Skocz do zawartości
ZMIANA PAYPALA SIECI! PROSZE NIE ROBIC NA STAREGO WPŁAT. ×

Felieton #11 Patriotyzm.


Creating.

Rekomendowane odpowiedzi

Patriotyzm, czym on tak właściwie jest?  
Jest to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar. Pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością. Tak nam mówi wikipedia, a jak my ją postrzegamy? 
Prawda jest jedna, nie było by nas, tego forum, naszych domów, rodzin, wszystkiego gdyby nie ludzie którzy kierowali się zasadami, które zostały wypisane wyżej. Poświęcili swoje życie, zdrowie i nie tylko własnie dla nas. Czy my to właściwie doceniamy? Coraz częściej zauważamy, jak patriotyzm gaśnie w naszych sercach. Temat, który poruszyłem jest szeroko rozumiany, jest wiele tematów pobocznych, które łączą się właśnie z tym. Jednak chciałbym poruszyć tylko jeden, oddanie czci dla tych, którzy poświęcili siebie dla innych. Polska to bardzo silny kraj mimo wszystko, w naszych sercach zakorzeniona została walka i miłość do ojczyzny. Dla poległych ludzi, możemy zrobić wiele, przy czym uleczyć naszą dusze. Zdajecie sobie sprawę, że jeśli przeczytamy książkę, przykładowo "Kamienie na szaniec" to już w jakiś sposób oddajemy im cześć? Właśnie tak. Nie bądźmy bierni, nie przyglądajmy się temu co się ostatnimi czasy dzieje. A wy? Oddajecie cześć poległbym? Mam do was prośbę, przed pójściem spać, w głowie 
powiedźcie "Dziękuje wszystkim poległbym, którzy oddali za mnie życie." To dużo nie kosztuje. Bądźmy im wdzięczni. Podzielcie się swoimi uczuciami niżej w komentarzach, co wy sądziecie na temat patriotyzmu, oddania i nie tylko. 

  • Lubię to! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patriotyzm w dzisiejszej młodzieży to ubieranie ubrań o tematyce patriotycznej, oraz słuchania tego typu muzyki. Nie wiem czy to jest jakaś nowa forma patriotyzmu. Ja patriotyzm rozumiem po staremu czyli tak jak opisał Creating, miłością i szacunkiem dla Ojczyzny w której mieszkamy i chcąc zrobić coś dla niej dobrego, jak to zrobili nasi przodkowie, bo to dzięki nim mamy taki piękny kraj i nie mieszkamy pod Niemcami czy to pod Rosją. 
Ja osobiście jestem wielkim patriotą chociaż tego nie okazuje, jestem w stanie rzucić wszystko i pomóc dla ojczyzny jakby coś się stało. Uczyłem się strzelać posiadam pozwolenie na użycie broni jestem oddziałem Polskiej Organizacji Wojskowej na stopniu Kapral. Znam wszelkie podstawy obrony cywilnej i innych bzdet które mam nadzieję, że w razie godziny W pomoże dla mnie, aby przeżyć.
Miejcie szacunek do Ojczyzny, nie patrzcie na ludzi otaczających oraz tych posłów którzy niszczą ten kraj jak tylko się da.
Ojczyzna wasza jest tylko jedna. Jeżeli miłość do ojczyzny zamrze, umrze i ojczyzna też 

  • Lubię to! 2

Wykonuje prace graficzne* na zlecenie m.in.: sygnaturka, avatar, tło, tapety.

Pisz tylko i wyłącznie na pw lub Steam

*Pisząc do mnie napisz co chcesz, jaki typ zlecenia, i potrzebne materiały jeżeli takowe posiadasz. Nie odpisuje na wiadomości typu: "elo zrobisz mi sygne?". Napisz jak najbardziej szczegółowo, co chcesz mieć w tej pracy a dostaniesz ją szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.