Skocz do zawartości
ZMIANA PAYPALA SIECI! PROSZE NIE ROBIC NA STAREGO WPŁAT. ×

Rasizm czyli cynizm


Rekomendowane odpowiedzi

     Jestem niczym obserwator. Obserwuję pogodę.... Jak jest gorąco i wieje wiatr to jest zimno , ale jak jest mróz i nie wieje to jest ciepło. Taka prawda . 
Lubię nazywać rzeczy po imieniu. Od zawsze dla mnie białe jest białe , a czarne czarne. No właśnie!!!!! CZARNE.
Czy będąc człowiekiem cywilizowanym ograniczam się do lubienia (czyt:szanowania) swojej rasy? Nie wiem jak Wy , ale Nie.
Są narodowości których można nie lubić w skład wchodzą państwa wyznające wiarę MAHOMETA , którzy stoją za zamachami terrorystycznymi........ ale też nie wrzucajmy ich do jednego worka.
Dlaczego ktoś kto ma większą szczękę lub więcej erytrocytów musi być dyskryminowany???
Może od razu wprowadzić segregację rasową , która jest  rodzajem sformalizowanej, zinstytucjonalizowanej dyskryminacji opartej na kryterium rasy, której cechą charakterystyczną jest oddzielenie jednej rasy od drugiej. Separacja może mieć charakter geograficzny, ale zazwyczaj jest realizowana poprzez świadczenie usług za pomocą oddzielnych instytucji, jak szkoły czy transport publiczny.

Ja mówię temu stanowcze NIE!!

Oglądam mecze koszykówki NBA . Fajne by to było bez  legendy MICHALA JORDANA , Kobe Bryant'a , Lebrona James'a...... Mógłbym wymieniać w nieskończoność!!!
 
Jest tutaj ktoś kto uwielbia BOKS  , Tenis ,  czy nawet GOLF????

Mohhamad Ali , Mike Tyson  , Lenox Lewis , siostry Williams Serena i Venus , czy Tiger WOODS?

Oni są tacy jak my!
 

Z punktu widzenia współczesnej nauki rasizm jest bezpodstawny. Podobnie jak większość ideologii, stara się jednak wspierać swoje założenia przy użyciu danych naukowych lub pseudonaukowych, m.in. paranaukową frenologią, którą posiłkowali się naziści, opartą na badaniu kształtu czaszki ludzkiej i jego prawdopodobnego związku z inteligencją i cechami charakteru.
 

 

 



Dziękuję



 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,  są sportowcy,  to teraz wymień jakiś poetów, pisarzy,  naukowców,  chemików, matematyków murzynów. Lub jakiś znany wynalazek zbudowany przez murzynów. 

 

@Sp3cTeR link do demotywatorów, dobre. DEMOTYWATORY SĄ BARDZO WIARYGODNE ŹRÓDŁO INFORMACJI. 
Aha, czyli ty do mnie możesz mówić "białasie" ale ja do murzynów "murzyn" nie mogę. 
Wiesz w ogóle co to znaczy rasizm? XDDDD

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych naukowców to warto pamiętać, że to nigdy nie jest tak, że oni siedzą sobie sami i nagle wpadają im do głowy genialne pomysły. Każda sprawa musi mieć jakiegoś ojca sukcesu i może rzeczywiście jakoś najmocniej się do tego przyłożyli ale na pewno nie doszli do tego w pojedynkę. 

Moim zdaniem niechęć do czarnoskórych spowodowana jest tym, że ktoś odgórnie każe nam ich lubić, a wiadomo jak ludzie reagują na wszelakie treści które im się narzuca. W Atomówkach nagle pojawia się czwarta która jest czarnoskóra żeby bajka nie została posądzona o rasizm, w sztuce o Harrym Potterze, Hermiona która przez 8 filmów była biała nagle robi się czarna tylko dlatego, żeby ktoś nie posądził sztuki o rasistowską. 

Wymieniasz sławnych czarnoskórych sportowców i tym samym potwierdzasz to o czym pisała Trzecia w swoim poprzednim wywodzie na ten temat, wszędzie gdzie trzeba użyć siły, czarnoskóry ma przewagę nad innymi rasami.

No i na koniec to chyba najgorsze: czarnoskórzy robią z siebie straszne ofiary, a potem wchodzi się na sadistica czy inne strony gdzie można obejrzeć ich wybryki i okazuje się, że na większości emanuje tam dzika, niepohamowana wyjęta z buszu agresja. Jak powiesz murzyn to wielka obraza-znajdź białego który się obrazi za to, że powiesz do niego białasie. 

I już tak na koniec, humorystycznie... jak robisz coś nielegalnie to zwykle mówi, się, że na czarno, a nie na biało xd !

  • Lubię to! 3
  • Haha 1

uANLo7e.gif                               3f6ec08cf020a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że największymi rasistami są akurat czarni :) robią z siebie największe ofiary, a wystarczy obejrzeć chociażby serial "Dear White People" aby dowiedzieć się jaki naprawdę mają stosunek do nas - osób białych.

Nie rozumiem wstawki o czarnoskórych osobach, które zasłużyły się światu, albo osiągnęły sukces na jego skalę. Myślisz, że kolor skóry ma wpływ na nasze życie i jedynie biali są w stanie się jakoś wybić? Nikt tu nie potępia Whitney Houston czy Michaela Jacksona za inną karnację, a każdy (a raczej większość) ceni ich za muzykę, którą tworzą - inne czynniki są po prostu nieważne. 

Moim zdaniem, w tych czasach rasizm jest akurat uargumentowany, ponieważ dużo rzeczy robiona jest przeciwko sobie. Czarni oburzają się za dyskryminację, a biali za bezpodstawnie wytyczenie tej dyskryminacji... tak było, jest i będzie. My uważamy, że mamy rację, czarnoskórzy, że oni i w ten sposób nigdy nie dojdziemy do porozumienia. Wystarczy tylko zostać bez stanowiska w tej sprawie i nie zaostrzać konfliktu:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.