Skocz do zawartości
ZMIANA PAYPALA SIECI! PROSZE NIE ROBIC NA STAREGO WPŁAT. ×

[CS 1.6] Configi ułatwiające grę.


RóżowyJednorożec

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie chciałbym wam pokazać komendy które wg mnie ułatwiają grę.

 

Po pierwsze

Najlepiej ustawić rozdzielczość w grze 800x600 ponieważ widzimy o wiele więcej szczegółów jak na wyższych.

 

Po drugie, komendy:

- cl_dynamiccrosshair 0 - Jest to komenda dzięki której gdy chodzimy celownik się wcale nie powiększa. Jedynie gdy strzelamy i skaczemy.

- hud_fastswitch 1 - szybkie zmienianie broni tj. wciskamy 1 od razu mamy karabin wciskamy 2 od razu mamy pistolet etc.

- _cl_autowepswitch 0 - po podniesieniu broni nie zmienia się nam aktualna, myślę, że przydatna komenda gdy jest 1v1

- fps_max 101 (lub więcej w wartości 101) - ta komenda zwiększa ilość fps ale aby zadziałało należy w ustawieniach karty graficznej wyłączyć synch. pionową (ograniczenie)

- fps_modem 101 (lub więcej w wartości 101) - to samo co wyżej

- rate (wartość) to jest zależne już od możliwości waszego łącza. Odsyłam do poradnika w jaki sposób ustawić odpowiednie rate: http://cs-guide.net/skrypt/

- ex_interp (wartosć) - to samo co wyżej

- cl_forwardspeed 400 - Jest to tak jakby komenda odpowiedzialna za chodzenie na ukos. Nie da się tego wyjaśnić w prosty sposób. 400 to najlepsza wartość dla tej komendy.

- r_decals (wartość) - Ta komenda odpowiada za ilość widzianych detali na mapie, wartość jest zmienna zależnie od możliwości pc. Jednak można popróbować wpisywać własne wartości u mnie domyślnie jest to 300 ale mam na 350.

 

Po trzecie. Ustawienia gry:

Teraz są to bardziej ustawienia dla graczy (hns'ów, deathrunów, eb) etc.

A więc w ustawieniach klawiszy musimy ustawić skok na górny scroll (kółko na środku myszki) , kucanie na dolnego scrolla.

W zakładce Multiplayer przy celowniku ustawiamy: Size Small, oraz odznaczamy Translucent - przeźroczystość

Teraz z ustawień graficznych:

Najlepsze efekty zauważymy gdy:

- Ustawimy 16 bit (jest to zabronione na ligach, i na większości serwerów również tutaj grozi banem) - polega to na tym że gdy nasz przeciwnik "tuli" się do ściany to my widzimy jego kontury i można w ten sposób łatwo kogoś przeskanować, oraz lepiej widzimy gdy ktoś pod nogi nam rzuci smoke'a

- Jak już wspomniałem rozdzielczość ustawiamy 800x600

- Renderowanie ustawiamy na OpenGL, gdyż uzyskamy w ten sposób najlepszą jakość oraz najwyższą ilosć fps.

- Brightness (jasność) dajemy na maxa dzięki temu widzimy lepiej w ciemnych pomieszczeniach. Nie zdaje się to na mapach "śnieżnych", ponieważ jest tak biało że za przeproszeniem gówno widać.

 

Po czwarte. Bardzo ważne:

Liczą się nasze umiejętności (skill). Gdy jesteśmy świeżymi graczami w cs'a to żadne komendy nam nie pomogą... Gdyż musimy się wielu spraw o cs'ie nauczyć jak, gdzie, czym skanować, gdzie wolno kampić, gdzie nie i przedewszystkim musimy nauczyć się celnie strzelać, ponieważ bez tego ani rusz.

 

Komendy polecam wklejać do config.cfg w folderze z grą, gdyż wpisywanie przez konsolę mogą się nie zapisać do cfg gdy jest on w atrybucie tylko do odczytu.

 

Poradnik by JohnnyQ. dla Cs-Maliver.pl

zakaz kopiowania.

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik poradnikiem choć do końca nie można go tak nazwać. Poradnik jak sama nazwa wskazuje co zrobić by grało się lepiej. A więc:

""""- fps_max 101 (lub więcej w wartości 101) - ta komenda zwiększa ilość fps ale aby zadziałało należy w ustawieniach karty graficznej wyłączyć synch. pionową (ograniczenie)

- fps_modem 101 (lub więcej w wartości 101) - to samo co wyżej""""

Ten poradnik jest chyba dla non steamów ponieważ:

-gracze steam aby wymusić większą ilość niż 100.5fps muszą dodatkowo użyć komendy fps_override 1.

-Komenda fps_modem znikła dla posiadaczy platformy steam.

-R_decals na steam wymusza liczbe 4096.

Dodatkowo jak już wspomniałeś liczą się umiejętności i żadna komenda nie pomoże nam być "lepszyn", dlatego wydaje mi się ze jeśli chodzi o rozmiar celownika jak i jego przeźroczystość to jest to indywidualna sprawa bo znam gości co wymiatają na small size, a ja osobiście od zawsze gram na Large- czyli największym. Łatwiej zmieścić mi czyjąś głowę w środku dużego celownika niż najechać małym centralnie na głowę.

Ogólnie "poradnik" bardzo słaby, komend podałeś zaledwie kilka na krzyż, z czego 2 nie działają wgl na steamie. I z własnego doświadczenia te komendy nie "pomagają" tylko poniekąd ułatwiają grę, ale jeśli ktoś grał bez nich to na tyle się przyzwyczaił że ciężko będzie mu się odzwyczaić i nie zrobi mu to większej różnicy w grze. Dostajesz ode mnie plusa, wiadome bo wykonałeś pracę mimo że nie musiałeś a ja dla ułatwienia, dla poprawienia gry, - "pod siebie" dodam komendy które każdy ustawi tak by jemu było lepiej.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik taki se.

Najwiekszym błędem każdego gracza jest komenda na pomniejszanie celownika. To jest najwieksza glupota każdego gracza

Sam jesteś głupi... Każdy gra jak chce...

Gram z najmniejszym celownikiem i dobrze mi się gra ;)

Co do tych komend...

Modem do NS, na steam odpada.

Plusik na zachętę ;)

//

*DEAD* Hrabia Monte Christo :  fryta odjebany  ...
*DEAD* Hrabia Monte Christo :  fryta  odpalona  kurwa  na  1000 procent

//

[VIP] yoroshi ~~ : ten fryta to pojebany co wejdzie to opor.

//

[Gold Nova I] Turrok: fajnie odpalony jestes 😄 przez sciane nie widzac mnie dajesz mi glowe

[Gold Nova I] Turrok: niezle ci celownik lata xd
'Turrok' dostal bana na '4 tygodni i 2 dni'. Powod: 'Aim'

//

rsXMaby.jpg.e690845cf68d626f32c344e35b0c0148.jpg  FB_IMG_1567514810098-01_Easy-Resize.com-min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie, jedni grają na small inni na large. Porada brzmi by grać na small a jak widać to każdego indywidualna sprawa na jakim mu się lepiej gra. Wiec nie zaliczyłbym to do porad czyli nie zamieszczałbym tego w poradniku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ponczuuu zmienił(a) tytuł na [CS 1.6] Configi ułatwiające grę.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.