Skocz do zawartości

[Konkurs] Zagadki logiczne #2


piekna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pięknie, ale nie tak pięknie jak ja :D

 

Dzisiaj postanowiłam dać 2 zagadki, aby wydłużyć czas odpowiadania. Zapraszam do myślenia :D

 

Trudność: Średniołatwa

Nagroda: 3 dni VIP na forum

 

1. "Jestem od zawsze, choć nikt mnie nie zobaczył i nie zobaczy. Według niektórych ludzi jestem najbardziej pracowity, lecz każdy ma pewność, że dzięki mnie będzie oddychał i żył. Kim jestem?" 

2. Jest wiele rzeczy na świecie, które lubią znikać, lecz jest taka, która całkowicie znika, kiedy się ją wypowie. Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniasy :|

Pierwsze to rzeczywiście może być tlen... ale drugie to oczywiście cisza.

  • Super! 2

uANLo7e.gif                               3f6ec08cf020a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nikt nie zdobywa nagrody, choć Wasze pomysły mnie zaskakiwały :D 

 

Odpowiedź na pierwsze zagadnienie brzmi: jutro. Nikt nigdy go nie zobaczył ani nie zobaczy. Lenie mówią, że "Jutro zrobię to i to". Wiemy, że jutro nadejdzie, więc mamy też pewność, że będziemy żyć i oddychać. Dlaczego nie tlen? Da się go zobaczyć pod mikroskopem. Dlaczego nie czas? "lecz każdy ma pewność, że dzięki mnie będzie oddychał i żył", a czas tylko przemija, a żadnej pewności nie daje :P 

 

Druga odpowiedź to oczywiście cisza. Dlaczego nie tajemnica @Charlie.? Jeżeli ktoś powie jakąś tajemnicę to dalej jest ona tajemnicą, ponieważ tylko dla Ciebie to nie jest sekret, a dla mnie dalej jest to niewiadoma. 

 

Nagrodę w postaci plusików dostaje @Różyk, gdyż jako pierwszy zgadł 1 na 2 zagadki. Do następnego razu! 

  • Lubię to! 1
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.