Skocz do zawartości

Feliteon #13 Tolerancja


JEBee

Rekomendowane odpowiedzi

Tolerancja co to tak właściwie jest? Tolerancja oznacza, że coś lub kogoś zniesiemy, wytrzymamy, ścierpimy. Nazwiemy tak wszystkie zjawiska i zachowania, które pomimo, że nie będą nam się podobać i nie będziemy mogli ich zaakceptować jako normalne, to jednak je uszanujemy. Obecnie pojęcie to jest często mylone z akceptacją. Akceptacją jest potwierdzenie dla czegoś lub kogoś, uznanie czegoś za słuszne, dobre, godne poparcia.

 

Nietolerancja i rasizm to dwa różne słowa o innym znaczeniu, niestety większość ludzi myli je ze sobą. Poniżej postaram się wam wyjaśnić te terminy.

 

1. Nietolerancja -  to nie akceptowanie czyiś poglądów lub samego kogoś kto znacznie odbiega od nas, naszych poglądów.

2. Rasizm - nieakceptowanie drugiego człowieka ze względu na pochodzenie ,religię, narodowość lub kolor skóry. Jest to zespół poglądów głoszących tezę o nie równości ludzi a wynikająca z nic ideologia przyjmuje wyzszość jednych ras innymi. Rasista to osoba, która dzieli ludzi na rasy lepsze i gorsze.  Dąży do wytępienia ludzi różniących się od siebie.

 

Współcześnie ofiarami rasizmu są przede wszystkim ludzie czarnoskórzy dlaczego - ja sam nie wiem jak to wyjaśnić. Obelgi typu "ty nygusie", "czarnuchu" lub "asfalcie" w Polsce są bardzo popularne.

 

Należy być tolerancyjnym -dlaczego? Spróbuj postawić się na miejscu takiego czarnoskórego człowieka mieszkającego w Polsce, idziesz sobie przez miasto i słyszysz tylko "wypierdalaj do swojego kraju czarnuchu". Wyobraź sobie jak może czuć się on wtedy czuć. Lecz to niestety jeszcze nic, ludzie tacy nie raz doznają na sobie aktów przemocy. TO TEŻ SĄ LUDZIE

 

A ty jesteś tolerancyjny?

  • Lubię to! 1

Znalezione obrazy dla zapytania gif 500x200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Junior Administrator

Nie wiem czy pisałeś to sam czy z neta pościągane. Jeśli jednak sam to szczerze? Miło mi się to czytało. - Prosty język. Dociera. Może czasem za dość prosty aczkolwiek dla mnie super !

12MAPS/FFA
193.33.176.51:27085

sygnatura.png.0e98c281082ca3e0b73c266b6b5121d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mrs.Fuksiara napisał:

Nie wiem czy pisałeś to sam czy z neta pościągane. Jeśli jednak sam to szczerze? Miło mi się to czytało. - Prosty język. Dociera. Może czasem za dość prosty aczkolwiek dla mnie super !

Jak każdy wspierałem się netem ale nie jest kopiuj i wklej. Prosty język bo po co jakiś urzędowy.

Znalezione obrazy dla zapytania gif 500x200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.