Skocz do zawartości

Iluzja, konkluzja i kebab


piekna

Rekomendowane odpowiedzi

"Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Leczwiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata." - Itachi Uchiha

 

Wierzymy w to, co doświadczyliśmy. Zbędne będzie tu pytanie, czy ten fragment ma sens, bo widać go na pierwszy rzut oka.Jako przykład można dać religię. Jestem iście przekonana, że każdy chrześcijanin, muzułmanin czy prawosławianin miał w życiu rozsterki odnośnie bóstwa, do którego się modli. Czy on naprawdę istnieje? Jeśli tak to czemu pozwala na tyle zła?Nie mogłam zobaczyć na własne oczy jakiegoś "cudu", więc jak mam uwierzyć książkom? Te, jak i inne pytania, często się pojawiają w człowieczych głowach. Część społeczeństwa jednak mówi sobie coś pokroju " Tak było i koniec!". Skąd te rozsterki? Oczywiście, że z braku poznania! Nikt nigdy nie dotknął ani ni zobaczył Boga, Jahwe albo Allaha. Nawet jeśli ktoś kiedyś coś zobaczył kątem oka to nie ma szans, aby zaraz cały świat mu uwierzył. Człowiek tego potrzebuje - zobaczyć, dotknąć, może powąchać albo poczuć. Wtedy ma 100% pewność, że takie cuś istnieje i zaczyna to interpretować na własny sposób. Tutaj zaczyna się dalsza część cytatu.


Iluzja wykreowanego przez siebie świata... hę? Czyli co, sama sobie tworzę to co widzę? Więc jednak mogę jeździć na różowej trójkołowej hulajnodze, która gra i świeci? Nie. Nie oto tutaj chodzi. Każdy z nas ma przedmioty, sytuacje lub osoby, które lubi bądź nie. Oczywistym jest fakt, że sprawy negatywne będzie odrzucał gdzieś w najdalsze zakamarki poznania, a te pozytywne będzie miał przy sobie. Teraz widzisz? Zaczyna tworzyć swój własny świat, gdzie Irek, Maciek,Zuza nie mają prawa bytu, a Marek, Krzysiek i Agata są jego główną częścią! Biegaczka swój czas wolny spędzi przemierzając kilometry polnych dróg, zaś nawet przez myśl jej nie przebrnie, aby zjeść kebaba, bo go odrzuciła. Mam nadzieję, że do tej pory jest wszystko zrozumiałe.


Została ostatnia kwestia, czyli "... Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne...". Jak to? Więc jak ja i Klaudia patrzymy na skarpetę to ja widzę kilka pozwijanych nitek, a ona samolot? Mniej więcej (bardziej mniej) się z tym zgodzę. Zajmuję się grafiką komputerową oraz ogólnie komputerami. Dla przykładu podam brzydkiego Różyka. Zajmuje się on wytapianiem metali i surowców (to niekoniecznie prawda, ale przypominam, że to jest przykład!). W tym miesiącu dostał premię w wysokości 10 zł, więc zaprosił mnie na wspólne oglądanie wieży Ajfla w Paryżu. Podczas siedzenia pod tą ikoną Francji zarówno on, jak i ja skupimy się na zupełnie innych sprawach. Jako grafik bardziej mnie zainteresuje sposób oświetlenia oraz wygląd i estetyka tego zabudowania. Pewnie pomyślałabym nad wszelkimi dodatkami oraz sposobami o upiększeniu tego miejsca. Natomiast @Różyk jako wytapiator skupi się nad materiałem, z którego została ta wieża wybudowana. Zobaczy, że jeśli podgrzeje żeliwo do 2k stopni Celcjusza to może uzyskać świetny połysk i twardość tego materiału. Widzicie? Jedna i ta sama budowla, a dwie różne perspektywy i punkt uwagi.

 

Mam nadzieję, że Ci, którzy zbytnio nie pojęli znaczenia tego cytatu zostali oświeceni oraz głupio zauważyli, że jednak ma on sens w rzeczywistości u każdego człowieka. Czy jesteś cebulą, czy sprzątaczem, to Ty możesz widzieć 2 cm brudu na ścianę, które całkowicie olejesz, bo małe, a dla nich to będzie coś niepojętego i katastrofalnego. W taki sposób tworzymy swój własny, niepowtarzalny i wyjątkowy świat :D

 

See you soon!

  • Lubię to! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Junior Administrator

:o czytając to się zgubiłam ale powiem Ci, że świetne to :x Ja więcej takich :D 
Lubie takie przemyślenia :o A przykład Różyka bezcenny hahaha! 

12MAPS/FFA
193.33.176.51:27085

sygnatura.png.0e98c281082ca3e0b73c266b6b5121d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze to, że świat, w którym żyjemy jest bardzo fałszywy i ukryty. Każde może głosić śmiało swoje poglądy, lecz co innego czuje. 

Patrząc przez pryzmat religii jakiś procent Polaków jest wierzących ale mniejsza część jest praktykująca.

To zupełnie co innego, więc każdy odnosi się inaczej do słowa "religia", zwłaszcza, że żyjemy na świecie, który jest aż brudny od kłamstw w telewizji, internecie lub gdziekolwiek indziej, a ludzie w to wierzą...

https://www.youtube.com/watch?v=SX2E92xMWpc&t=1s

Co do samej pracy... Wkradło się kilka mało istotnych błędów. Dobra robota Paulina!

just_sleep.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą ostatnią kwestię jeszcze bardziej urozmaiciłbym, rozwijając ją. Dlaczego? Dlatego, że ta część cytatu ma jeszcze inny sposób interpretacji, którą nie zauważyłem, a także bardziej dobitny kierunek, który pozwala na szersze wiązanie wszelkich faktów. Odniosę się tylko i wyłącznie do tej drugiej części, ponieważ każdy może mieć inne stanowisko w interpretacji. Zatem, wiedza - czy jest ona zawsze prawdziwa? Czy też może kilku ludzi potwierdziło daną tezę i tak się przyjęło? Na przykład historia I wojny światowej. Autor książki, z której czerpiemy wiedzę, nie ma 100% pewności, czy to on ma rację, bo niekoniecznie brał czynny udział w wydarzeniu. Dlatego opiera się na źródłach. Ale i czy one są wystarczające, by odpowiedzieć na pytania? Czy po prostu sam dochodzi do pewnych wniosków, które są nieprawdą? Mimo to książka powstaje. Przejdźmy teraz do poznania - odmienne stanowisko w przeciwieństwie do autora książki może mieć sam świadek zdarzenia. Przeczyta tę książkę i co stwierdzi? Że około 30% jest nieprawdą. I co teraz? I nic, bo takiemu człowiekowi może nikt nie uwierzyć. Sama ta książka w tym przypadku jest propagandą, a my ludzie jej ulegamy. Jest to dobry przykład, potwierdzający tezę w cytacie.

Odnośnie pracy - zauważa się błędy interpunkcyjne, w konsekwencji nie zawsze stawiasz wielką literę. 

Praca podoba mi się, liczę na więcej.

  • Lubię to! 2

tumblr_mxjpbiPnCr1scokd7o1_500.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.