Skocz do zawartości
ZMIANA PAYPALA SIECI! PROSZE NIE ROBIC NA STAREGO WPŁAT. ×

delphi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że mi się nudzi to postanowiłem napisać krótki poradnik na temat bardzo przydatnego narzędzia jakim jest coldemoplayer.

Nie będzie to jakiś wyjątkowo długi poradnik jednakże postaram się wytłumaczyć wszystkie najważniejsze zasoby oraz funkcje tego programu.

 

1. Czym jest CompLexity Demo Player?

2. Instalacja i pierwsze uruchomienie.

3. Analiza dema oraz informacje o graczach.

4. Download.

5. Zakończenie i prawa autorskie.

 

 

1. Czym jest compLexity Demo Player?

Jest to program, który znacznie ułatwia prace osobom na stanowiskach takich jak blacklisted, unban team - jak zwał tak zwał.

Dzięki temu narzędziu możemy odtworzyć demka bez względu w jakim folderze demko się znajduje (nie trzeba wrzucać do cstrike).

Program umożliwia sprawdzenie configu danego grasza, jego SIDu oraz wyświetla logi z gry danego serwera (chodzi oczywiście o logi graczy, a nie serwera).

 

 

2. Instalacja i pierwsze uruchomienie.

Instalacja przebiega normalnie - nie ma tu żadnych trudności. Po prostu przechodzimy przez instalator zgodnie z krokami przedstawionymi na ekranie.

Po zainstalowaniu programu można zauważyć iż ikonka naszych plików .dem zmieniła ikonkę.

 

Spoiler

eSR2aoi.png

 

Znaczy to tylko, iż nasz program został poprawnie zainstalowany i jest gotowy do użycia. Po pierwszym włączeniu pojawi nam się następujące okienko:

 

Spoiler

YZF7MIo.png

 

Jest to główny ekran, ekran wstępny do danego programu. Na początku trzeba wybrać lokalizacje demka w moim przypadku demko znajduje się na pulpicie, więc z lewego "baru" wybieramy pulpit i już w okienku z listą demek powinno nam się pojawić dane demko. 

 

Spoiler

N4dURS3.png

 

Już w tym okienku mamy dostęp do danego demka, tj. graczy, którzy przebywali na serwerze, nazwie serwera, ilości slotów etc.

W zakładce options mamy takie opcje jak użycie HLAE (half-life advanced effects), o którym może napiszę więcej niedługo, wyłączenie FTB etc.

 

Mamy również wybranie opcja Playbacku - jest to "system", bądź "sposób" w jaki dane demo będzie.

Oczywiście polecam "viewdemo" jeśli ktoś nie zna komend odpowiedzialnych za odtwarzanie demka, przyspieszania go czy spowolniania.

 

Nacisnięcie przycisku Play poskutkuje uruchomieniem CS'a i automatycznym włączeniem wybranego przez nas demka.

Program automatycznie pobiera lokalizacje steam'a oraz naszego HL'a, ale gdy pojawi nam się taki błąd:

 

Spoiler

fk86hLa.png

 

Musimy podać lokalizacje ręcznie. Wchodzimy zatem w zakładkę Options -> Preferences i tam podajemy ścieżkę do pliku steam.exe oraz hl.exe

 

Spoiler

nbCz0XA.png

 

Gdy już wszystko skonfigurowaliśmy poprawnie, klikamy przycisk Analyse, w celu analizy naszego demka.

 

 

3. Analiza dema oraz informacje o graczach.

Już po włączeniu analizy pojawi nam się okienko, standardowo jest ono ustawione na logi z gry.

Nie będę się tu zbytnio rozpisywał, gdyż nie ma za dużo do pisania, bo w zależności od demka (wiadomo) te informacje się różnią.

 W górnym "barze" mamy takie opcje jak:

A. Game Log

B. Scoreboard

C. Players

D. Network Graph

 

A. Game Log

Są to po prostu logi z serwera, na których widać między innymi, w której minucie dany gracz połączył się z serwerem, kogo zabił z jakiej broni itd.

 

Spoiler

F4liokw.png

 

 

2. Scoreboard

Jest to po prostu scoreboard - taki sam jaki jest dostępny w grze. Widać tu statystyki graczy w danej minucie, oraz wynik w rywalizacji obu drużyn.

 

Spoiler

aEGv19A.png

 

 

3. Players

Okienko, w którym pojawiają się nam wszyscy dostępni gracze, którzy podczas kręcenia danego demka byli na serwerze.

Są tam również takie informacje jak SID (jeśli STEAM), model postaci itd.

 

Spoiler

7bizYvz.png

 

 

4. Network Graph

Jest tu przedstawiony ping/lost danych graczy, dzięki czemu można wywnioskować czy dany gracz miał np. lagi na serwerze.

 

Spoiler

cYyLQSy.png

 

 

4. Download.

https://storage.googleapis.com/google-code-archive-downloads/v2/code.google.com/coldemoplayer/coldemoplayer1115_install.exe

 

 

5. Zakończenie i prawa autorskie.

Napisałem ten poradnik, aby pomóc niektórym Blacklisted z tej sieci (gdyż jest to naprawdę przydatne narzędzie), a także graczom, którzy mają problem z odtwarzaniem demek w CS 1.6.

Jest ono naprawdę użyteczne, oraz pomaga w wielu sytuacjach.

Napisałem go również ze względu na nieuczciwą sytuację z gtx, którego rzekomo nie było na demku - owszem, był:

 

Spoiler

6XHk1J4.png

 

CDP pomaga również w odróżnianiu graczy, którzy podrabiali SID danego gracza.

Używałem tego między innymi na AC.PL, czy BL gdzie sędziowałem i konieczne było sprawdzenie danego gracza, czy nie jest podrobiony SID (tak jak sytaucja z podrabianiem POV'ów).

 

Napisane dosyć chaotycznie, ale mam nadzieje, że przyda się to Wam

 

Poradnik w pełni napisany przez moją osobą dla sieci serwerów Cs-Maliver.PL

Zabraniam sobie kopiowania oraz upowszechniania tego poradnika bez mojej zgody.

Jeśli już skopiowałeś mój poradnik, zostaw źródło do naszego forum.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to! 5

dx7pGVB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.