Skocz do zawartości

Seriale Dempseya #1 [DEXTER]


❄LadyMaccon❄

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.
Nigdy czegoś takiego nie robiłem i nawet nie wiem czy to można nazwać recenzją ale jak już to napisałem to wrzucam.
Ogólnie możecie na mnie wylać wiadro gówna, bo wiem że i tak nikogo pewnie nie przekonam do serialu jak i zdaje sobie sprawę że to co napisałem jest słabe no ale jak ktoś wytrwa do końca to wielki szacun.
Poniżej macie krótki wstęp do serialu jak i opis głównego bohatera, może zachęci to Was do niego jeżeli w ogóle lubicie seriale. 
Acha i jeszcze jedno, wybaczcie że tak często powtarza się słowo 'Dexter' czy 'serial'. :D 

 

        DEXTER

 

Dexter_season_1_DVD.png

 

Chciałbym Wam przybliżyć serial który dawno temu przypadł mi do gustu i to bardzo.
Chodzi o Dextera (Michael C. Hall), a dokładniej Dextera Morgana który prowadzi podwójne życie. 
Dex nie posiada uczuć aczkolwiek posiada swoje alter ego, które nazywa 'Mrocznym Pasażerem'.
Za dnia pracuje jako laborant od analizy krwi w wydziale zabójstw Majami, natomiast po godzinach pracy jest seryjnym zabójcą.
Nie jest On właściwie zwykłym seryjnym zabójcą, ponieważ zabija tylko tych na których pozwala mu 'kodeks Harrego'.
Harry Morgan był policjantem który również pracował w wydziale zabójstw (od początku serialu nie żyje ale widzimy go często, ponieważ Dexter 
bardzo często z nim rozmawia 'w myślach'). Harry kiedy rozwiązywał jedną ze spraw odnalazł Dexa w zakrwawionym kontenerze razem z jego nieżyjącą matką gdy miał 2 lata no i postanowił się nim zaopiekować. Jako że Dexter od małego miał skrzywioną psychikę i przejawiał dziwne zachowania, Harry postanowił spożytkować jego 'instynkt zabójcy' jak i pomóc mu aby w życiu nie zrobił czegoś głupiego za co musiał by przypłacić karą śmierci.
Harry jako były policjant z wydziału zabójstw nauczył Dextera jak zacierać ślady, aby nie zostać złapanym, a jeżeli chodzi o kodeks Harrego to jest on bardzo prosty; Dexter po prostu nie zabija osób nie winnych czy przypadkowych, a tylko tych którzy wymkneli się wymiarowi sprawiedliwości i ma 100% pewnośći że również popełnili najgorszą zbrodnie jaką jest morderstwo.
Jako że On sam pracuje w Wydziale Zabójstw Majami (jako laborant od analizy krwi jak wspomniałem wyżej) to ma dostęp do danych które mu w tym bardzo pomagają. Dexter ogólnie jest wysportowany, trenował sztuki walki, jest dobrym myśliwym i umie pozostać niezauważony.
Dodatkowym 'zboczeniem' naszego Laboranta jest to, że z każdego zabitego mordercy, pobiera próbkę krwi na pamiątkę którą umieszcza między dwoma szkiełkami, które następnie wkłada do swojego pudełka kolekcjonerskiego (przez które kiedyś też będzie miał problemy ;) ).
W pracy jest uważany za spokojnego "technika" (coś w porównaniu do stereotypowego informatyka) i nikt nie podejrzewa czym Dexter się zajmuje po godzinach pracy (do czasu... ;)  ).

 

Produkcja: Showtime
Lata emisji: 2006–2013
Ocena filmweb: 8.2/10

http://www.filmweb.pl/Dexter

 

Serial ma 8 sezonów i według mnie każdy z nich jest tak samo dobry, a nawet i lepszy.
Jeżeli lubicie seriale kryminalne/dramaty i to co napisałem Was zainteresowało to polecam poszukać w necie, bo ciężko znaleźć nie będzie, a każdy z sezonów jest chyba nawet z lektorem. Dajcie znać co sądzicie o tych moich wypocinach, sam krytykuje wszystkich dookoła tak więc teraz możecie mi oddać :D 
Jeśli ktoś by miał jakieś pytania na temat serialu to piszcie śmiało, postaram się odpowiedzieć na każde. Piona!

 

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Junior Administrator

Powiem Ci, że trudno mnie jest przekonać do serialu bo oglądam tylko takie pod swój typ aczkolwiek ten serial wydaje się być super :D!
Ps. Nie zdarza mi się to często, ale przeczytałam wszystko co napisałeś xd

12MAPS/FFA
193.33.176.51:27085

sygnatura.png.0e98c281082ca3e0b73c266b6b5121d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus za robotę, ale muszę się do czegoś przyczepić.

Brakuje przecinków są też błędy ortograficzne, ale co najbardziej mnie zmieszało i odechciało mi się czytać tego tekstu (chodź go przeczytałem) na samym początku już twierdzisz, że artykuł będzie słaby. To nie tak! Jeśli się spodoba forumowiczom  to super wiesz na czym stoisz, i że kolejny artykuł też trafi w gust użytkowników, jeśli się tylko postarasz. Jeśli się nie spodoba i inni wytyczą ci błędy to dobrze, bo tak właśnie staje się doskonałym.

Artykuł dobry, lecz popraw te rzeczy i będzię naprawdę, naprawdę super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.