6h4rwSdRU8 <<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze wyszło ci

  • Lubię to! 1

giphy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Junior Administrator

Nie no top, artykuł świetny, fajnie przedstawiona NAJWIEKSZA dupa wszech czasów 😂♥️Wielki plusior! 

 

😄

  • Super! 1

12MAPS/FFA
193.33.176.51:27085

sygnatura.png.0e98c281082ca3e0b73c266b6b5121d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wspierający

Bardzo ciekawy artykuł,wielkie brawa za chęci ❤️ 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Niestety, Twoja zawartość zawiera warunki, na które nie zezwalamy. Edytuj zawartość, aby usunąć wyróżnione poniżej słowa.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.