Skocz do zawartości
ZMIANA PAYPALA SIECI! PROSZE NIE ROBIC NA STAREGO WPŁAT. ×

Recenzja&Opinia #7 Niepamięć [Oblivion.]


Student

Rekomendowane odpowiedzi

   Początkowo miałem pewne obiekcje co do „Niepamięci”. Czułem, że to kolejna hollywoodzka produkcja opierająca się na dobrej postaci i złych obcych, a no i obowiązkowo musi być tam również płeć piękna(bo inaczej to nie może być dobre kino), dzięki czemu powstanie kolejny „Dzień Niepodległości”
A tutaj proszę, proszę. Obejrzałem, jestem pod dużym wrażeniem! Post nuklearny świat wygląda bardzo realistycznie, zastanawiałem się momentami czy Ziemia nie będzie tak wyglądała za parędziesiąt lat. Obraz został stworzony tak, że jest wprost piękny. 
   Tom Cruise stworzył ciekawą, uczącą się na nowo postać. Początkowo zwykły technik wykonujący swoje zadanie naprawy maszyn, z czasem budzący w sobie ludzką cząstkę, pragnący przypomnieć sobie co było zanim trafił do tego świata.
Nie pomyliłem się jednak co do tego, że film ma w sobie elementy takich kasowych hitów jak w/w „Dzień Niepodległości” czy „Matrix”. Porównuje „Niepamięć” do tych dwóch produkcji z tego względu, że pojawiają się pewne podobieństwa. Statek- matka operujący dronami i platformami.
Spotkanie głównego bohatera z czarnoskórym przedstawicielem ocalałej garstki ludzi, którzy ukrywają się przed obcymi maszynami. Nie brzmi znajomo?
   Wracając do filmu. Co mi się podobało bardzo, to ścieżka dźwiękowa, cudo. Dodaję do swoich ulubionych, sądzę, że będzie pasowała do pisania kolejnych tekstów.
Dodam, że był to niejako debiut młodego(sic!) obecnie już 41-letniego reżysera Josepha Kosinskiego, po niezbyt dobrym „Tron: Dziedzictwo”, pokazał klasę. Oby tak dalej.
   Ocena na Filmwebie jest według mnie zaniżona, ale może ze względu na to, że większość widzów odbiera to jako reprodukcję innych filmów, tudzież odświeżenie post apokaliptycznego klimatu. Moim zdaniem to dobrze! Podoba mi się, że powstał „Oblivion” narzuca nam pewną świeżość, na którą warto zwrócić uwagę.

8/10 Polecam!
  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to czasem oglądam filmy, a tym bardziej rzadko tego typu. Troszkę słabo napisane, bo szybko przeczytałem. Skoro twierdzisz, że warto obejrzeć, to go zobaczę na dniach. Plus za robotę!

A i rób trochę dłuższe, bo w 2 minuty przeczytałem. xd

tumblr_mxjpbiPnCr1scokd7o1_500.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.