Skocz do zawartości
ZMIANA PAYPALA SIECI! PROSZE NIE ROBIC NA STAREGO WPŁAT. ×

Felieton #10 Współczesność.


Jakobinek ♥

Rekomendowane odpowiedzi

Czy widzieliście kiedyś małe dzieci bawiące się w piaskownicy lub grające w piłkę ? Nie często jest widywany taki widok, zwłaszcza w większych miastach. 

Dzieci będące "niewolnikami" nie potrafią czasem odróżnić rzeczywistości od fabuły gry.

Dostają coraz to lepsze telefony, tablety i dają się porwać fantastyce gry lub aplikacji. "Pokemon go" będące bardzo rozpowszechnioną grą pociągnęło za sobą nie jedno życie. Młodzi, nierozważni ludzie chodzą po ulicach, polach lub jakimś innym randomowym miejscu i szukają pokemonów. Gra była i jest coraz bardziej rozpowszechniana przez media, lecz o groźnym lub śmiertelnym wypadku tak łatwo świat się nie dowie. Kolejnym przykładem jest cs:go. Bardzo popularna gra lecz można się od niej uzależnić. Mając tak wielką społeczność twórcy gry postanowili dodać skiny w tej grze. Wtedy gra zamieniła się w hazard. Dzieci mające kieszonkowe wolą mieć skina w grze niż kupić drożdżówkę w szkole. 

Kilkanaście lat temu nie było do pomyślenia to że dzieci kiedyś przestaną chodzić grać w piłkę czy też chociaż porozmawiać z przyjaciółką. Mali podstawówkowicze mający bardzo rozwinięte obiekty chcą iść pograć lecz to nie jest taka społeczność jaka była kiedyś. Mogą też pojeździć rowerem, na rolkach. 
Gimazjaliści czy też licealiści wolą iść na imprezę i niszczyć swoje komórki mózgowe przez alkohol, narkotyki a nie spotkać się na pizzy ze znajomymi.


Do czego dążę ?

Nie chcę krytykować internetu czy też urządzeń elektronicznych. Internet i te wszystkie urządzenia są bardzo pożyteczne i ułatwiają człowiekowi życie lecz trzeba umiejętnie z nich korzystać. Rodzice powinni ograniczyć dostęp do internetu dzieciom i np: kupić im buty, gitarę i wysłać je na lekcje muzyki, czy też na trening piłki. Powinni też patrzeć przez pogląd talentu swojego dziecka i starać się rozwijać i szlifować umiejętności dziecka. 

"Aby wykonać krok naprzód, aby dosięgnąć nowych horyzontów, trzeba stać na solidnym gruncie. Nieodzowne jest poczucie tożsamości. Każdy naród wywodzi tę tożsamość ze złotego wieku." ~Ahmet Hamdi Tanpınar. 

 

Jeśli felieton spodobał się to zostaw plusika i oceń moją pracę. Zależy mi na surowej ocenie.

  • Lubię to! 2

just_sleep.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej niż z ostatnim wywiadem. Co do samego felietonu. Tematyka trafna jak na sieć serwerów. Wielu użytkowników jest w tym wieku, że użytkują cały czas jakieś urządzenia. Treść sama w sobie jest w porządku. Popracuj nad składnią i interpunkcją. Rzadko kiedy używasz przecinków. Masz plusika na zachętę i motywację. Powodzenia.

  • Lubię to! 1

i2Dfwmb.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Widywany taki widok" - Masło maślane.
Gry, gra, grze itd... " Mając tak wielką społeczność twórcy gry postanowili dodać skiny w tej grze. Wtedy gra zamieniła się w hazard. "  Gdybyś kreatywnie zastąpił słowa gra innym było by lepiej, zbyt wiele powtórzeń, a popatrz, że wyciągnąłem tylko dwa zdania z tego wszystkiego. 
Nie chcę krytykować internetu czy też urządzeń elektronicznych. Internet i te wszystkie urządzenia są bardzo pożyteczne i ułatwiają człowiekowi życie lecz trzeba umiejętnie z nich korzystać. Rodzice powinni ograniczyć dostęp do internetu   
Jak dla mnie głowa mała ile powtórzeń robisz.  
Przecinki dawane w nieodpowiednich miejscach lub wcale ich nie stawiałeś tam, gdzie powinny być. 
Krótki, słabo napisany felieton. Kurcze no nie chce Cię zniechęcać bo widzę, że się starasz ale podstawy .. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.