Skocz do zawartości

Przywitanko TheEndriu


TheEndriu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zwą mnie Andrzej, mam 17latek w tym roku 18 🙂

Przyszedłem tutaj na prośbę oraz zaproszenie od @BoteQ CS-Maliver.pl  oraz @Azgeda
Interesuje się informatyką, grafiką komputerową oraz gastronomią.

Tyle chyba starczy 🙂

A i dla admina który mnie zbanował należą sie przeprosiny za naganne zachowanie które było spowodowane nerwami 😉
(Odbanuj no) 😄 

Edytowane przez TheEndriu
  • Lubię to! 1
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Premium+

Witaj

Kiedy

Upada

Rozum

Wchodzi

Agresja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem troche nieśmiały więc zamiast przywitania wrzucam przepis na pierniki.

 

2 szklanki mąki pszennej
2 łyżki miodu
3/4 szklanki cukru
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej
10 g (1/2 torebki) przyprawy piernikowej (najłatwiej gotowej lub DOMOWEJ)
1 łyżka masła
1 średnie jajko (+ dodatkowo 1 jajko do posmarowania)
około 1/3 szklanki ciepłego mleka

PRZYGOTOWANIE
Mąkę przesiać na stolnicę, wlać rozpuszczony gorący miód i wymieszać (najlepiej nożem). Ciągle siekając, dodawać kolejno cukier, sodę i przyprawy, a następnie masło i jedno jajko.
Dolewając stopniowo (po 1 łyżce) mleka zagniatać ręką ciasto aż będzie średnio twarde i gęste, przypominające ciasto kruche (możemy nie wykorzystać całego mleka). Dokładnie wyrabiać ręką, aż będzie gładkie, przez około 10 minut.
Na posypanej mąką stolnicy rozwałkować ciasto na placek o grubości max. 1/2 cm. Foremkami wykrajać pierniczki. Smarować roztrzepanym jajkiem i układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia w odstępach około 2 cm od siebie.
Piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni (góra i dół bez termoobiegu) przez ok. 10 - 15 minut, w zależności od grubości.

 

hejka

  • Lubię to! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pyskata zablokował(a) ten temat
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.