Skocz do zawartości

#42 Pytanie na Dziś


Mrs.Fuksiara

Rekomendowane odpowiedzi

  • Junior Administrator

59af00d637523_Pomaraczowy.png.b831755cb7
Co sądzisz na temat ogłoszenia niepodległości przez Katalonię?

Propozycja od: @Różyk

  • Lubię to! 1

12MAPS/FFA
193.33.176.51:27085

sygnatura.png.0e98c281082ca3e0b73c266b6b5121d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co im to, bo i tak w UE nie beda.
Bez kompromisu Barcelony i Madrytu w tej sprawie nie ma prawa sie tam nic udac, a chyba wszystko wskazuje na to, ze do kompromisu nie dojdzie.
Jakos specjanie nie wnikam w ten temat, ale z tego co wyczytalem moge stwierdzic tylko, ze cos tu nie zagrało ; )

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma UE do tego, że ludność Katalonii chcę być oddzielnym krajem, nie ma żadnych korzyści z bycia członkiem tej socjalistycznej organizacji.

Katalonia jako region jest w stanie egzystować jako oddzielne państwo, bo jako główny importer zasobów gospodarki Hiszpanii nie ma się czego obawiać. Problem pojawia się tylko dla Hiszpanii, bo w kolejce stoją również inne regiony które na pewno bacznie śledzą rozwój sytuacji. Gdyby Katalonia się odłączyła to zaraz za nią na pewno podobny krok wykonają Baskowie, a taka destabilizacja kraju mocno zachwieje jego pozycje na arenie międzynarodowej. 

Niemniej jednak skoro prawie 2mln osób opowiedziało się za stworzeniem własnego kraju w tym regionie i do tego walczyli o oddanie głosu narażając swoje zdrowie to teraz ciężko już będzie tym ludziom wmówić, że "jednak zostajemy".

  • Super! 1

uANLo7e.gif                               3f6ec08cf020a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo o tej sprawie nie czytam, ani nic bo bardziej mnie interesuję Polska, ale jeżeli chcą działać na własną rękę i uważają, że dadzą radę to proszę bardzo. Mi to tam różnicy nie zrobi. 

  • Super! 1

oanHYvt.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalonia strzela sobie w kolano. I to tak konkretnie. Jak ogłoszą secesję od Hiszpanii, to po pierwsze, zostaną z kolosalnym długiem publicznym, po drugie, masa inwestorów stamtąd wyjedzie, po trzecie, będą musieli od nowa podpisywać wszystkie umowy handlowe z krajami nie tylko Europy, ale i świata, a po czwarte, zanim ogarną sprawy organizacji państwa, to zorientują się, że są w czarnej dupie...

  • Super! 1

ddOQGML.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.