Skocz do zawartości
ZMIANA PAYPALA SIECI! PROSZE NIE ROBIC NA STAREGO WPŁAT. ×

Felieton #6 Czy jesteś dobrym kierowcą?


Rekomendowane odpowiedzi

KIEROWCO!
 
 
Odpowiedz sobie na jedno pytanie, ale to zajebiście ważne pytanie. Czy sam siebie uważasz za dobrego kierowcę!?
Sam ostatnio przekonałem się, iż jestem do..dupy kierowcą.
Czemu? Ot, rondo turbinowe, pierwsza kolizja po 5 latach jazdy, pierwszy samochód dzięki pomocy rodziców, ubezpieczenie na Nich. Stwierdziłem, że to mój błąd. Wbiłem na rondo, a gościu, będąc na pasie wewnętrznym, wbił na mój pasek. Oświadczenie? MOJA wina..Zdziwko? Pierwszy błąd w życiu? Kolizja pierwsza w życiu?  Pierwszy błąd, ..rwa!! Ubezpieczenie na rodziców!! Masakra.
 
Widzicie? 
5 lat prawka niczego Was, ani mnie nie nauczy. 
Zdałeś Prawko? Zajebiście!! Odbierasz prawko. Rodzice/Sam sobie kupujesz furę. Masz mózg? Jeździsz jak człowiek. Ograniczenia do 50 km/h w mieście? Każdy na Ciebie trąbi? Wpadasz nagle, bo przypomni Ci się, że jednak musisz skręcić..? Trąbią na Ciebie?
 
Nie przejmuj się! 
 
Masz 'dwajeścia parę lat'? Wku..ia Cię, kto ciśnie 70-tką? Znasz trasę, wiesz, że nie tam Policji? Dawaaaj, redukcja na czwórkę i gaz. Wyprzedzamy frajera.  Nie będziemy się za nim wlec. Lecim setą i więcej. Mamy mocne auto, nie boimy się, że ktoś nagle wyskoczy prawda? Twój ojciec to policjant , ta?? Poratuje Nas w razie czego, co nie? Moc, redukcja i damy radę!
Kur.. nie raz  z kumplami się ścigaliśmy, po prostej, nic nam nie straszne! Panienki piszczą!
Ale.. impreza była, co nie? Dajcie mi kluczyki, zawiozę Was wprost na chatę. Spookojnie, z tyłu zmieści się Wasza piątka. No beez jaj, dziewczyny, tata uczył mnie jeździć. Poza tym już 2 lata bez prawka latam. Co z tego, że plastik dopiero robię? Ja najbardziej ogarniam kółko, nie to co Wy.. dawaj klucze.. Jedziemy.
Marta*- Tomek*!! Jedziemy za szybko, zwolnij!
 
Tomek*-Co z tego, że fura była po remoncie? Chłopaki za parę stów i flaszkę poskładali moją beeemke, wcześniej, przez jakiegoś barana musiałem nagle hamować i wbiłem mu się w dupę.. Pieprzony debil!
Lecimy na miasto, o tej godzinie i tak wyłączone światła, a "Psy" bawią się przy klubach, by zgarniać imprezowiczów, lamusów..
Wracamy z impry, grubo było, załapaliśmy 2 panienki, trzeba pokazać, co to za jazdy się robi u nas! Kij z tym, że 7 osób w furze, ogarnę to! Panowieee!...pusta droga! GAZ!! Zakręt!
 Psia mać, nie wyrobię... wyjechał mi!  Jajebie zakręt, ślisko, jakaś fura leci! Trzymajcie się!!
 
Jedziesz sobie spokojnie, prawko masz już parę lat, jedziesz swoim autem, wracasz z synem ze szpitala, miał ospę.. wyleczono go, wracasz w nocy.. zmęczony, po całym dniu w szpitalu. Żona się niecierpliwi, by zobaczyć swojego potomka..wiesz, że nikt o tej porze nie stoi, nawet policja.., godzina 1:30, spokojnie, ciśniesz 110 km/h, długie światła, wszędzie pusto.. nagle.. jakieś światełko..zmieniasz na krótkie.. i lecisz tą samą prędkością.. po chwili widzisz jak to światełko zmienia pas.. Po sekundzie gaśnie. Twoje też. 
Budzisz się w szpitalu. Rodzina, żona, przy Tobie.  Żona.., a gdzie **Wojtuś?  
-Co z nim?
Pytasz się na wpół omamiony lekami, pewnie leży na dziecięcym, martwi się, gdzie jesteśmy.
- ***Magda, jak się trzyma Wojtek?
-Rozumiesz... Kochanie, starałem się.
 
 
Tomek, za spowodowanie katastrofy drogowej, w której zginęli : Marta(l.19) oraz Wojciech (l. 2) został skazany na 11 lat więzienia. Za jazdę pod wpływem alkoholu, zostało mu zabrane prawo jazdy.
 
 
*Marta, zmyślona
*Tomek, zmyślone
**Wojtuś, zmyślony
***Magda, zmyślona
 
 
 
PIŁEŚ? NIE JEDŹ. NIE CHWAL SIĘ PRZED ZNAJOMYMI, ŻE OGARNIASZ. 
Bierzcie taryfe.  ŻYJCIE.
 
 
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wspierający

łooo, świetne, szkoda że masz tak mały zasięg bo to co tutaj napisałeś jest tak prawdziwe że każdy powinien to przeczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.